لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

انواع نوار بهداشتی؛ کدام یک برای شما مناسب‌تر است؟


انواع نوار بهداشتی, قیمت انواع نوار بهداشتی

انتخاب نوار بهداشتی مناسب برای دوران قاعدگی شما مهم است

 

انواع نوار بهداشتی: کدام یک برای شما مناسب‌تر است؟ 

نوار بهداشتی یکی از مهم‌ترین لوازم بهداشتی مورد استفاده خانمها در دوران قاعدگی است. با توجه به تنوع انواع نوار بهداشتی، انتخاب نوار بهداشتی مناسب می‌تواند کمی دشوار باشد. در این نوشته از بیتوته به بررسی انواع نوار بهداشتی موجود در بازار و راهنمای انتخاب نوار بهداشتی مناسب می‌پردازیم. 

زنان در طول دوره قاعدگی از نوار بهداشتی استفاده می کنند. دوره قاعدگی زمانی است که یک زن به زمان 5 تا 7 روز خونریزی می نماید و همچنین با تغییرات هورمونی در بدن خود مواجه می گردد. او قبل، در حین و پس از دوره قاعدگی با مشکلات بسیاری روبرو می گردد. نوار بهداشتی نوعی محصولات بهداشتی زنانه است که به صورت خارجی در طول دوره قاعدگی به جز تامپون و کاپ قاعدگی استفاده می گردد. علاوه بر استفاده از این نوارها در دوران قاعدگی، از آنها بعد از زایمان، بهبودی پس از جراحی زنان، سقط جنین و پس از سقط جنین نیز استفاده می گردد. زنان می بایست در طول دوره قاعدگی بسته به میزان خونریزی از واژن، چندین بار این پدها را عوض کنند.

 

مدیریت دوره‌های ماهانه امروزه برای زنان با وجود محصولات متنوعی که در اختیارشان قرار دارد، خیلی آسان‌تر شده است. با این حال، هنگامی به نوار بهداشتی فکر می نماییم، نمی توانیم فراتر از محصولاتی که در مغازه های اطراف خود پیدا می نماییم، فکر کنیم. بسیاری از زنان هنوز نمی دانند چه نوع نوار بهداشتی در بازار موجود است.

 

حالا، درک گزینه هایی که داریم ضروری است زیرا این امر نه تنها سبب راحتی و بدون استرس در دوران قاعدگی می گردد، بلکه به ما امکان می دهد محصولاتی را انتخاب کنیم که متناسب با نیازهای ما باشد. بر این اساس، بدون مقدمه، بیایید نگاهی به انواع نوار بهداشتی موجود، روش دور انداختن آنها و روش انتخاب نوع مناسب آنها داشته باشیم. 

 

انواع نوار بهداشتی, قیمت انواع نوار بهداشتی

نوار بهداشتی در انواع مختلفی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف موجود است

 

معرفی انواع نوار بهداشتی

انتخاب نوع مناسب نوار بهداشتی بستگی به میزان خونریزی، راحتی مورد نظر و فعالیت هایی دارد که فرد در دوران قاعدگی قصد انجام آنها را دارد. از پدهای خیلی نازک گرفته تا پدهای ماکسی و یکبار استفاده، در اینجا انواع نوار بهداشتی وجود دارد که می بایست در مورد آنها بدانید:

 

نوار بهداشتی معمولی:

این پدها برای روزهای با خونریزی متوسط طراحی شده اند، یعنی نه خیلی کم و نه خیلی زیاد. آنها تعادل کاملی بین جذب و قطر ایجاد می کنند و آنها را برای استفاده روزانه در دوران قاعدگی مناسب می کنند. آنها به طور معمول در برندهای مختلف موجود هستند و قادر هستند بالدار برای محکم نگه داشتن پد در جای خود یا بدون بال برای کسانی که طراحی ساده را ترجیح می دهند، باشند.

 

نوار بهداشتی شبانه:

این پدهای شبانه به طور ویژه برای استفاده در شب طراحی شده اند. آنها معمولاً بلندتر و جاذب تر از پدهای معمولی هستند و در موقع خواب با ایجاد پوشش و محافظت زیادتر از نشت کردن خونریزی پیشگیری می کنند. اگر شما فردی هستید که در طول شب خونریزی شدیدتری دارید یا به محافظت زیادتری نیاز دارید، همیشه قادر هستید از پدهای شبانه استفاده نمایید. آنها قادر هستند راحتی زیادتری را برای شما فراهم نموده و خوابی بدون نگرانی را به ارمغان بیاورند.

 

نوار بهداشتی خیلی نازک:

این پدها برای نازک و نامحسوس بودن در عین حال ارائه جذب تاثیرگذار طراحی شده اند. آنها برای زنانی طراحی شده اند که در پی جایگزینی شیک تر و راحت تر به جای گزینه های ضخیم تر هستند. با وجود طراحی باریک، آنها جذب تاثیرگذار و محافظت قابل اعتمادی را برای روزهای با خونریزی سبک تا متوسط ​​فراهم می کنند.

 

نوار بهداشتی ماکسی:

پدهای ماکسی از پدهای معمولی و خیلی نازک ضخیم تر بوده و جذب بالاتری دارند و پوشش زیادتری را ارائه می دهند. آنها برای زنانی طراحی شده اند که خونریزی شدید قاعدگی را تجربه می کنند و همچنین به طور کلی در ابتدای دوره قاعدگی که به طور معمول خونریزی شدیدتر از روزهای دیگر است سودمند هستند. اما مثل سایر پدها، پدهای ماکسی شاید با بال یا بدون بال عرضه شوند، بال ها فلپ هایی هستند که به ثابت نگه داشتن پد در جای خود کمک می کنند.

 

انواع نوار بهداشتی, قیمت انواع نوار بهداشتی

نوار بهداشتی یکی از مهم‌ترین لوازم بهداشتی مورد استفاده خانمها

 

پنتی لاینر (پد روزانه):

این پنتی لاینرها پدهای سبک وزنی هستند که برای خونریزی خیلی سبک قاعدگی یا ترشحات زنان طراحی شده اند. آنها در مقایسه با نوار بهداشتی معمولی باریک تر و کم جاذب تر هستند. آنها همچنین در پیشگیری از لکه شدن لباس زیر شما در برابر لکه های اولیه که اکثر زنان در ابتدای یا انتهای دوره قاعدگی قادر هستند تجربه کنند، سودمند هستند. فقط این نیست! پنتی لاینرها همچنین قادر هستند برای پاکیزه نگه داشتن شورت شما در برابر ترشحات روزانه استفاده شوند.

 

پدهای بهداشتی قابل استفاده مجدد

یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای پدهای یکبار استفاده، پدهای بهداشتی قابل استفاده مجدد هستند که معمولاً از پارچه قابل شستشو و جاذب ساخته شده اند. این بدان معناست که این نوع پدها را میتوان چندین بار استفاده نمود. اکثر پدهای قابل استفاده مجدد از پنبه، بامبو یا کنف ساخته شده اند. اما درست مثل هر پد دیگری، آنها نیز در اندازه های مختلف و با سطوح جذب متفاوتی عرضه می شوند. پدهای بهداشتی قابل استفاده مجدد برای کسانی که در پی کم شدن ضایعات زیست محیطی هستند، انتخابی استوار هستند. همه کاری که شما می بایست انجام دهید این است که پدها را بشویید و دوباره استفاده نمایید.

 

پدهای بهداشتی قابل تجزیه زیستی

پدهای بهداشتی قابل تجزیه در طبیعت جایگزینی سازگار با محیط زیست برای پدهای پلاستیکی سنتی هستند. آنها با استفاده از موادی طراحی شده اند که به طور طبیعی و به آسانی در طول زمان تجزیه می شوند. آنها از الیاف طبیعی ساخته شده اند و عمدتا بدون مواد شیمیایی، پارابن و رنگ مصنوعی هستند.

 

پدهای بهداشتی بدون حساسیت

پدهای بهداشتی بدون حساسیت به طور کلی برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به عفونت های پوستی و بثورات طراحی شده اند. این پدها بیشتر از مواد قابل تنفس و راحت تری ساخته شده اند که فوق العاده نرم روی پوست هستند. این پدهای بدون حساسیت دارای یک لایه رویی پنبه ای شکل و خیلی جاذب هستند.

 

پدهای بهداشتی زایمان

اکثر مادرها جدید، بعد از زایمان، خونریزی بعد از زایمان را تجربه می کنند. بر این اساس، آنها می بایست از پدهای بهداشتی زایمان استفاده کنند که به طور معمول برای مدیریت این نوع خونریزی طراحی شده اند. این پدهای بهداشتی زایمان بلندتر، ضخیم تر و جاذب تر از پدهای بهداشتی معمولی هستند. آنها همچنین به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر 100% بدون حساسیت بودن، خیلی نرم و فوق العاده راحت برای مادر باشند.

 

انواع نوار بهداشتی, قیمت انواع نوار بهداشتی

برای اطمینان از تناسب امن و راحت، نوار بهداشتی خود را به درستی قرار دهید

 

روش استفاده از نوار بهداشتی

برای رعایت بهداشت و حمل آسان، اکثر نوار بهداشتی ها به صورت جداگانه بسته بندی می شوند. اما اگر برای نخستین بار از نوار بهداشتی استفاده می نمایید، استفاده از آن شاید کار سختی به نظر برسد. دلواپس نباشید! برای استفاده از نوار بهداشتی این مراحل را دنبال نمایید.

 

1. دستان خود را بشویید : برای حفظ بهداشت، قبل و پس از دست زدن به پد، شستن دست ها توصیه می گردد. بر این اساس حتما دست های خود را بشویید.

 

2. بسته بندی را باز نمایید : ابتدا پد را از بسته خارج نموده و بسته بندی آن را در صورت وجود باز نمایید. سپس، قسمت پشتی وسط را جدا نموده و پد را از قسمت چسب دار روی لباس زیر خود بچسبانید. سپس، کاغذ را از بال ها جدا نموده و بال ها را دور لبه های لباس زیر خود بپیچید تا مطمئن شوید پد شما به طور ایمن قرار گرفته است.

 

3. به طور مرتب عوض نمایید : اطمینان حاصل نمایید که پد خود را به طور مرتب، بسته به میزان خونریزی، حداقل هر 5-6 ساعت یکبار عوض نمایید.

 

روش دور انداختن نوار بهداشتی در خانه

درست مثل استفاده از پد، دور انداختن نوار بهداشتی کار سختی نیست. با این حال، در حین انجام این کار نکاتی وجود دارد که می بایست برای داشته باشید.

 

پیچیدن پد : هنگامی که می خواهید پد را عوض نمایید، آن را از لباس زیر خود جدا نموده و آن را در دستمال کاغذی، روزنامه یا بسته بندی پد بعدی خود بپیچید. بعضی از پدها حتی با کیسه های یکبار استفاده بهداشتی نیز عرضه می شوند.

 

 استفاده از سطل زباله مخصوص : پس از پیچیدن، آن را در سطل زباله یا سطل مخصوص دور ریختن بهداشتی بیندازید. اگر سطل زباله مخصوص ندارید، قادر هستید از سطل زباله معمولی استفاده نمایید. اما مطمئن شوید که سطل زباله درب دار است تا بهداشت رعایت شود و بو به حداقل برسد.

 

 انداختن در توالت ممنوع : هرگز نوار بهداشتی خود را در توالت سیفون ننماییدزیرا قادر هست آن را مسدود نموده و سبب مشکلات جدی لوله کشی شود. همیشه مطمئن شوید که پدهای خود را موقع دور ریختن در سطل زباله، چه در خانه و چه در هر مکان دیگری، دور می اندازید.

 

انواع نوار بهداشتی, قیمت انواع نوار بهداشتی

انتخاب نوع مناسب نوار بهداشتی بستگی به میزان خونریزی و فعالیت ها دارد

 

روش انتخاب نوار بهداشتی

انتخاب نوار بهداشتی مناسب قادر هست گیج کننده باشد. در اینجا، کار را برای شما آسان نموده ایم! انتخاب پد مناسب شامل در نظر گرفتن عوامل مختلفی مثل میزان خونریزی، راحتی، ترجیح و سبک زندگی شما می گردد.

 

با توجه به میزان خونریزی خود، یک نوار بهداشتی انتخاب نمایید. برای خونریزی متوسط از پدهای معمولی، برای خونریزی زیاد از پدهای ماکسی و برای خونریزی سبک از پدهای خیلی نازک استفاده نمایید. قادر هستید پدها را براساس طول آنها، به خصوص برای استفاده در شب انتخاب نمایید.

 

قادر هستید بین پدهای بالدار و بدون بال انتخاب نمایید. به طور معمول، بال ها به نگه داشتن پدها در جای خود کمک نموده و از نشت پیشگیری می کنند. بعضی از پدها از مواد قابل تنفس ساخته شده اند، در حالی که بعضی دیگر شاید لایه رویی نرم تری داشته باشند. آنچه سبب راحتی شما می گردد را انتخاب نمایید.

 

قادر هستید بین پدهای یکبار استفاده یا قابل استفاده مجدد انتخاب نمایید. پدهای قابل استفاده مجدد عموماً از مواد قابل شستشو ساخته شده اند و قادر هستند دوباره مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که پدهای یکبار استفاده فقط یک بار قابل استفاده هستند.

 

انواع نوار بهداشتی, قیمت انواع نوار بهداشتی

دانستن روش صحیح دفع نوار بهداشتی مهم است

 

سوالات متداول انواع نوار بهداشتی

1. کدام نوع پد برای دوران قاعدگی خوبتر است؟

انواع مختلفی از پدها در بازار موجود است. بسته به ترجیح و انتخاب خود قادر هستید از پدهای معمولی، خیلی نازک، ماکسی، قابل استفاده مجدد یا قابل تجزیه زیستی استفاده نمایید.

 

2. کدام پد برای اشخاص مبتدی خوبتر است؟

انواع مختلفی از پدها برای اشخاص مبتدی موجود است. بسته به میزان خونریزی و ترجیح خود، قادر هستید از پدهای معمولی، خیلی نازک، ماکسی یا حتی یک پد قابل استفاده مجدد انتخاب نمایید.

 

3. آیا قادر هستم 12 ساعت از پد استفاده کنم؟

استفاده از پد به زمان 12 ساعت به دلایل بهداشتی ایده آل نیست. برای پیشگیری از بوی بد، نشتی و عفونت های احتمالی، پد بهداشتی خود را هر 4-6 ساعت یکبار عوض نمایید. راحتی و سلامت خود را در اولویت قرار دهید.

 

4. کدام پدها بی خطر هستند؟

برای داشتن یک دوره قاعدگی راحت و بدون نگرانی، از پدهایی که بدون عطرهای مصنوعی و مواد شیمیایی مضر مثل گوگرد، پارابن، کلر و لاتکس هستند، استفاده نمایید

 

سخن پایانی 

نوار بهداشتی محصولی ضروری برای زنان در دوران قاعدگی است. با این حال، انتخاب نوع مناسب نوار بهداشتی قادر هست گیج کننده باشد. موقع انتخاب نوار بهداشتی، می بایست عوامل مختلفی مثل میزان خونریزی، راحتی، ترجیح و سبک زندگی خود را در نظر بگیرید.

انواع مختلفی از نوار بهداشتی در بازار موجود است، موقع انتخاب نوار بهداشتی، مهم است که سطح راحتی خود را در نظر بگیرید. بعضی از زنان نوار بهداشتی با بال را ترجیح می دهند، در حالی که بعضی دیگر نوار بهداشتی بدون بال را ترجیح می دهند. بعضی از زنان نوار بهداشتی با رویه نرم را ترجیح می دهند، در حالی که بعضی دیگر نوار بهداشتی با رویه مشبک را ترجیح می دهند.

 

مهم است که نوار بهداشتی خود را به طور مرتب عوض نمایید تا از نشت و بوی بد پیشگیری شود. به طور کلی، می بایست هر 4 تا 8 ساعت یکبار نوار بهداشتی خود را عوض نمایید. اگر خونریزی شدیدی دارید، شاید لازم باشد نوار بهداشتی خود را زیادتر عوض نمایید.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها