لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

زیباترین غارهای جهان


 

زیباترین غارهای جهان

 

1.غار کریستال

این غار در کشور مکزیک قرار دارد و بزرگترین غار کریستال طبیعی در دنیا به شمار می رود. ارتفاع سنگ های نیمه شفاف واقع در این غار که به شکل کریستال دیده می شوند، 11 متر است. خود غار نیز در عمق 290 متری از سطح زمین قرار دارد. در حوالی آن معادن روی ،مس ، نقره و طلا در عمق 760 متری از زمین وجود دارد. شکل این غار در کوه های نایکا در مکزیک همانند نعل اسب می ماند.

 

گفته می گردد فعالیت آتشفشانی در این منطقه در حدود 26 میلیون سال پیش ، کوه نایکا را به جای گذاشته که در آن سنگ های گچی در دمای خیلی بالا شکل می گیرند و بعد از آن با افت دما و سرد شدن منطقه به شکل نیمه شفاف کریستالی باقی می مثل.

 

زیباترین غارهای جهان

 

2. غار ماجلیس الجین

غار ماجلیس الجین واقع در عمان است که دومین غار بزرگ جهان به لحاظ فضا محسوب می گردد. این غار در منطقه دور افتاده ای در فلات سلما و در ارتفاع 1600 متری از سطح زمین قرار دارد. این غار در سال 1983 توسط زمین شناسی به نام دان دیویدسون کشف شده است. وی در زمینه سفره های آبی تحقیق می نمود که این غار بزرگ را شناسایی نمود. دیویدسون پس از کشف این غار ، برای انجام کار دیگری ماشینی کرایه می نماید و از عمان می رود و از همان زمان دیگر از او خبری نمیشود. حدس زده می گردد او هم حالا زنده نباشد.

 

دسترسی به این غارتنها از راه طناب میسر است و و عمق آن 120 تا 150 متر است. مساحت حدودی آن نیز 300 در 200 متر است.

 

 

زیباترین غارهای جهان

 

 

3. غار شب نمای آهکی

این غار خیلی زیبا واقع در شمال نیوزلند است و به علت تجمع بزرگی از کرم های شب تابی که در فضای آن مشاهده می گردد شهرت یافته است. این کرم های شب تاب ، لانه هایی از ابریشم ساخته و سپس آن را از سقف این غارها آویزان می کنند. پس از آن در کمین طعمه خود می نشینند . در این زمان انتظار با نوری که ا ز خود ساطع می کنند ، منظره ای بی مانند را خلق می کنند گویی در بخشی از بهشت خداوند سیر می کنی. هر چه این کرم ها گشنه تر باشند، نور زیادتری خواهند داشت.

 

زیباترین غارهای جهان

 

صدها کرم به همین ترتیب در کنار هم قرار می گیرند و سراسر غار را با این منظره زیبا پوشش می دهند. ماده سیلیکونی که در این لانه ها وجود دارد هر چند خیلی زیبا هستند اما کرم ها برای ساخت آن ها هدفی دیگر را دنبال می کنند. این رنگ مرئی آبی رنگ همانند کپسولی در دم این حشرات وجود دارد و برای جذب و به دام انداختن سایر حشرات کاربرد دارد. در لحظه ای که حشره ای به دام بیفتد هیچ راه فراری نیست.

 

4. غار یخی ایسریسن ولت

ایسریسن ولت بزرگترین غار یخی جهان در اتریش است. در سراسر دنیا غار های یخی بزرگ و زیبایی هستند اما اسریسن ولت بزرگترین غار یخی به شمار می رود که تا به حال انسان به چشم خود دیده است. این غار در نزدیکی سالزبرگ در کوه های تننگربریج است و در مسافتی به طول 40 کیلومتر در راستای این کوه کشیده شده است. تنها یک بخش از این غار به نام لبرینف به روی گردشگران باز است . اما همین بخش خود نمایی کلی از کل غار را به بازدیدکنندگان خود می دهد.

 

 

زیباترین غارهای جهان

 

 

غارهای یخی خیلی متفاوت تر از غار های معمولی هستند. زمانی که وارد محوطه این غار ها می شوید گویی به نقطه ای وارد شده اید که مربوط به این سیاره نیست و حس غریبی از زیبایی های آن به شما دست می دهد.


5. غار روح

غار روح را که در زبان اصلی گوست (ghost) نام دارد ، میتوان در کشور ونزولا از نزدیک شاهد زیبایی های آن بود . پهنای این غار به قدری زیاد است که دو هلوکوپتر به آسانی قادر هستند به داخل آن وارد شوند و در آن پرواز نموده و در زمان فرود نیز در کنار آبشار خیلی زیبایی که در کنار آن قرار دارند به زمین بنشینند.

 

 

زیباترین غارهای جهان

 

 

6. غار بی مانند حفره ای

این غار بی مانند با حفره ای به ارتفاع 568 متر در عمق زمین همانند تونلی است که گویی به مرکز زمین راه دارد. این غار حفره ای شکل در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. اگر سنگی به داخل آن پرتاب شود در حدود 8 ثانیه طول خواهد کشید تا به زمین برسد.

 

 

زیباترین غارهای جهان

 

 

 


7. غار دانگز هونگ

این غار در نوع خود چندان سحرآمیز و عجیب نیست. اما زمانی که وارد آن می شوید و با شماری کودک که در آن در حال یادگیری هستند مواجه می گردد کمی متعجب خواهید شد. دانگز هونگ در زبان چینی به معنای غار است و در روستایی به نام میائو در استان زیون واقع در جنوب چین قرار دارد. این غار مدرسه ابتدایی منطقه است که با سقف بلندی که بر روی سطح بزرگی از زمین ایجاد نموده هزاران سال است که آن محوطه را از آب و باران و طوفان حفظ نموده است . این شرایط کمک نموده است تا با استفاده از طبیعت مدرسه ای برای کودکان در این فضا درنظر گرفته شود.

 

زیباترین غارهای جهان

 

منبع:irsalam.net/forumsمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها