لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

در تعطیلات نوروز چطور کودک مان را سرگرم کنیم؟


 تعطیلات نوروز زمان خوبی است تا وقت زیادتری را با فرزندانتان بگذرانید. شما قادر هستید با انجام فعالیت های مختلف هم آنها را سرگرم نمایید و در کنارشان خاطره بسازید و هم این که به آنها تجربه های تازه را آموزش دهید. اما اگر نمی دانید که چه فعالیت هایی در تعطیلات بهار برای فرزندان تان سودمند است، با ما همراه باشید.
 
باغبانی نماید
 به کودکتان اجازه دهید که باغچه خود را درست نماید. باغبانی نه تنها درس های تازه ای در مورد گل و گیاه به او خواهد داد بلکه به او یاد می دهد که مدام به باغچه اش سر بزند و از او مواظبت نماید، به بیان دیگر حس مسئولیت پذیری را به کودکتان می آموزد. 

بازی و سرگرمی کودکان,سرگرمی کودکان در خانه

 به کودکتان اجازه دهید که باغچه خود را درست نماید

 

در فعالیت های گروهی شرکت نماید
 حال که هوا برای بیرون رفتن از خانه مساعد شده است، زمان آن است که در پی فعالیت های فضای باز برای کودکتان بگردید. فعالیت های گروهی مثل فوتبال یا بسکتبال، برای او خیلی سودمند و هیجان انگیز است.
 
برای پرنده ها لانه بسازید
 حال که پرنده ها به زادگاهشان بازگشته اند، بد نیست که به کمک فرزندتان برای آنها لانه ای درست نمایید. در این صورت او یاد می گیرد که به حیوانات احترام بگذارد و در صورت نیاز به آنها کمک نماید.
 

یک اثر هنری خلق نمایید
 شاید فرزندتان هر روز در خانه دفتر نقاشی به دست دارد اما خلق اثری هنری در دل طبیعت، تجربه ای است که کودکان از آن آخر لذت را خواهد برد.

 

 با هم رقابت نمایید
 برای این که به لحظات تان هیجان دهید، با یکدیگر رقابت نمایید. به عنوان مثال هر کدام از شما یک هواپیمای کاغذی درست نمایید و آن را به هوا بفرستید. هر کدام که بیشترین مسافت را طی نمود، برنده است.
 

به آسمان خیره شوید
 گاهی ضروری است که حساسیت ها را دور بریزید و با طبیعت یکی شوید. به عنوان مثال با فرزندتان روی چمن ها دراز بکشید و به آسمان و ابرهایی که در رفت و آمدند خیره شوید. این کار به هر دوی شما آرامش می دهد. 

بازی و سرگرمی کودکان,سرگرمی کودکان در خانه

 گاهی ضروری است که حساسیت ها را دور بریزید و با طبیعت یکی شوید

 
به شهربازی بروید
 به مکان های هیجان انگیزی چون شهربازی بروید و یک روزتان را به سر خوردن، تاب بازی و چرخیدن اختصاص دهید. خاطره ای که در این روز می سازید، تا سالهای سال در یاد کودکان تان ثبت خواهد شد.
  
ماشین تان را بشویید
 اگر کودکتان به فکر پول در آوردن است یا که می خواهید به او این کار را یاد دهید، از او بخواهید ماشین تان را بشوید، سپس به او دستمزد یا جایزه ای بدهید.
 

حباب بسازید
 راحت ترین روش برای این کار آن است که یک دوم فنجان مایع ظرف شویی را با 2 فنجان آب و 2 قاشق غذاخوری شکر مخلوط نموده و حباب خود را بسازید. از کودکتان بخواهید تا با حباب اشکال مختلفی را بسازد.

به زیر باران بروید
 اگر چه طبیعی است که از کودکان بخواهید خود را در مقابل باران حفظ نماید اما کمی به زیر باران رفتن آسیبی به او نخواهد زد. پس زمانی که باران می بارد، از او بخواهید که بارانی خود را به تن نماید سپس به زیر باران بروید و از لطافت آن لذت ببرید.
 
طبیعت را پاکسازی نمایید
 همانطور که می بینید، زباله های بسیاری در محیط اطراف مان ریخته شده است. به کودکتان یاد دهید که نسبت به طبیعت اطراف اش مسئول باشد. پس روزی را تعیین نمایید و به همراه دوستان و آشنایان به پاکسازی طبیعت بپردازید. 

بازی و سرگرمی کودکان,سرگرمی کودکان در خانه

. به کودکتان یاد دهید که نسبت به طبیعت اطراف اش مسئول باشد

 موسیقی بسازید
 کودکان عاشق صدا تولید کردنند، بر این اساس در جایی که آزاری برای دیگران نخواهد داشت، به وسیله لوازم گوناگون آهنگی بسازید. کودکتان از این که آهنگ خود را می نوازد، به خود افتخار خواهد نمود.

 

بادبادک هوا نمایید
 شما قادر هستید بادبادک تان را آماده بخرید یا این که خودتان آن را درست نمایید. بادبادک هوا کردن یکی از لذت بخش ترین کارها برای کودکان است. آنها با این کار حس رهایی را تجربه خواهند نمود. صبوری، مدیریت و کنترل امور نیز از دیگر رفتارهایی است که با این کار در کودکان تقویت خواهد شد.
 
شکوفه ها را لمس نمایید
 بهار خوبترین فرصت است تا دل به طبیعت بسپارید. زیبایی های این فصل را هیچ کجای دیگر نخواهید دید، بر این اساس دست کودکتان را بگیرید و به دیدن زیبایی هایش بروید. شکوفه ها را لمس نمایید، آنها را ببویید قبل از این که عمرشان به سر آیند.
 
به پیک نیک بروید
 غذای مورد علاقه فرزندان تان را درست نمایید و به همراه لوازم مورد نیاز به پیک نیک بروید. مطمئنا تجربه ای منحصر به فرد در این هوای بهاری خواهید داشت.

 بازی و سرگرمی کودکان,سرگرمی کودکان در خانه

با کودکتان و به همراه لوازم مورد نیاز به پیک نیک بروید

 
تخم مرغ رنگ نمایید
 شاید شما هم تصمیم داشتید که تخم مرغ هایتان را به همراه فرزندتان برای سفره هفت سین رنگ نمایید اما اگر فرصت این کار را پیدا نکردید، آن را به روزهای دیگر موکول نمایید. این کار برای کودکان آنقدر جذاب است که هر زمان از آن آخر لذت را خواهند برد و قدرت تخیل شان را نیز بهبود خواهد بخشید.
 
منبع:bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها