لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

5 ساحل برتر اروپا + عکس


 

 

سواحل بسیاری در اروپا وجود دارد اما تعداد کمی از آنها برای هوای خوب و طبیعت زیبا جمعیت بسیاری را به سوی  خود فرا می‌خوانند. در اینجا نگاه کوتاهی داریم به 5 ساحل برتر در اروپا…..

 

 

 

مردم بسیاری در جهان دوست دارند روزهای تعطیلشان را با خانواده یا دوستان در ساحل های زیبا بگذرانند. سواحل بسیاری در اروپا وجود دارد اما تعداد کمی‌ از آنها برای هوای خوب و طبیعت زیبا جمعیت بسیاری را به سوی خود فرا می‌خوانند. در اینجا نگاه کوتاهی داریم به 5 ساحل برتر در اروپا.

 

 

1. ساحل ناواگیو- یونان

 

 

 

ساحل,ساحل اروپا,

 

 

 

مردم بسیاری هنگامی که به دریا و ساحل فکر می‌کنند در اصل دوست دارند از شلوغی فرار کنند، بر این اساس ساحل ناواگیو به این خاطر شهرت دارد. اینجا ساحل کوچکی دارد که می‌توانید با یک قایق  از Port Vrom به ساحل برسید. این ساحل با نام Shipwreck Bay نیز شناخته می‌شود و در دسته بندی خوبترین سواحل اروپا قرار دارد.

 

 

 

2. پلایا پاپاگایو- اسپانیا


 

 

ساحل,ساحل اروپا,

 

 

 

هیچ شکی وجود ندارد که هنگامی به اروپا فکر می‌نمایید در مورد خوبترین کشورهای توریستی آن مثل فرانسه و اسپانیا می‌اندیشیم. پلایا پاپاگایو ساحل نابی است که مردم بسیاری از سراسر جهان انجا جمع می‌شوند. اما تنها راه دسترسی به ساحل یک جاده کثیف است که به همین علت بعضی از اشخاص ترجیح می‌دهند به ساحل نروند؛ با همه این احوال  پلایا پاپاگایو در نظرسنجی در مورد مکان های گردشگری برتر همیشه رای آورده و برای همین در فهرست ما نیز جایگاه دوم را داراست.

 

 

 

3. Spiaggia Sabbie Nere- ایتالیا


 

 

ساحل,ساحل اروپا,

 

 


 

آیا از تماشای سواحل سفید و دست نخورده باهاماس و هاوایی خسته شده اید؟ خوب پس می‌توانید بار و بنه تان را جمع نموده و سری به ایتالیا بزنید. شما در آنجا می‌توانید ساحل آتشفشانی که به ساحل شن های سیاه معروف است را ببینید. این ساحل از سنگ های آتشفشانی ساخته شده و بر این اساس با وجود شن‌های سفید ساحلی شکل جالبی پیدا نموده است.

 

 

 

4. پاتارا در ترکیه

 

 

 

ساحل,ساحل اروپا,

 

 

 

آیا دوست دارید به ساحلی بدیع بروید که دخالت دست انسان اصلا در آن به چشم نخورد؟ اگر می‌خواهید تنها فقط با طبیعت باشید سری به ساحل پاتارا در کرانه Turquoise در ترکیه بروید. در اطراف آن هیچ ساختمان یا تمدن بشری به چشم نمی‌خورد و یکی از معدود سواحل جهان است که لاک پشت های کله دراز هر ساله برای تخم گذاری به آنجا می‌آیند.

پاتارا محل تولد سنت نیکلاس است با یک ساحل طولانی

 

 

 

5. زلاتنی رت (Zlatni Rat)- Croatia

 

 

 

ساحل,ساحل اروپا,

 

 

 

 

اگر شما در جستجوی  ساحلی بدیع برای گردش می‌باشید اینجا را از دست ندید چراکه تعداد خیلی نادری از جزیره با شکل و شمایل ویژه وجود دارد. این ساحل با نام «شاخ طلایی» نیز شناخته می‌شود و توانایی تغییر شکل نیز دارد و برطبق جهت وزش باد شکلش تغییر می‌نماید!. این ساحل واقعا شکل خاصی دارد و گردشگران بسیاری تنها برای اینکه برگه های مختلفش را ببینند به اینجا می‌آیند.  زلاتنی رت ویژه ترین ساحل دریای آدریاتیک محسوب می‌شود.

 

منبع:seemorgh.com  منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها