لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

زیباترین جاده‌های جهان کدامند؟


جاده ها برای رسیدن هستند اما بعضی از جاده ها با زیبایی هایشان این جمله را نقض می کنند. بعضی از جاده ها در جهان هستند که مثل جاده چالوس خودمان نه تنها برای رسیدن هستند بلکه فرصتی برای تماشا کردن و لذت بردن نیز به شمار می روند.

اگر راننده وسیله نقلیه نباشید و مثلا به عنوان مسافر با اتوبوس در این جاده ها سفر نمایید شاید به این نتیجه برسید جاده از مقصد بیش تر سبب تمدد اعصاب شما شده است. بعضی از زیباترین جاده های جهان به قرار زیرند:

 

جاده سنگ قرمز آمریکا

این جاده سنگ قرمز را بیشتر به نام “موزه بدون دیوار”هم می شناسند. جاده نمایش پر زرق و برقی از سنگ قرمز خیره کننده ارایه میدهد که به نظر می رسد مثل روح بی انتها است.

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

جاده اقیانوسه نروژ

جاده اقیانوسیه به عنوان یکی از برترین های ساخت و سازقرن انتخاب شده است و جاده اتصال Molde و Kristiansund در این کشور است. این جاده با مناظر جادویی از دریا شما را مشایعت می نماید.

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

جاده اوبرلاپ سوئیس

جاده اوبرلاپ جاده ای باور نکردنی در کوه های سوئیس است که ارتباط مهمی بین مرکزی سوئیس و Graubunden Oberland است. این جاده واقعا محبوب تمام رانندگان اروپا است اما فقط در طول ماههای تابستان باز است. در فصل زمستان بسته می گردد!

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

جاده له- مانالی هند

بزرگراه Leh – Manali در هند و با بیش از 297 مایل در میان رشته کوه هیمالیا واقع شده است. این جاده از یکی از بلندترین کوه ها در جهان می گذرد که با ارتفاع 2 تا 3 مایل از سطح دریا است. گردشگران از سراسر جهان از این راه برای دیدن منظره های زیبا و عکاسی استفاده می کنند. مردم بسیاری در کنار این جاده زندگی می کنند و در طول تابستان و درآمد بسیاری از راه گردشگران کسب می کنند.

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

جاده استلویو ایتالیا

رانندگی در این جاده خیلی دیوانه کننده و پر خطر است اما منظره های زیبای آن سبب می گردد بسیاری از اشخاص این جاده را انتخاب کنند. این جاده پر پیچ و خم، دارای صعود و فرود زیاد و بیش از 60 پیچ با چرخش تند است. در طول راه ارتفاع جاده 9000 پا افزایش پیدا می نماید. این جاده در سال 1820 ساخته شده است و طرح آن کمی در دو قرن گذشته تغییر نموده است.

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

جاده کول دی تورینی فرانسه

این جاده در کوه های آلپ در بخش Alpes-Maritimes در فرانسه است. این جاده اساسا مجموعه ای از چرخش های تند است البته در عین حال قادر هستید از مناظر زیبای آن استفاده نمایید. در اطراف این جاده خانه و ساختمان های دیگر، خیلی کم وجود دارد.

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

جاده چالوس

یکی از زیباترین جاده های داخلی کشور که تقریبا تمام مردم ایران آن را می شناسند جاده چالوس است. عبور از میان جنگل های انبوه وهیجان رانندگی در لبه پرتگاه های بلند این جاده سبب می گردد تا عده ای تنها برای لذت بردن از جاده در آن سفر کنند. این جاده در سال 1312 به بهربرداری رسید و به عنوان چهارمین جاده زیبای دنیا شناخته می گردد.

 

  زیادتر بخوانید: جاهای دیدنی چالوس

 

 

زیباترین جاده‌های جهان,زیباترین جاده‌های ایران

 

منبع:جام جم آنلاینمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها