لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

چطور اسباب بازی های اتاق کودکم را مرتب کنم؟


مرتب کردن اسباب بازی ها, مرتب کردن اتاق کودک, ترفندهای مرتب کردن انواع اسباب بازی

مرتب کردن اسباب بازی ها

 

شیوه های مرتب کردن انواع اسباب بازی

پیدا کردن شیوه هایی برای مرتب کردن انواع اسباب بازی‌های اتاق کودک همیشه یک مشکل بزرگ برای مادرها است. چه در حال مرتب ساختن اتاق بازی، اتاق کودک نوپا یا حتی اتاق کودک خردسال باشید، نظم دهی برای پاکیزه و مرتب نگه داشتن اتاق آن‌ها خیلی مهم است. در این نوشته مواردی از خوبترین شیوه های مرتب ساختن وسایل اتاق کودک آورده شده است.

اسباب بازی‌های قدیمی و شکسته را جدا نمایید

نخستین کار برای نظم دهی صحیح اتاق بازی، کم شدن دادن کردن تعداد اسباب بازی‌ها است. اسباب بازی‌های خراب و یا شکسته را دور بریزید. آن گاه، از فرزندان خود بخواهید تا اسباب بازی‌هایی را که دیگر مناسب سن آنها نیست یا دیگر با آنها بازی نمی کنند، جدا کنند.

 

آنها را درگیر این کار نمایید و از آنها بپرسید آیا دوست دارند که بعضی از اسباب بازی‌های خود را به بچه های دیگری که امکان دارد به آن نیاز داشته باشند، هدیه دهد. Nicole Johnson  مشاور و مادر دو فرزند می گوید: خوبتر است که حدود نیمی از اسباب بازی‌ها را داخل جعبه و دور از دسترس بچه بگذارید. هنگامی که اسباب بازی‌ها برای بچه خسته کننده و تکراری شد، جعبه اسباب بازی‌های جدید را بیرون بیاورید و اسباب بازی‌های قدیمی را داخل جعبه بگذارید. این باعث می گردد اسباب بازی‌ها جدیدتر و هیجان انگیز باشند.

 

مرتب کردن اسباب بازی ها, مرتب کردن اتاق کودک,جمع و جور کردن اسباب بازی ها

مرتب کردن اتاق کودک

 

اسباب بازی های کهنه تر را به دیگران هدیه دهید

موقع مرتب ساختن اسباب بازی ها حتما شما اسباب بازی هایی را پیدا می‌نمایید که مناسب سال‌های گذشته بچه شما بوده‌اند. این مسئله عادی است، شما می‌توانید آن‌ها را به بچه هایی هدیه دهید که توانایی خرید اسباب بازی و یا وسایل مختلف را برای کودک خود ندارند. بعضی از بچه ها امکان دارد با وسایل قدیمی خود خاطراتی داشته باشند. اگر کودک مایل به اهدای اسباب‌بازی بود، می‌توان از آن وسیله، عکسی به یادگار بگذارید و برای کودک توضیح بدهید که قادر هست یک کودک دیگر از بازی کردن با آن‌ها لذت ببرد. می‌توانید به همراه همدیگر اسباب‌بازی را در قالب یک هدیه به کودکی دیگر هدیه دهید.

 

همین طور امکان دارد شما برای بچه خود یک اسباب بازی خریده باشید و تصور نموده‌اید که کودک شما از دیدن این وسیله خوشحال می گردد، ولی او علاقه ای به بازی کردن با آن نشان نمی‌دهد. به جای اینکه این وسیله در گوشه‌ای از منزل بدون استفاده بماند، آن‌ها را بفروشید یا به کودکان دیگر هدیه دهید.

 

جعبه های اسباب بازیها را دور بریزید

مخلوط کردن تیکه های گوناگون بلوکهای خانه سازی و پازل باعث افزایش خلاقیت در کودک می گردد، برای چه که فکر کودک تنها به یک چیز محدود نمی شود. از آنجایی که تعداد این وسایل زیاد است خوبتر است که آنها را در کیسه های پلاستیکی برچسب دار ریخته و درون یک سطل نگهداشتن نمایید.

 

مرتب کردن اسباب بازی ها, مرتب کردن اتاق کودک, ترفندهای مرتب کردن انواع اسباب بازی

ترفندهای مرتب کردن انواع اسباب بازی

 

اسباب بازی ها را دسته‌بندی نمایید

یک بار که شما اسباب بازی ها را باز نمودید تا ببینید کودک شما کدام یک را زیادتر دوست دارد و با آن بازی می‌نماید، موقع خوبی است که آن‌ها را دسته‌بندی نمایید. هنگامی که آن‌ها را دسته‌بندی کردید، متوجه می‌شوید که چقدر از هر اسباب بازی دارید. بازی‌های فکری را در یک جعبه یا سطل بگذارید، لگوها را در یک جعبه و عروسک‌ها را در جعبه‌ای دیگر بگذارید. این کار باعث می گردد که چنانچه قطعات هر بازی از جعبه‌ی آن خارج شده باشد، سر جای خود بگذارید.

 

شما می‌توانید یک جعبه را به بازی‌های ساختنی و یک جعبه را به بازی‌هایی که بیرون از منزل انجام می‌شوند، اختصاص بدهید. همینطور یک جعبه برای بازی‌های خمیری و یک جعبه برای بازی‌هایی که قطعات محکم دارند، مناسب است. هریک از دسته‌بندی‌ها به قسمت های کوچکتری تقسیم می‌شوند، ولی این دسته بندی برای گام بعدی در مرتب کردن اسباب بازی ها به شما کمک می‌نماید.

 

سبدهای قابل جابجایی

این سبدهای قابل حمل نخستین ایده برای نگهداشتن از اسباب‌بازی‌های کودک شماست. به عنوان مثال می‌توانید از جعبه‌های خالی کادویی برای این منظور استفاده نمایید و همواره به مرتب کردن اتاق کودک خود کمک نمایید. و یا می‌توانید از سبدهای لباس معمولی که وجود دارد به عنوان سبدهای اسباب بازی استفاده نموده و وسایل بازی کودک خود را در آن‌ها قرار دهید. توجه نمایید که این سبدها می‌توانند همانند چیزی که در عکس مشاهده می‌نمایید، از جنس پارچه بوده و سبک باشند و یا اینکه همانند بعضی از پاف‌های سرویس خواب‌ها بوده و بتوان از آن‌ها به عنوان قرار دادن وسایل نیز استفاده نمود.

 

مرتب کردن اسباب بازی ها, مرتب کردن اتاق کودک,مرتب ساختن اسباب بازی‌ها

نظم دادن به اسباب بازی ها

 

مرتب کردن انواع اسباب بازی ها

خوبترین و مورد علاقه‌ترین اسباب‌بازی‌های کودک خود را در جلو چشمش بگذارید. در حقیقت تلاش نمایید آن‌ها را در قفسه‌هایی بگذارید که خود کودک بتواند آن‌ها از قفسه بردارد.

چنانچه بچه شما قد مناسبی داشته و رشد نموده است می‌توانید عروسک‌هایش را در طبقات بالایی بگذارید.

 

از کارتن نگه‌داری تخم‌مرغ نیز می‌توان برای قرار دادن وسایل جانبی عروسک‌ها استفاده نمود.

 

استفاده از فضاهای زیرین برای چیدمان و مرتب کردن اتاق کودک

شما قادر هستید از زیر کمد یا تخت کودک برای گذاشتن وسایل اضافی استفاده نمایید. از آنجایی که در اتاق کودکان همیشه مسئله کمبود جا وجود دارد، این کار در مرتب نشان دادن اتاق نقش بسیاری دارد.

 

مرتب کردن اسباب بازی ها, مرتب کردن اتاق کودک, ترفندهای مرتب کردن انواع اسباب بازی

جمع و جور کردن اسباب بازی ها

 

بازی تمیزکاری را با کودکان انجام دهید

Mary Poppinsمی گوید: در هر کاری که می بایست انجام ‌شود، یک کار سرگرمی وجود دارد. این به زمان مرتب کردن اتاق کودک هم بازمی‌گردد. زمانی که یک سیستم نظم دهی برای مرتب کردن اتاق کودک به وجود آوردید، با بازی آنها را تشویق به مرتب کردن اتاقشان نمایید. نیکول جانسون می گوید: برای بچه ها رقابتی مثل پسرم ، یک مسابقه قادر هست تاثیرگذار باشد. به مثلا ، امکان دارد بگویم … شرط می بندم که پیش از اینکه اسباب بازی های خود را پاکیزه کنی قادر هستم شام را آماده کنم. آماده؟ ۳-۲-۱ برو! 

 

مرتب کردن اسباب بازی ها, مرتب کردن اتاق کودک,نظم دادن به اسباب بازی ها

ترفندهای مرتب کردن انواع اسباب بازی در اتاق کودک

 

عادت‌های خوب بازی را به بچه های خود یاد بدهید

اسباب بازی ها آموزش جمع کردن اسباب بازی ها و وسایل پس از بازی برای بچه ها، مهارتی است که در زندگی آینده کارآمد و ضرورت دارد. تا هنگامی که بچه هستند، جمع آوری وسایل و اسباب بازی ها می‌توانند با نظارت و کمک شما انجام گردد. شما با این کار عادت خوبی را در آن‌ها پرورش می دهید که بعد از بازی کردن و استفاده از هر وسیله‌ای، آن‌ها را جمع کنند و به جای اصلی خود بازگردانند. استفاده از برچسب‌های اسم یا عکس اسباب بازی روی این قسمت ها، می‌تواند در این راه به کودکان کمک نماید.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها