لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

8 چشم انداز برتر دنیا +عکس


جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 

 

در جای جای این کره خاکی مناظر و مناطقی پرجاذبه و دیدنی وجود دارد و می‌توان برای هر سلیقه و ذائقه ای، نمونه ای دلخواه را جست. جاذبه های طبیعی و ساخته دست بشر با عمری که به میلیون ها سال یا هزاران سال می‌رسد، کم نیستند و از شرقی ترین نقطه زمین تا غربی ترین نقطه آن وجود دارند.

 

1- کوه کله قند در ریودوژانیرو:

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


این کوه با ارتفاع 396 متر در شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل قرار داد. ارتفاع این کوه از سطح دریا 1400 متر است. شما می‌توانید با تله کابین به قله این کوه صعود نمایید و مناظر زیبایی را که زیر پای شما هستند مثل خلیج گوانابارا، ساحل کوپا کابانا و… مشاهده نمایید. کوهنوردان ترجیح می‌دهند به جای اینکه با تله کابین به قله برسند، خودشان این راه را بپیمایند. اما برای چه کوه را این چنین نام گذاری نموده اند؟ عده ای معتقدند دلیل نامگذاری این کوه شکل ظاهری آن است که شبیه کله قند است. عده ای دیگر هم می‌گویند نام کوه از زبان سرخ پوستی گرفته شده و به معنی «کوه بلند» است.

 

2- صحرای گبی در مغولستان:

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


این صحرا استپ های نیمه بیابانی دارد که منطقه وسیعی حدود یک میلیون و 300 هزار کیلومتر مربع را پوشش می‌دهند. این صحرا نیز مثل سایر محیط های کویری تابستان های خیلی گرم و سوزان و زمستان های فوق العاده سردی دارد. صحرای گبی در حال گسترش و پیشرفت به سمت مراتع چین است و مراتع این کشور را به محیط هایی بیابانی تبدیل نموده است. توفان ها، گرد و غبار، ریزگردها و… صدمه هایی جدی به مردم اطراف آنجا و به خصوص به صنعت کشاورزی وارد نموده اند. این صحرا دارای کوه، تپه های شنی و مناظر صحرایی زیبایی است.

 

 

3- ماچو پیچو در پرو:

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره سرخپوستان اینکا است در ارتفاعات کوه آند قرار دارد. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگر نمی‌توانید به این دژ زیبا راه پیدا نمایید و تنها می بایست با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این قلعه برسید چند روز در راه خواهید بود زیرا می بایست مسافت بسیاری را پیاده طی نمایید تا بتوانید به آن برسید. جالب است بدانید که این قلعه یکی از عجایب هفتگانه جهان هم به حساب می‌آید.

 

 

4- صومعه متورس در یونان:

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


این صومعه که در قرن یازدهم در ارتفاعات شمالی کشور یونان ساخته شده است، منظره ای خیلی زیبا و جذاب دارد و به اعتقاد ساکنان این منطقه برای پاک سازی روح و تجدید قوای انسانی مکان خیلی مناسبی است. هر سال اشخاص بسیاری جذب این صومعه می‌شوند. در قرن های گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به صومعه، طی کردن راه به صورت کوهنوردی بوده اما در سال 1920 برای راحتی بیشت رگردشگران و مردم یونان، پله هایی را از ابتدا تا انتهای این صومعه ساختند تا دسترسی بهتری داشته باشد.

 

 

5- نوناویک در کانادا:

 

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


این منطقه یکی از زیباترین مناطق کاناداست. طلوع و غروب خورشید همانند عکس های مناظری اند که با «فتوشاپ» تغییر یافته و زیباتر شده اند و گاه بیننده در باور آنها دچار تردید می‌شود. این منطقه در شمال کبک قرار گرفته و مملو از منبع های طبیعی به همراه جنگل های سوزنی برگ و مسطح برگ و دریاچه های متعدد و رودخانه هاست. شما می بایست با هواپیما یا کشتی به این نقاط جذاب سفر نمایید. مردم این منطقه از حیوانات و محصولات کشاورزی نیاز روزمره خود را تامین می‌کنند.

 

 

6- له در کشور هند:

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


این منظره زیبا در سه هزار و 525 متری هیمالیا قرار دارد. در این منظره شما می‌توانید نمود مذهب هایی مثل بودا را ببینید. این کار در سایر ماه های سال به علت بارش برف شدید و سختی راه ممکن نخواهد بود.

 

 

7- صومعه ای در بوتان:

 

 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


کشور پادشاهی بوتان در جنوب آسیا و در شرق هیمالیا واقع شده است. بوتان به دریا راه ندارد و دور تا دور آن را خشکی فرا گرفته است. این کشور بین هند و چین قرار دارد. این صومعه مکانی روحانی برای نیایش و نماد فرهنگ بودا و تبت است.

 

8- جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی:


 

جاذبه های طبیعی,گردشگری,مناطق دیدنی جهان

 


جنگل آمازون جنگل خیلی بزرگی در آمریکای جنوبی است. جنگل های بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی خیلی زیادند. تقریبا هر روز در سرتاسر آمازون باران سنگینی می‌بارد.

 

 

منبع: مجله هفت صبحمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها