لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

لجبازی کودکان موقع لباس پوشیدن


لجبازی کودکان هنگام لباس پوشیدن,مقاومت کودکان در برابر لباس پوشیدن
لجبازی کودکان برای لباس پوشیدن
 
خیلی از مادرها ناراحتند که بچه های شان مخصوصا دختر بچه ها موقع لباس عوض کردن با اذیت ها و اداهای شان آنها را عصبانی و کلافه می کنند در این نوشته به شما مادرها عزیز طریقه رفتار با کودکانی که این رفتارها را انجام میدهند گردآوری نموده ایم با ما همراه باشید.

مقاومت کودکان در برابر لباس پوشیدن:

سه سال اول زندگی کودک، بیشترین تلاش او برای به دست آوردن استقلال است؛ کودک قبل از یک سالگی کاملا قادر به درک خواسته پدر و مادر است و گاهی برای حفظ استقلال از انجام آن کار سر باز می‌زند، حال اگر پدر یا مادر حین لباس پوشیدن به فرزند خشمگین یا وارد بازی شوند، کودک از کنترل آنها لذت می‌برد وکارش را ادامه می‌دهد که به آن لجبازی می‌گویند.

 90 درصد پدر و مادر‌ها مشکل لباس تن کردن کودک را دارند، گاهی کار به جایی می‌رسد که جیغ و گریه کودک شما را از بیرون رفتن منصرف می‌نماید یا برعکس کار بالا می‌گیرد و شما بی‌توجه به دست و پا زدن کودک لباس بر تنش می‌نمایید و به سختی او را سوار ماشین می‌نمایید.

کودک می‌آموزد روابط بر پایه جنگ است و کم کم در هر موردی مخالفتش را ابراز می‌نماید؛ موقع غذا خوردن بازی در می‌آورد، یا وقت آموزش دستشویی همکاری نمی‌نماید، چون همکاری را نیاموخته است.

 

لجبازی کودکان هنگام لباس پوشیدن,مقاومت کودکان در برابر لباس پوشیدن

 مقاوت کودکان در برابر لباس پوشیدن

 

روش رفتار با لجبازی کودکان در لباس پوشیدن:

نخستین گام برای کمک به کودک در تعویض لباس حفظ آرامش است، می بایست به کودک زمان داد، اگر برای دیر شدن مدام هولش کنیم معمولا کار‌ها را آرامتر انجام می‌دهد، پس 10 دقیقه زودتر بیدار شویم تا زمان زیادتری داشته باشیم.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها