لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

برای چه می بایست از مالدیو دیدن نمود؟ +عکس


مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو را 1200 جزیره روی اقیانوس هند تشکیل می‌دهند که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می‌شوند که البته از میان این همه جزیره، تنها 202 جزیره از آنها مسکونی است.

مالدیو هم از دید جمعیت و هم مساحت کوچک ترین کشور قاره آسیاست و زمین های این کشور به طور میانگین 1/5 متر از سطح دریا ارتفاع دارند، بر این اساس کم ارتفاع ترین کشور جهان به شمار می‌آید به طوری که بلندترین نقطه این کشور تنها 2/4 متر ارتفاع دارد.

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ آن و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل، محیط مناسبی برای تجربه یک مکان جدید است. بعضی از جزایر مالدیو ویژه گردشگری اختصاص یافته اند. در 88 جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که زیادتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. انتخاب هتل در مالدیو قادر هست یکی از بخش هایی از سفر شما به این کشور زیبا باشد. برای این کار، می بایست به چند نکته توجه نمایید. در ابتدا می بایست مطمئن شوید که هتل دارای امکاناتی مثل رستوران، وای فای، استخر و بار است. همچنین، قادر هستید با توجه به بودجه خود، انتخاب نمایید که در یک هتل لوکس و یا هتل های ارزان قیمت اقامت داشته باشید. در آخر، خوبتر است نظرات سایر مسافران در مورد هتل مورد نظرتان را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل نمایید که هتل انتخابی شما خوبترین گزینه برای شماست.

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

گردشگرران مستقیم از فرودگاه بین المللی ماله به این جزایر می‌آیند و مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند. گردشگران با سوار شدن بر قایق های تندرو میان جزایر زمان بسیاری را برای دیدن ماهی هایی می‌گذرانند که از سطح آب پیدا هستند. به همین علت جزایر مالدیو از مکان های جذاب برای غواصان است و ایستگاه های غواصی بسیاری در این جزایر وجود دارد.

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

غواصی در این کشور به اندازه ای مهم است که نخست وزیر مالدیو به هیات دولت دستور داد تا غواصی یاد بگیرند! البته فقط یکی از جنبه های این حرکت بحث گردشگری و جذب توریست آن بود برای چه که در اصل غرق شدن مالدیو در آب های اقیانوس بر اثر گرم شدن زمین واقعیتی است که به حقیقت خواهد پیوست. به علت ارتفاع کم این جمع الجزایر، پدیده بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها و گرم شدن زمین آن را غرق خواهد نمود.

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

مسجد جامع ماله

 

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

 

مسجد السلطان بزرگ ترین مسجد کشور مالدیو است که در پایتخت آن بنا نهاده شده است. سال ساخت آن به 1656 میلادی بازمی‌گردد. این مسجد شامل یک مرکز اسلامی‌بزرگ نیز هست و نزدیک 5000 نفر می‌توانند در آن همزمان نماز بخوانند. گلدسته های طلایی و زیبای این مسجد بر زیبایی های شهر ماله افزوده است. بسیاری از قهرمانان و اشخاص معروف و شخصیت های تاثیرگذار مالدیو در این مسجد دفن شده اند.

 

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

موزه ملی

 

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری مالدیو این موزه است. این موزه در پارک سلطان واقع شده است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه است که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور آشکار است. تاریخ گشایش این موزه 19 نوامبر 1952 است و در موقع افتتاح دو هدف را برای این کار بیان نمودند؛ حفظ و نگهداشتن از فرهنگ ملی و بومی‌و همچنین برانگیختن حس ملی و میهنی.

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

از اشیای مهمی‌که در این موزه نگهداشتن می‌شود می‌توان به جواهرآلات گرانبهای سلطنتی، لباس های تاریخی و ارزشمند و سنگ های قیمتی اشاره نمود.

مولی آگه

 

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

این مکان در سال 1906 ساخته شده و ساخت آن قبل از آغاز جنگ جهانی اول پایان یافته است. مدتی به عنوان مقر حکومتی مالدیو بوده است. در سال 1953 بعد از اعلام جمهوری در این کشور این مکان به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شد و تا سال 1986 هم به همین عنوان بود. این مکان زیبا با معماری شگفت انگیز و قدیمی‌محلی برای بازدید گردشگران است.

مالدیو,دیدنیهای مالدیو,جاهای دیدنی مالدیو

شرایط تور

سه شب و چهار روز اقامت در هتل چهار ستاره در مالدیو در اتاق دو تخته یک میلیون و 115 هزار تومان به علاوه 920 دلار و اقامت در اتاق یک نفره یک میلیون و 115 هزار تومان به علاوه 1370 دلار می‌شود. اگر بچه زیر 12 سال هم داشته باشید قیمت تورش برایتان 900 هزار تومان به علاوه 720 دلار می‌شود.

از خدمات این تور هم رزرو بلیت هواپیما با پرواز خارجی، گرفتن ویزای مالدیو، رزررو هتل و اقامت در هتل با صبحانه، ناهار، شام، جابه جایی فرودگاهی و حضور تورلیدر انگلیس زبان است. پروازها چارتر و غیرقابل استرداد است و هیچ مبلغی استرداد نمی‌شود. همچنین بیمه برای مسافران بالای 60 سال اجباری بوده و مبلغ 30 هزار تومان جداگانه مازاد بر مبلغ تور گرفتن خواهد شد. برای ثبت نام تور نیز تنها پول و گذرنامه با اعتباری بیش از هفت ماه نیاز است.

 

منبع: روزنامه هفت صبح

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها