لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

معبدی که با ۳۰۰ هزار قطعه شیشه ساخته شده است


معبدی که با ۳۰۰ هزار قطعه شیشه ساخته شده است
در معبد« آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان» تا چشم کار می‌نماید همه جا از کف زمین گرفته تا ستون‌های، دیوار و سقف از شیشه پوشیده شده است.

شیشه‌های رنگی که در نگاه اول بازتاب نور در آنها چشم را می‌زند اما هنگامی چشم‌ به این نورها عادت می‌نماید تازه انسان متوجه زیبایی و هنری که در ساخت معبد به کار رفته می‌شود. ساخت معبد آرولمیگو یک میلیون دلار هزینه در برداشت.

در شهر جوهر بهرو در نزدیکی مرز مشترک سنگاپور و مالزی یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین بناهای معماری قرار دارد، این بنا معبد هندی‌هاست که تقریباً تمام آن از شیشه ساخته شده است. معبد «آرولمیگو سری‌راجاکالیامان» یکی از جاذبه‌های گردشگری مالزی به شمار می‌رود.

 

آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان,معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان,جاذبه‌های گردشگری مالزی

 

«آرولمیگو سری‌راجاکالیامان» یکی از معبدهای قدیمی ایالت جوهور مالزی است. نخستین بار این معبد سال 1923 ساخته شد و در طول گذر زمان کامل شد تا اینکه سال 1991 راهب سری سیناتامبی مسئولیت معبد را از پدر خود گرفت.

 

او تصمیم گرفت معبد را به زیباترین شکل ممکن بسازد تا هندی‌هایی که برای عبادت به آنجا می‌آیند لذت ببرند. هرچند کامل کردن معبد کار خیلی سختی بود اما راهب در زمان پنج سال این کار را به پایان رساند و سال 1996 درهای معبد به روی عموم باز شد.
مدتی گذشت تا اینکه راهب سیناتامبی به تایلند سفر نمود، در آنجا بود که او به فکر افتاد تا معبد را به درخشنده‌ترین شکل ممکن آذین نماید.
او دراین سفر معبدی را دید که از دور می‌درخشد و هنگامی نزدیک معبد شد متوجه شد که سر در آن را با شیشه آذین نموده‌اند، آن موقع بود که تصمیم گرفت معبد خود را با شیشه آذین نماید.

از این رو معبد «آرولمیگوسری راجاکالیامان» تبدیل به یک معبد شیشه‌ای شد که 90 درصد آن از موزائیک‌های شیشه‌ای رنگارنگ درست شده است. در آذین این معبد از 300 هزار قطعه شیشه قرمز، آبی، زرد، سبز، بنفش و سفید استفاده شده است.

 منبع:khabaronline.ir

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها