لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

خوبترین شهرهای دنیا برای خرید


آیا از رفتن به مراکز خرید همیشگی، بوتیک ها و فروشگاه های تکراری خسته شده اید؟ خب! واقعیت این است که ما هم از این همه تکرار خسته شده بودیم به همین علت، به سراغ خوبترین مراکز خرید در سراسر دنیا رفتیم تا ببینیم در جاهای دیگر دنیا بازارها چطور هستند و کجاها خوبترین فروشگاه ها، بوتیک ها و حراج ها را میتوان پیدا نمود.
اما به جای اینکه فقط به یک برند ویژه یا فروشگاه واحد بپردازیم، سعی کردیم به سراغ شهرهایی برویم که هر کدام برای فروش محصول ویژه و فروشگاه ها و پاساژهایشان شهرت دارند. برای جمع آوری این فهرست، ویژگی های مختلفی همچون تنوع، فرهنگ، مکان و ارزان یا گران بودن را مد نظر گرفتیم. با ما همراه باشید تا ببینیم خوبترین شهرهای دنیا برای خرید کدام ها هستند.
سیاتل
شهر سیاتل برای قهوه های خیلی عالی جزو خوبترین شهرها برای خرید دسته بندی شده است. این شهر با داشتن فروشگاه های زنجیره ای مختلف همچون Nordstrom و R.E.I، مغازه های مستقل و کتاب فروشی های دنج، خوبترین مکان برای خرید است. فروشگاه های این شهر از همسایگانش متفاوت است. تقاطع خیابان پاین و بلوار پنجم خوبترین مکان برای آغاز خرید هستند. در این مکان، فروشگاه های محلی مختلفی همچون Macy و Coach قرار دارند. برای آماده کردن سوغاتی و محصولات قشنگ و کم بها، خوبتر است به بازار Pike Place بروید. برای خرید صنایع دستی قادر هستید به فریمونت و بازار نزدیک آن یعنی بالارد بروید. در هر دو این بازارها، لوازم قدیمی و عتیقه و گالری های هنری بسیاری قادر هستید پیدا نمایید.

   بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  توکیو
در مرکز زلزله ژاپن – توکیو – هر نوع بازاری که بخواهید، از فروشگاه های بزرگ لوازم الکترونیک گرفته تا برندهای ارزان و گران مد را قادر هستید پیدا نمایید. البته می بایست در نظر داشته باشید که با یک بار سفر کردن به این شهر زیبا، نمی توانید زبان عجیب آنها را یاد بگیرید و با فروشنده ها سر قیمت چانه بزنید. بر این اساس، خوبتر است پیش از سفر به آنجا، برای خود تعیین نمایید دقیقا در پی چه هستید. اگر در پی مراکز فروش محصولات صنعت مد هستید، می بایست در پی تابلوی Ginza بگردید. در این محدوده، برندهایی همچون شانل و کارتیه را قادر هستید در کنار برندهای ناشناخته تری همچون ماتسویا و هانکیو پیدا نمایید. البته اگر برند مورد نظر خود را در گینزا پیدا نکردید، قادر هستید به اوموتساندو، پاساژ شش طبقه ای بروید که فروشگاه های مستقل و برندهایی همچون هری وینستون و وی سنت لورنت را در خود دارد.
برای داشتن خریدهای عالی (با پول کم و جنس خوب)، به Harajuku بروید. در آنجا مغازه های متنوعی وجود دارد. برای اینکه بتوانید با بودجه کم خرید خوبی هم داشته باشید قادر هستید به بازارچه Ameyoko بروید. این منطقه در واقع بازار دست فروش ها و مملو از ادویه فروشی های خوش رنگ، پوشاک و کفش ها با قیمت های نازل است.  

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  لس آنجلس
در زمستان که همه ایالت متحده از دمای خیلی سرد هوا می لرزند، لس آنجلس با آب و هوای گرم، بلوارهای خشک و شن های درخشان، خریداران را به سوی خود جذب می نماید. در حالیکه دوست دارید با خرید از یکی از شیک ترین برندهای پوشاک به نام رودئو درایو کیف پولتان را خالی، یا از فروشگاه های لوکس دیگر این شهر خرید نمایید، می بایست بدانید لس آنجلس برای فروش انواع محصولات مختلف شهرت دارد. برای پیدا کردن اجناس عجیب و بهره بردن از تخفیف های خوب می بایست به هالیوود غربی بروید؛ جایی که در خیابان های سان ست و سوم غربی آن مغازه های شیک متعددی قرار دارند. برای دیدن از فروشگاه هایی که به سبک نیویورک ساخته شده اند نیز می بایست به پاسادنای قدیمی بروید.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  پاریس
شهر نور – پاریس – مرکز طراحان مد و لباس و بوتیک های خیلی زیباست. هنگامی با جیب پر وارد خیابان نامدار شانزه لیزه می شوید، برندهای مشهوری همچون شانل، لوئیس ویتون، دیور و … را قادر هستید ببینید. بیش از همه، زمانی از خرید در این شهر لذت خواهید برد که به خیابان ششم Arrondissement بروید زیرا در آنجا فروشگاه های متنوعی با قیمت های مناسب وجود دارند. اگر در پی خیاطی های زنانه خوب می گردید، به خیابان سوم Arrondissement بروید. در آنجا قادر هستید لباس های برش خورده زیبایی در فروشگاه های مختلف همچون مرسی، پیدا نمایید. اگر نخستین بار است که به پاریس سفر می نمایید، به Les Halles که یک مرکز خرید زیرزمینی است حتما سر بزنید در آنجا فروشگاه ها و کافه های مختلفی وجود دارد.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  نیویورک سیتی
به هیچ وجه عجیب نیست که سیب بزرگ – که بیش از 8 میلیون سکنه و 5 منطقه شهرداری دارد – در فهرست خوبترین مناطق خرید دنیا قرار بگیرد. فروشگاه های خیلی شیک، بازارهای شلوغ، بوتیک های کوچک و … . منهتن، فروشگاه های بزرگ که همه چیز می فروشند و فروشگاه های مد و پوشاک بزرگی همچون نیویورک دارد. برای خرید محصولات برندهای مختلف و لذت بردن از ویترین مغازه ها، قادر هستید گام زنان به بلوار پنجم، بین خیابان های 34 و 59 بروید. در آنجا موسسه هایی همچون تیفانی، برگدورف گودمن و Saks را پیدا خواهید نمود. اگر می خواهید جایی برای خرید بروید که با بودجه شما هماهنگی دارد، سعی نمایید از فروشگاه های مستقلی که با خرده فروش های محلی همکاری دارند، در سوهو دیدن نمایید. برای ارزان خرید کردن همچنین قادر هستید به نولیتا بروید. برای خرید لوازم ارزان و قشنگ و خرده ریزه های جالب نیز خوبتر است به Chinatown بروید.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

 ملبورن
مرکز مد استرالیا یعنی ملبورن، خوبترین مکان برای خریداران و افرادی است که در پی خریدهای خوب با قیمت های مناسب هستند. ردیف به ردیف فروشگاه های برندها ی نامدار دنیا در قسمت شرقی خیابان کولینز جمع شده اند که ملبورنی ها به آنجا «پاریس کوچک» می گویند زیرا همه برندهای بزرگ در آنجا حضور دارند. اگر در پی خرید مناسب هستید به خیابان چاپل در یارا-برهران جنوبی بروید. در آنجا بوتیک های فوق العاده  شیک، کافه های فریبنده و گالری های نفیس قرار دارند. برای خرید اجناس خیلی ارزان تر نیز قادر هستید به فیتزوری، در قسمت شمالی مرکز شهر بروید که با فروشگاه های خوب و کافه های دنج و البته گالری های هنری پر شده است. البته به خیابان های فلیندرس لین و سوانتون نیز قادر هستید سر بزنید. در آنجا برندهای استرالیایی و لوازم  زیبایی یافت می گردد.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  سانتافه
در شهر سانتافه نمی توانید نمایندگی های فروش برندهای نامدار را پیدا نمایید اما در عوض در میان خیابان های سنگفرش شده این شهر، فروشگاه های لوازم و صنایع دستی متنوعی همچون نقره فروشی، فیروزه و سفالگری  وجود دارد. اگر در پی گالری های فروش لوازم هنری هستید به جاده کانیون بروید. در آنجا بیش از یکصد گالری و استودیو وجود دارد که اثرهای هنری معاصر و انتزاعی از هنرمندان برجسته محلی را به فروش می رسانند.  در این خیابان، همچنین قادر هستید قالیچه های بافته شده با دست به نام  ناواجو  و حکاکی های چوبی را پیدا نمایید.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  لندن
لندن مملو از فروشگاه های زنجیره ای، بازارهای لوازم عتیقه و قدیمی و بوتیک های خیلی شیک و نوین است. در این شهر هر چه بخواهید را از کالاهای گران قیمت و لوکس گرفته تا لوازم ارزان و کم ارزش به آسانی قادر هستید پیدا نمایید. خیابان هارود مملو از نمایندگی های برندهای نامدار و ویترین های فوق العاده جذاب است. خیابان آکسفورد نیز مرکز فروشگاه های زنجیره ای لباس همچون سلفریجز و تاپ شاپ است. آیا در پی محصول ویژه تری می گردید؟ خوبتر است آخر هفته  به بازار جاده پوتوبلو در ناتینگهیل بروید: خیابان آرامی که روزهای یکشنبه دست فروش ها در آنجا بساط می کنند و پر از رفت و آمد می گردد. در این یکشنبه بازار همه چیز از قوری های نقره ای گرفته تا لوازم قدیمی را قادر هستید پیدا نمایید.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  شیکاگو
همانگونه که نام Magnificent Mile (راه باشکوه) نشان می دهد، این راه مملو از بوتیک ها، فروشگاه ها و نمایندگی های فروش برندهای مشهوری همچون نیمن مارکوس، شانل، نوردستروم و … است. برای آنهایی که در پی خریدهای ارزان اما خوب هستند، می بایست بدانند فروشگاه های زنجیره ای ارزان تری همچون H&M، Filene’s Basement و Gap در انتهای شمالی بلوار میشیگان قرار دارند. برای یافتن مغازه های مبلمان عتیقه، مغازه ها و گالری های هنری می بایست به خیابان های ویکر پارک و باکتاون بروید.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  کوپنهاگن
این شهر بین المللی، فروشگاه ها، پاساژها و مراکز خرید عالی دارد. به طور مثال، در این شهر بزرگ ترین بازار خیابانی اروپا به نام Strøget را قادر هستید پیدا نمایید. این خیابان مملو از مغازه و کافه های مختلف است. اگر به تقاطع دو خیابان کانگنز نیتورو و نیهاون – قسمت شرقی بازار – بروید، می بایست پول بسیاری همراه خود برای خرید داشته باشید زیرا نمایندگی های برندهای مشهوری همچون هرمس، لوئیز ویتون و شانل در این قسمت جمع شده اند. در پی فروشگاه هایی هستید که اجناس خوب با قیمت های مناسب دارند؟ به میدان شهرداری شهر بروید. در آنجا فروشگاه های زنجیره ای اروپایی بسیاری همچون بایک بوک و ورو مودا تجمع نموده اند.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  چارلستون
اگر دوستدار مغازه های لوازم عتیقه، عتیقه، گالری های هنری و بوتیک های خیلی شیک هستید، مستقیم به سمت چارلستون بروید. کینگ استریت، مرکز خرده فروش های این شهر است و شامل فروشگاه های لوازم دکوری است. برای یافتن فروشگاه های عتیقه فروشی به سمت پایین خیابان کینگ حرکت نمایید، بین خیابان برود و بازار قادر هستید آنها را بیابید. آیا در پی نمایندگی های برندهای نامدار می گردید؟ در خیابان کینگ فروشگاه های زنجیره ای همچون Banana Republic قرار دارند. برای خرید اجناس ارزان قیمت، می بایست به خیابان بازار جنوبی و بازار اصلی چارلستون بروید. در این بازار همه چیز از صنایع دستی و کوزه های سفالی گرفته تا سبدهای حصیری و تابوهای نقاشی را قادر هستید پیدا نمایید. 

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  دبی
در دبی، همه چیز خیلی خوب و عالیست. فروشگاه ها و پاساژهای خیلی شیکی وجود دارند که از گشتن در میان آنها لذت می برید. در این کلان شهر اماراتی و البته مرکز تجارت منطقه، قادر هستید پوشاک و لوازم زینتی ساخت برندهای نامدار دنیا را با قیمت های مناسب پیدا نمایید زیرا در این شهر مالیات به اجناس تعلق نمی گیرد. قادر هستید در بازارهای شلوغ این شهر در پی جواهرات گران قیمت و زیبا، ابریشم آسیایی و ادویه های خوش مزه  بگردید. قیمت همه اجناس در این شهر خیلی ارزان تر از دیگر جاهای دنیاست. در دبی قادر هستید به بزرگ ترین مرکزخرید دنیا با بیش از 1000 فروشگاه که در پایین برج برج خلیفه قرار دارد، بروید.

  بهترین شهرهای دنیا برای خرید

  منبع:bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها