لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

آداب رفتار ورزشکاران در باشگاههای ورزشی


آداب رفتار ورزشکاران در باشگاههای ورزشی,آداب رفتار در باشگاه ورزشی,نکاتی که ورزشکاران باید در باشگاه‌های ورزشی رعایت کنند

آداب رفتار در باشگاه ورزشی

 

آداب رفتار در باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی مثل هر مکان عمومی دیگری احتیاج به رعایت قوانینی است که با استفاده از آن ها بتوان نظم، آرامش و امنیت کلیه ی اعضا را تامین نمود. این آداب چه هستند؟ این نوشته بعضی از قوانین اولیه را که به شما کمک می‌نماید در یک باشگاه ورزشی خوبتر رفتار نمایید در اختیار شما می‌گذارد. این نوشته را بخوانید و مطمئن شوید که از حالا به بعد این آداب را به کار می‌گیرید.

آداب رفتار ورزشکاران در باشگاههای ورزشی

نظافت را رعایت نمایید

نباید هنگامی که عرق شما روی دستگاه باقی مانده است، آن را ترک نمایید. پس از شما فرد دیگری از دستگاه استفاده خواهد نمود. همه تلاش خود را بکنید تا دستگاه را به طور بهداشتی در اختیار دیگران بگذارید.

 

وسایل ورزشی را سر جای خود بگذارید

می‌دانیم که زحمت‌تان می‌شود اما گذاشتن وزنه‌ها و دیگر تجهیزات در جای اصلی خود در باشگاه ورزشی نه تنها نشانه‌ی ادب شماست بلکه باعث می‌شود چند کالری زیادتر هم بسوزانید.

 

آداب رفتار ورزشکاران در باشگاههای ورزشی,آداب رفتار در باشگاه ورزشی,نکاتی که ورزشکاران باید در باشگاه‌های ورزشی رعایت کنند

نکاتی که ورزشکاران می بایست در باشگاه‌های ورزشی رعایت کنند

 

از اسپری ضد عرق استفاده نمایید

همه در باشگاه ورزشی عرق می کنند. مهم این است که مطمئن شوید بوی عرق نمی دهید تا دیگران فکر نکنند پاکیزه نیستید.

 

همیشه یک رول یا اسپری ضد عرق دنبالتان داشته باشید. برای استفاده از این محصولات اول می بایست زیر بغل را با آب و صابون بشویید تا چنانچه اگر عرق نموده اید پاک و پاکیزه باشد و آن گاه از اسپری استفاده نمایید. بدترین چیز مخلوط بوی عرق و اسپری است.

 

وزنه ها را روی زمین پرت نکنید

نه تنها این کار سرو صدای آزار دهنده ای به وجود می آورد بلکه خیلی خطرناک است. وزنه ها قل می خورند و زیر دست و پای دیگران می روند یا به آینه برخورد می کنند. همیشه آن ها را به آهستگی روی زمین بگذارید.

 

وسایل ورزشی را با دیگران تقسیم نمایید

گاهی وقت ها در باشگاه ورزشی وسایل کافی برای تمرین همه موجود نیست. در این موقع بگذارید دیگران هم از وسایل شما استفاده کنند و به‌جای این‌که بی‌کار بنشینید زمان و شدت تمرین‌های‌تان را افزایش دهید.

 

آداب رفتار ورزشکاران در باشگاههای ورزشی,آداب رفتار در باشگاه ورزشی,نکاتی که ورزشکاران باید در باشگاه‌های ورزشی رعایت کنند

رفتار مناسب در باشگاه ورزشی

 

لباس های مناسب بپوشید

لباس مناسب و البته راحت بپوشید. درست نیست که با یک حوله‌ی حمام که دور کمرتان پیچیده‌اید در باشگاه راه بروید. تلاش نمایید از شلوارکهای بیش از اندازه گشاد و راحت استفاده نکنید. شلوار جین، دمپایی یا پیرهن و دامن و همینطور لباس های خیلی باز برای باشگاه مناسب نیستند.

 

از موبایل استفاده نکنید

استفاده از موبایل در داخل باشگاه درست نیست. قبل از وارد شدن به باشگاه گوشی خود را در حالت بی‌صدا بگذارید یا آن را خاموش نمایید تا دیگران اذیت نشوند. تنها به تماس‌های ضروری جواب دهید و در صورت جواب دادن به یک تماس از سالن بیرون بروید و پس از پایان تماس دوباره به ورزش خود ادامه دهید.  

 

چت کردن با گوشی همراه روی تردمیل شما را دچار دردسر خواهد نمود. البته استثنائاتی هم وجود دارد مثل استفاده از برنامه‌های آموزش جسمانی مثل ران‌کیپر و فیت‌بیت که زمان دویدن روی تردمیل می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. در غیر این‌صورت، خوبتر  است برای حفظ تندرستی‌تان گوشی را کنار گذاشته و حواس‌تان به تردمیل باشد.

 

نظم داشته باشید

وسایل خود را در کمد یا جایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، نگهداشتن نمایید. وسایلتان را در جاهایی که مانع از حرکت های دیگران می‌شود رها نکنید، حتی چناچه درست نزدیک وسایلتان ورزش می‌نمایید.

 

وقت‌شناس باشید

امکان دارد با دیر آمدن برنامه‌ی فرد دیگری را به هم بزنید. 

 

آداب رفتار ورزشکاران در باشگاههای ورزشی,آداب رفتار در باشگاه ورزشی,نکاتی که ورزشکاران باید در باشگاه‌های ورزشی رعایت کنند

در باشگاه ورزشی چطور رفتار کنیم

 

چنانچه بیمار هستید در خانه بمانید

سرفه و عطسه کردن در کلاس‌های ورزشی باعث می‌شود که میکروب و ویروس‌ها بر روی لوازم ورزشی بمانند دیگران را بیمار کنند. براساس گفته یک فیزیولوژیست ورزشی چنانچه نشانه های بیماری‌ تنها در گردن به بالا بدن شما مشاهده می‌شود حالت گلو درد ایرادی ندارد که ورزش نمایید.

 

ولی برای پیشگیری از بیمار شدن اشخاصی که همراه با شما در باشگاه ورزش می‌کنند خوبتر است در این زمان در خانه تمرین نمایید. چنانچه می خواهید در باشگاه ورزش نمایید می بایست کاملا مطمئن شوید که همه دستگاه و ابزاری که از آنها استفاده نموده‌اید را بعد از استفاده ضد عفونی نموده‌اید.

 

بطری آب خود را از آب خوری باشگاه پر نکنید

این کار باعث می‌شود یک صف طولانی از اشخاصی که تنها می‌خواهد آب بنوشند به وجود می آید. همینطور برخورد کردن دهانه بطری آب شما با شیر آب باعث منتقل میکروب می‌شود خوبتر است از خانه آب ببرید.

 

ایجاد سرو صدا نکنید

از حرف زدن با صدای بلند یا فریاد زدن در باشگاه خودداری نمایید. باشگاه یک مکان عمومی است و خیلی از افراد دیگر در اطراف شما، در حال تمرین کردن می‌باشند. 

در باشگاه آواز نخوانید یا سوت نزنید چون امکان دارد دیگران را اذیت نماید. 

 

مانع از تمرین دیگران نشوید

باشگاه‌ها مربیانی دارند که مسئول این کار هستند. با این حال چنانچه حس می‌نمایید که حرکت خاصی امکان دارد به یک فرد صدمه بزند پس می بایست به آرامی نگرانی خود را با وی در بین بگذارید.  

 

چنانچه می خواهید بر روی دستگاه‌های باشگاه بنشینید از حوله استفاده نمایید

همواره  زیر بدن خود حوله بگذارید و سپس بر روی دستگاه‌ها بنشینید یا دراز بکشید. این کار باعث می‌شود که بدن شما آلوده نشود. با مواد ضد عفونی کننده لوازمی که می خواهید استفاده نمایید را پاکیزه نمایید و بعد از استفاده از دستگاه‌ها دوش بگیرید و دست‌های خود را بشویید.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها