لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

شهرهای زیرزمینی در ایران و جهان + عکس ها


شهرهای زیرزمینی, شهرهای زیرزمینی ایران, شهرهای زیرزمینی جهان

 

تمامی شهرهای دنیا در سطح زمین ساخته شده اند ولی در زیر این کره خاکی چه می گذرد و آیا در زیر آن نیز شهرهای وجود دارد که مردم در آن زندگی کنند؟
زندگی انسان ها در تمام طول تاریخ بر روی سطح زمین بوده است و شهرهای خودشان را در آنجا ساخته اند اما در این میان بوده اند قوم ها یا افرادی که در پی زندگی زیر زمینی بوده اند  و شهرهای را در زیر پوست شهرهای دیگر ساخته اند.

 

 شهرهای زیرزمینی, شهرهای زیرزمینی ایران, شهرهای زیرزمینی جهان

یکی از شهرهای زیرزمینی شگفت انگیز دنیا را قادر هستید در جزیره کیش و در کشور خودمان دیدن نمایید. شهر زیرزمینی کاریز خیلی رازآلود است و البته نزدیک به 2500 سال قدمت دارد. این شهر زیر زمینی سالانه محلی برای گردشگران از سراسر دنیا است و البته به دلیل قدمت زیاد آن بسیاری از بخش هایش از بین رفته است و این روزها بار دیگر مسئولین در حال بازسازی آن هستند.

 

 شهرهای زیرزمینی, شهرهای زیرزمینی ایران, شهرهای زیرزمینی جهان

 

در جنوب لهستان یک معدن نمک وجود دارد که در زیر زمین قرار گرفته است و البته از قرن 13 تا سال 2007 در حال کار بوده است. این معدن نزدیک به 300 کیلومتر طول دارد و به غیر از استخراج نمک از آن برای زندگی معدنچیان و خانواده هایشان نیز استفاده می شده است. این معدن به قدری بزرگ است که از زیر چندین شهر در این کشور نیز می گذرد و به تنهای تمامی امکانات زندگی دارد. این شهر زیر زمینی سالانه 1 میلیون نفر را به خود جذب می نماید.

 

  زیادتر بخوانید: صنایع دستی ایران 

 

 شهرهای زیرزمینی, شهرهای زیرزمینی ایران, شهرهای زیرزمینی جهان

 

یکی از شهرهای زیر زمینی که همچنان نیز کار می نماید در استرالیا قرار دارد. این روزها نزدیک به 1600 نفر در آن زندگی می کنند و به عنوان مرکز عقیق دنیا شناخته می گردد برای چه که زیادتری میزان تولید عقیق را در دنیا دارد. در این شهر در سال 1915 ساخته شده است و سیستم آن کاملا شبیه به شهرهای عادی است و شما قادر هستید خانه ها و کوچه های مختلفی را در این شهر ببینید. این شهر مغازه های مختلف، کلیسا و حتی قبرستان نیز دارد.

 

 شهرهای زیرزمینی, شهرهای زیرزمینی ایران, شهرهای زیرزمینی جهان

 

یکی از معروف ترین و البته جالب ترین شهرهای زیرزمینی دنیا در منطقه ای به نام ” Cappadocia” در ترکیه قرار دارد. این شهر مربوط به قرن های پیش و زمان حکومت رومی های باستان در این منطقه است. این شهر از  7 طبقه تشکیل شده است و تمامی امکانات رفاهی نیز در آن یافت می گردد. خانه های آن ها تنها غارهای کوچک نبوده است بلکه کاملا مهندسی شده و به مثل خانه های امروزی بوده است. ان ها در زیر زمین مغازه، کلیسا و حتی مدرسه داشته اند. به نظر می رسد این شهر محلی برای زندگی مسیحیانی بوده است که قصد فرار از دست حکومت رومی را داشته اند.

 

  شهرهای زیرزمینی جهان

 

یکی از راز آلودترین شهرهای دنیا را قادر هستید در انگلستان پیدا نمایید جایی که شهری خیلی پیچیده برای جنگ سرد ساخته شده است. این شهر زیرزمینی در سال 1950 ساخته شده است و قرار بود تا در صورت بروز خطر پناهگاهی برای سران انگلیسی باشد. این شهر خیلی پیچیده است و دارای تمامی امکانات رفاهی و حتی یک دریاچه مصنوعی نیز هست. دیواره های آن از چندین جداره سنگ پوشیده شده است و آسیبی به اشخاص داخل آن در هر حمله ای وارد نخواهد شد.
 منبع: yjc.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها