لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

روش شستن تی نخی به شیوه درست


بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,بهترین روش برای شستشوی تی

خوبترین روش برای شستشوی طی نخی

 

خوبترین روش شستن تی نخی

بعد از کثیف شدن سرامیکها و کاشیهای اتاقها، یک تی نخی چاره کار است بر این اساس می بایست با شیوه شستشوی تی نخی هم آشنا شوید. درست است به نظر کار آسانی است ولی این کار نیز فنون ویژه خود را دارد. در این نوشته بیتوته روش شستن تی نخی را به شما آموزش داده ایم.

تی نخی

خوبترین وسیله برای پاکیزه کردن آلودگیهای کف منزل، مخصوصا جاهایی که از سرامیک و کاشی پوشیده شده، تی نخی است. تی نخی شامل یکسری رشته های نخی بیشتر پنبه ای است که بر روی یک محور پرس شده اند و این محور به یک دسته بلند متصل است. به تی نخی، تی مویی هم می‌گویند.

 

کار کردن با تی نخی راحت است و طراحی آن با بدن انسان به نوعی میتوان بیان کرد که سازگار است. به طور مثال داشتن دسته بلند برایب تی، کار را برای استفاده کننده آسان می نماید و باعث می گردد که فشار کمتری به ستون فقرات و به خصوص کمر فرد وارد شود.

 

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,بهترین روش برای شستشوی تی

روش شستن تی نخی

 

انواع تی های نخی

در تصور اول به واژه تی، یک نوع تی تنها در ذهن نقش میبندد اما تی ها از جنس های گوناگون با کارآیی های مختلفی وجود دارد که به شرح زیر میباشند:

 

– تی نخی مخصوص نظافت کف سالن

– تی های نخی مخصوص کارهای ساختمانی

– تی های نخی مخصوص شستشوی ماشین

– تی های نخی مخصوص خشک کردن سطوح

– تی های نخی مخصوص شستشوی شیشه و پنجره

 

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,شیوه شستن تی نخی

خوبترین روش برای شستشوی تی

 

خوبترین شیوه شستشوی تی نخی

بعد از اینکه کار پاک کردن سطوح گوناگون انجام شد، حالا نوبت به شستشوی تی نخی می رسد. شیوه های گوناگونی برای شستشوی تی نخی وجود دارد. ولی خوبترین سیوه ما اینست که، یک ظرف آب گرم پر نموده و مقداری وایتکس یا شوینده ای که علاوه بر خاصیت ضد عفونی کردن، خاصیت سفید کنندگی داشته باشد برای زمان یکساعت قرار میدهیم.

 

آن گاه تی را از درون محلول بیرون می آوریم چنانچه از تی های جدید امروزی بود که به آسانی با چند بار فشار دادن پدال روی سطل آب تی گرفته می گردد. در غیر اینصورت چندین بار تی را با آب شستشو داده تا لابه لای نخها به طور کامل پاکیزه شود. آن گاه در هوای آزاد جلوی نور خورشید می گذاریم تا کاملا خشک شده و برای استفاده بعدی آماده باشد.

 

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,شستشوی تی نخی

شیوه شستن تی نخی

 

شیوه مکانیزه

در این شیوه دستگاه های تی شوی صنعتی دارای چرخ می باشند که به آسانی به محل نظافت برده می گردد و عملیات شست وشو را در همان محل انجام می دهد. مزیت دوم در شیوه مکانیزه آن است که با استفاده از این شیوه در استفاده آب تا 80 درصد کم شدن پیدا می نماید و زمان شست وشو تی نخی در سطح عالی کمتر از 30 سانتی است.

 

در شیوه مکانیزه به دلیل داشتن پرس آبگیر در تی شوی های صنعتی آب کثیف به صورت کامل از تی نخی بیرون آمده و درنتیجه عمل شست وشو کامل انجام می گردد اگر با قابلیت استفاده از مواد شوینده و ضد غفونی کننده در آب قسمت پاکیزه دستگاه خوبترین نظافت را بر سطح به عمل می آورد.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها