لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

به سیسیل جزیره آتشفشانی ایتالیا خوش آمدید


«اگر ایتالیا رفته باشید و از سیسیل دیدن نکرده باشید اصلاً به ایتالیا نرفته اید، زیرا سیسیل سرنخ همه چیز است.»
– گوته
سیسیل بزرگترین جزیره در دریای مدیترانه است که در کنار جزایر کوچک دیگر، منطقه خودمختار ایتالیا به نام “منطقه سیسیلی” را تشکیل می دهند.
سیسیل فرهنگ غنی و منحصر بفردی دارد، به خصوص در رشته های هنر، موسیقی، ادبیات، آشپزی و معماری. سیسیل ارزش باستانی هم دارد و پر از مکان های باستانی و تاریخی از جمله Necropolis of Pantalica، Valley of the Temples و Selinunte است.
آب و هوای خشک و آفتابی، مناظر، آشپزی، تاریخ و معماری سیسیل باعث جذب گردشگران بسیاری از داخل ایتالیا و خارج از ایتالیا می گردد. فصل گردشگری در ماه های تابستان اوج می گیرد، ولی مردم بیشتر ماه های سال از این جزیره دیدن می کنند.
کوه اتنا، سواحل، مکان های باستانی و شهرهای بزرگ از جمله پالرمو، کاتانیا، سیراکوز و راگوسا محبوب ترین مقاصد گردشگران هستند.
بعضی از محبوب ترین مقاصد گردشگری سیسیل عبارتند از:

1. دره معابد (Valle dei Templi)
این دره یکی از برجسته ترین نمونه های هنر و معماری یونان کبیر و یکی از جاذبه های اصلی سیسیل و بنای تاریخی ملی ایتالیا است.

 ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

  2. کوه اتنا (Mount Etna)
مهمترین شاخصه این سرزمین کوه اتنا به ارتفاع 3320 متر است که بلندترین آتشفشان فعال اروپا و یکی از فعال ترین آتشفشان های دنیاست.

ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

 

 3. کلیسای جامع پالرمو (Palermo Cathedral)
این کلیسای جامع به عنوان یک مجموعه معماری، برای حضور سبک های مختلف معماری و تاریخ طولانی تعدیلات، اضافات، بازسازی ها و مرمت ها شاخص است که آخرین آنها در قرن هجدهم اتفاق افتاد.

 ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

 

 4. آمفی نمایش یونانی تائورمینا (Ancient theatre of Taormina)
این نمایش در قرن هفتم قبل از میلاد ساخته شده است. هنوز زیادتر قسمت های آن قابل مشاهده است که به سبک یونانی و نه رومی بوده است.

 ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

 5. گورستان پانتالیکا (Necropolis of Pantalica)
این مکان که جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، از 5000 قبر مربوط به قرن سیزدهم تا هفتم قبل از میلاد تشکیل شده است.

  ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

 6. کلیسای کاتانیا (Catania Duomo)
این کلیسا که در کاتانیا واقع شده است برای سبک معماری باروکش معروف است. معمار آن جیووانی باتیستا واکارینی است که سبک باروک سیسیلی در کارهایش دیده می گردد.

ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

 7. سلینانته (Selinunte)
این منطقه یک شهر یونانی باستانی در ساحل جنوبی سیسیل است. این سایت باستانی 5 معبد دارد که در اکروپولیس متمرکز شده اند.

   ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

  8. کلیسای جامع سیراکوزا (Duomo di Syracusa)
سیراکوز یا سیراکوزا پر از سایت های باستان شناسی و بناهای تاریخی است که همه نمونه ای از معماری برجسته و جنبه های مختلف فرهنگی از جمله یونانی، رومی و باروک است. در نمای این کلیسا سبک معماری باروک کاملاً مشهود است.

  ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

  9. ویلا رومانا دل کاساله (Villa Romana del Casale)
این ویلای رومی در ربع اول قرن چهارم در سه کیلومتری بیرون شهر پیاتزا ارمرینا در سیسیل ساخته شده است و دارای غنی ترین، بزرگترین و پیچیده ترین کلکسیون موزائیک ها در دنیا است و یکی از میراث های جهانی یونسکو است.

 ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

   10. آشپزی سیسیلی (Sicilian cuisine)
ردپای انواع فرهنگ های اسپانیایی، یونانی و عربی در دو هزاره اخیره در آشپزی سیسیلی دیده می گردد. در منطقه سیسیل پیتزای سیسیلی، پاستا، مارزیپان و دسر کانولی را حتماً آزمون نمایید.
 ایتالیا,جاهایزدیدنی ایتالیا

  منبع:bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها