لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

به مهمانی خفاش های آویزان بروید!


 

 

به مهمانی خفاش های آویزان بروید!

 

اگر قصد دارید به یک تجربه جدید دست بزنید و مقداری خطر نمایید پیشنهادات تازه ای را برای شما کنار گذاشته ایم. به این شرطکه از تاریکی نترسید و قدرت مقابله با شرایط پیش بینی نشده را داشته باشید.

 

غار نوردی از آن کارهایی است که دل شیر می خواهد. یک غار تاریک که خفاش ها از سقفش آویزان هستند برای یک مسافر تازه وارد حتما رعب انگیز خواهد بود و احتمالا تاریکی محض آن شما را به یاد ترسناک ترین فیلم های زندگیتان می اندازد!

 

 

به مهمانی خفاش های آویزان بروید!

 

 

غار آهکی گلجیک محلی بکر و دست نخورده برای افرادی است که آمادگی کافی برای چند ساعت ماجراجویی دارند. این غار برای بازدیدکنندگان یک مزیت منحصر به فرد دارد؛ غارنوردان لازم نیست در گلجیک خودشان را با لباسهای گرم و ضد آب خفه کنند برای چه که این غار هوایی معتدل و کم رطوبت دارد

 

به هر حال اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهند چند ساعت از زندگی اش را با اشباح ناشناخته و خفاشهای آویزان بد بگذرانند، قادر هستید سری به استان زنجان بزنید. 35 کیلومتری جنوب غربی شهرستان زنجان، در ارتفاعات مشرف به روستای حاج آرش قادر هستید چنین محلی را برای ماجرا جویی تان دست و پا نمایید.

 

 

به مهمانی خفاش های آویزان بروید!

 

 

غار آهکی گلجیک محلی بکر و دست نخورده برای افرادی است که آمادگی کافی برای چند ساعت ماجراجویی دارند.

 

این غار البته یک مزیت منحصر به فرد هم دارد؛ برای پیاده روی در گلجیک لازم نیست خودتان را با لباس های گرم و ضد آب بپوشانید برای چه که این غار هوایی معتدل و کم رطوبت دارد. اصلا گلجیک برای همین شرایط آب و هوایی معتدلش محل سکونت انسان های پیش از تاریخ بوده است!

 

 

به مهمانی خفاش های آویزان بروید!

 

 

آن هایی که توانسته اند به ترسشان غلبه کنند و سری به این تونل تاریخی طبیعی بزنند اثرهای و نشانه هایی از زندگی انسان پیش از تاریخ را تایید نموده اند و وجود ابزار، ادوات، تیغه های سنگی و استخوان حیوانات شکاری را گزارش نموده اند. داخل غار اثرهای زیستی انسان مربوط به شانزده تا سی هزار سال قبل از میلاد را میتوان دید.

 

از ویژگیهای دیگر این غار که احتمالا نظر شما را جلب خواهد نمود صخره های جنوبی غار است که از سنگ های مرمر سبز خیلی زیبایی تشکیل شده است. ابعاد غار گلجیک 700 متر در 100 متر و ارتفاع تقریبی آن 50 متر است و اگر علاقمند هستید مدتی را مهمان خفاشهای گلجیکی باشید حتما یک همراه آشنا به فنون غارنوردی را در کنار خود داشته باشید.

 

منبع:tebyan.netمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها