لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

10 مقصد گردشگری زیبا با هزینه مناسب


 مقاصد گردشگری معرفی شده در این نوشته، از میان شهرهای مختلف دنیا انتخاب شده اند زیرا هزینه سفر به آنها تقریبا پایین است. این شهرها را بر پایه قیمت خطوط هوایی، داشتن هتل های نوساز، پیشرفت فرهنگ شهری، واحد پول و … به عنوان شهرهای زیبای دنیا که هزینه سفر کمی دارند، انتخاب نموده ایم. بعضی از این مکان ها، همچون ایرلند شمالی به علت داشتن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد و جدید زیادتر برای ما جالب بودند. بعضی دیگر نیز همچون Loire Valley فرانسه نسبت به سال های گذشته هزینه های سفر کمتری دارند.

آنتالیا، ترکیه

برای ما ایرانی ها و اروپای شرقی ها، آنتالیا مکان شناخته شده ای برای سفر و تفریح است. اما برای چه می بایست در سال 2013 میلادی به این شهر ساحلی زیبا سفر کنیم؟ زیرا قیمت های متوسط هتل های این شهر حدود 25 درصد نسبت به سال گذشته افت داشته است. در سال 2011 میلادی، این شهر سومین شهر گردشگری جهان بود که بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است. این شهر ترکیبی از شهر ساحلی، کلان شهر و شهر تاریخی است.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
 جالب است بدانید، با اینکه زیادتر گردشگران این شهر را ثروتمندان اروپایی تشکیل می دهند و هتل های گران قیمتی همچون ریکسوس سانگیت با دومین اسپای بزرگ دنیا نیز در این شهر قرار دارد، اما هتل های 5 ستاره ساحل این شهر، ارزان هستند و از شبی یکصد دلار آغاز می شوند.  اشخاص ماجراجو شاید دوست داشته باشند از اثرهای تاریخی موجود در این شهر نیز دیدن کنند. یکی از این مکان ها، کاتالهویوک موند است که یکی از قدیمی ترین سازه های عصر نوسنگی است و از 7500 سال قبل از میلاد مسیح تا 5700 سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است.
چه زمانی به آنتالیا سفر کنیم: خوبترین زمان سفر به این شهر، از اواخر شهریور تا اوایل آبان یا اواسط اردیبهشت تا اوایل تیرماه است. این شهر زمستان های خیلی سردی ندارد.
تورنتو
تورنتو شهر زیبایی است. پایتخت فرهنگی، تفریحی و اقتصادی کشور کانادا فقط ساختمان های بلند ندارد، بلکه ساختمان های نیویورکی همچون هتل های تامپسون و ترامپ نیز راهشان را به این شهر باز نموده اند. اما چیزی که این شهر را به یکی از ارزان ترین مقاصد گردشگری دنیا در سال 2013 میلادی تبدیل نموده است، این است که در نیمه دوم سال 2012، قیمت هتل های این شهر همچون دیگر نقاط جهان افزایش پیدا نکرد.
همچون هر شهر دیگر آمریکای شمالی، تورنتو نیز مناطق فرهنگی بیشماری همچون موزه، تئاترهای بزرگ، گالری های هنری و فروشگاه های متنوع دارد. اما از آنجا که این شهر بندری در کنار رودخانه اونتاریو قرار دارد، تفریحات ارزان قیمتی همچون پیاده روی، دوچرخه سواری و قایق سواری – مخصوصا در اطراف جزایر تورنتو –  دارد.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
از آنجا که این شهر مهاجرین بسیاری دارد و نیمی از جمعیت آن را نژادهای مختلف دنیا تشکیل داده اند، تنوع غذایی در این شهر خیلی زیاد است. علاوه بر محله چینی ها، ایتالیای کوچک و هند کوچک، محله های دیگری همچون محله کره ای ها، پرتغال و جامائیکای کوچک نیز در این شهر وجود دارند. بعلاوه آنها، لهستانی ها، ژاپنی ها و یونانی های بسیاری را نیز میتوان در تورنتو پیدا نمود.
برای گردش در این شهر به اتومبیل نیاز ندارید زیرا تورنتو سومین سیستم حمل و نقل بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است و برای همه نقاط شهر وسایل نقلیه عمومی متعدد وجود دارد.
چه زمانی به تورنتو سفر کنیم: زیادتر گردشگران در گرمای تابستان به این شهر سفر می کنند به همین علت قیمت هتل ها و بلیط هواپیما در این فصل گران است. اگر می خواهید با هزینه کمتری به تورنتو سفر نمایید، خوبتر است در پاییز یا اواخر زمستان تا اوایل بهار به این شهر سفر نمایید.
Loire Valley، فرانسه
با اینکه سفر به کشور فرانسه به هیچ عنوان ارزان نیست، اما در سال 2012، قیمت های اعلام شده برای هتل های شهر Loire Valley نشان داد که قیمت ها حدود 19 درصد کم شدن داشته اند. نام این شهر زیبا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. خوبترین راه برای سفر به این شهر، کرایه ماشین در پاریس و 240 کیلومتر رانندگی به سمت جنوب است تا به امتداد شهر Loire Valley برسید.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
هنگامی به این شهر می رسید، تمایل دارید میان تاکستان های زیبای آن رانندگی نمایید. در این شهر، صدها مسافرخانه روستایی کوچک و هتل های شیک بزرگ وجود دارد که قیمت آنها از شبی 70 دلار غاز می گردد.
چه زمانی به Loire Valley سفر کنیم: ماه های تیر و مرداد این شهر خیلی شلوغ است. بر این اساس، خوبتر است در فصل های بهار و پاییز به آنجا سفر نمایید. هوا در اوایل پاییز هنوز گرم است.
پالم اسپرینگز، کالیفرنیا
پالم اسپرینگز برای درختان نخل و استخرهای خود نامدار است. این شهر در سال 2013 میلادی یکی از نقاط گردشگری ارزان در دنیا به شمار می رود زیرا قیمت هواپیما و هتل های آن 6 درصد نسبت به سال های گذشته کم شدن داشته است. این شهر برای گردشگران از سراسر جهان فرش قرمزی مسطح نموده و فضای بسیاری برای افرادی که در پی حمام آفتاب هستند، اختصاص داده است. از سال 2008 میلادی تاحالا حدود 1600 هتل جدید به این شهر اضافه شده است. مسوولین این شهر به منظور افزایش در آمد شهر، برنامه های طولانی زمان برای جذب زیادتر گردشگر دارند.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
چه زمانی به پالم اسپرینگز سفر کنیم: فصل های زمستان و اوایل بهار به علت داشتن دمای مناسب هوا، گردشگران بیشماری به این شهر سفر می کنند. زیادتر مردم در ماه ژانویه که جشنواره بین المللی فیلم  پالم اسپرینگز نیز برگزار می گردد و همچنین ماه آوریل به این شهر سفر می کنند. بر این اساس برای کرایه ارزان تر هتل ها و دوری از ازدحام جمعیت، خوبتر است در فصل پاییز به این مکان سفر نمایید.
کو فی فی، تایلند
شاید نام Ko Phi Phi چندان برایتان آشنا نباشد اما این شهر ساحلی با دریای آبی، شن های طلایی و مناظر دیدنی، بخشی از بهشت دیدنی تایلند است. این شهر زمانی زیادتر شهرت پیدا نمود که فیلم «ساحل» در آن ساخته و پخش شد. این مجمع الجزیره از دو جزیره اصلی  تشکیل شده است. کو فی فی تا پیش از تسونامی سال 2004 میلادی، در حال پیشرفت به عنوان یک شهر گردشگری بود.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
8 سال بعد، با بازسازی های پیوسته و تلاش های سخت دولت، این شهر به عنوان یکی از مکان های گردشگری شیک دنیا شناخته می گردد. این شهر به علت حجم انبوه مسافرانی که سالانه به آنجا سفر می کنند و همچنین هتل های جدید و چشمه های آب گرم، کمی از استانداردهای تایلند گران تر است. اما امسال، قیمت هتل ها حدود 27 درصد کم شدن داشته اند و در مقایسه با افزایش 13 درصدی قیمت های پوکت، خیلی قابل توجه است.
چه زمانی به کو فی فی سفر کنیم: فصل بهار خوبترین زمان برای سفر به این شهر است.
نَشویل،  تنسی (جنوب شرقی ایالت متحده)
نشویل پس از شهر ممفیس، بزرگ ترین شهر ایالت تنسی آمریکا است. این شهر خانه «گرند اول آپری» – جایی که مشاهیر موسیقی کانتری هرساله در آنجا کنسرت برگزار می کنند – است. بر پایه نیاز این شهر، یکهزار اتاق در 5 هتل جدید در حال ساخت است.  البته نشویل فقط در بخش معماری در حال رشد نیست. این شهر همچنین برای مرغ های تند و گوشت هایش نامدار است. سرآشپزهای نامدار، نشویل را به یکی از مشهورترین شهرها در زمینه آشپزی تبدیل نموده اند. این شهر در فهرست خوبترین رستوران های آمریکایی قرار دارد.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
چه زمانی به نشویل سفر کنیم: علاوه بر رستوران های عالی و معماری دوست داشتنی، این شهر همچنین مرکز موسیقی کانتری نیز هست. از 6 تا 9 ژوئن این شهر میزبان جشنواره موسیقی CMA خواهد بود و ستاره های نامدار موسیقی کانتری همچون کری آندروود، برد پیزلی، میراندا لمبرت و راسکال فلاتز در آنجا حضور خواهند داشت.
ایرلند شمالی
ایرلند شمالی هیچگاه در فهرست شهرهای ارزان قیمت برای سفر قرار نداشته است. اما در سال جاری میلادی، دومین شهر بزرگ این کشور، Derry/Londonderry که نخستین شهر فرهنگی انگلستان نیز به شمار می رود، خوبترین مقصد گردشگری ارزان به این کشور شده است. این شهر حدود 25 میلیون دلار برای برنامه های فرهنگی خود در سال جاری هزینه خواهد نمود تا گردشگری زیادتری را از سراسر جهان به سمت خود جذب نماید.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
این برنامه ها شامل، ارکستر سمفونی لندن، رویال باله و نمایش های سم شپارد هستند. میدان ابرینگتون دوباره در سال 2012 میلادی به عنوان مکان عمومی روباز برای برگزاری کنسرت ها و جشنواره ها بازگشایی شد.
چه زمانی به ایرلند شمالی سفر کنیم: اواخر ماه فروردین خوبترین زمان برای سفر به ایرلند شمالی است. در 18 مارس امسال در سالن ارکستر سمفونی لندن در این کشور، جان ویلیامز برنامه خواهد داشت.
اسلواکی
بعد از تقسیم جمهوری چک و اسلواکی در سال 1993، این دو کشور اهداف متفاوتی از هم را در پیش گرفتند. جمهوری چک، به مکانی اصلی برای تجمع کوهنوردها تبدیل شد و در مقابل، اسلواکی، به صورت یک جواهر مخفی باقی ماند. اما در جشن 20 سالگی استقلال این کشور، با شتاب رشد اقتصادی زیاد در همبستگی اروپا، اسلواکی به واقعیت خود نزدیک شد. در سال های اخیر، در مرکز این کشور – براتیسلاوا – هتل های 5 ستاره لوکسی ساخته شد. با همه اینها این شهر همچنان جزو شهرهای ارزان برای سفر است. این شهر اروپایی، یکی از 10 شهر خیلی زیبای دنیا با قیمت خیلی ارزان است.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
 البته سال 2013 خوبترین زمان برای سفر به دومین شهر بزرگ اسلواکی یعنی کوشیک است. این شهر در مشارکت با مارسی، پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است. پیشینه این شهر به قرن 12 میلادی بر می گردد. در اسلواکی، کلیساهای جامع بزرگ گوتیک سنت الیزابت قرار دارد. سربازخانه قدیمی قرن 19 این شهر به کالتورپارک تبدیل شده است. این مرکز، شامل سالن نمایش، رقص، نمایش برای ترویج این هنرها است.
چه زمانی به اسلواکی سفر کنیم: در سال 2013 نباید بازدید از پایتخت فرهنگ اروپا را از دست بدهید. در تاریخ 5 اکتبر امسال، White Night در این کشور برگزار خواهد شد. این مراسم در سال 2002 میلادی برای نخستین بار در پاریس برگزار شد و هر ساله در شهرهای مختلف اروپا بر گزار می گردد. این مراسم شامل اجرای نمایش های موزیکال خیابانی و نمایش خیابانی است که در خیابان های کوشیک برگزار خواهد شد.
جزیره بوراکای، فیلیپین
هرساله تعداد گردشگران در سراسر جهان، از آسیای شرقی گرفته تا آمریکا در حال افزایش است. یکی از زیباترین مکان هایی که حتما پیش از مرگ می بایست از آن دیدن نمایید، جزیره بوراکای با شن های سفید در فیلیپین است. قیمت هتل های این شهر خیلی مناسب است. در این شهر بیش از 300 استراحتگاه و هتل جدید ساخته شده است که میتوان از میان آنها انتخاب نمود. سال گذشته این جزیره حدود 900 هزار گردشگر را از سراسر دنیا به سمت خود جذب نمود. فاصله این شهر از مانیلا با هواپیما فقط یک ساعت است. دریای فیروزه ای و شن های سفید از جاذبه های اصلی بوراکای هستند.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
چه زمانی به جزیره بوراکای سفر کنیم: اگر دوست دارید در ازدحام جمعیت گردشگران به این شهر سفر نمایید، از دی تا خرداد خوبترین زمان است. از آنجا که در این شهر باران زیاد می بارد، خوبتر است در نیمه دوم سال به آنجا سفر ننماییدزیرا احتمال طوفان های فصلی وجود دارد.
باهاما
باهاما یکی از شهرهایی است که برای سفر در سال 2013 هزینه های کمی برای شما رقم خواهد زد و جاذبه های متنوعی نیز دارد. باهاما بیش از سه هزار جزیره کوچک و بزرگ دارد و در شمال کوبا در اقیانوس اطلس واقع شده است. بر پایه گزارش تراولوسیتی، هزینه سفر به این شهر امسال  4 درصد کم شدن یافته است این در حالیست که تعداد گردشگران آن 8 درصد افزایش یافته اند.

آنتالیا, ترکیه, تورنتو, فرانسه, کالیفرنیا
از جاذبه های آن میتوان به پارک های ملی، غارهای زیر آب و زندگی زیبای شبانه در فروشگاه ها یا کافه ها اشاره نمود. قیمت های هتل در این شهر حدود 2/5 درصد کم شدن یافته است. بر این اساس، یکی از نقاط گردشگری زیبا و ارزان در سال 2013، باهاما است.
چه زمانی به باهاما سفر کنیم: فصل های بارندگی در ماه های می تا اکتبر خوبترین زمان برای سفر به این شهر است.

منبع:bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها