لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

کیش، خوبترین گزینه بهمن ماه!


کیش، خوبترین گزینه بهمن ماه!

کیش یکی از خوبترین گزینه های سفر برای تعطیلات بهمن است؛ جزیره پرطرفدار آب های نیلگون خلیج فارس که در زمستان هوایی خیلی مطلوب دارد.

تعطیلات بهمن نزدیک است و اگر می خواهید این چند روز تعطیلی سفر بروید می بایست هر چه زودتر به فکر باشید و برایش برنامه ریزی نمایید. این روزها هوا هم به سردی چند وقت قبل نیست و میتوان امیدوار بود که تا آن تعطیلات هوا هم خوبتر شود اما برای اینکه همه چیز را پیش بینی نموده باشید خوبتر است که مقاصد جنوبی و گرم را در نظر بگیرید.
کیش مثل همیشه خوبترین گزینه است. آنقدر هوا در اواخر بهمن خوب است که حتی میتوان تنی به آب زد و در خلیج پارس شنا نمود. در حقیقت خوبترین زمان سفر به جزیره کیش ماه های دی تا فروردین است. جزیره کیش در این ماه ها هوایی خیلی لطیف، دوست داشتنی و خاطره انگیز دارد.

 

 کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 سواحل نقره فام
ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی، آب هایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بی مانند، جزیره کیش را به مروارید خلیج فارس تبدیل نموده است. یکی از شگفتی های جزیره مرجانی کیش، سواحل آن است، سواحلی نقره فام.

 

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 

کشتی یونانی
در غرب جزیره یک کشتی عظیم الجثه در سواحل نیلگون کیش جا خوش نموده است که به کشتی یونانی معروف است. در یکی از روزهای گرم تابستان سال 1345، بومیان جزیره کیش ناگهان کشتی عظیم الجثه ای را که در نزدیکی روستای باغو به گل نشسته بود، دیدند.

 

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 هنوز بعد از گذشت سال ها علت به گل نشستن این کشتی در پس پرده ای از ابهام است اما گفته می گردد به دلیل مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش این اتفاق روی داده است.

شهر زیرزمینی کاریز

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

قنات کیش بیش از 2500 سال قدمت دارد و آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می نموده، قنات کیش از دید طول رشته قنات و یا عمق چاه ها قابل مقایسه با قنات های دیگر نقاط ایران نیست اما با توجه به شیب خیلی کم جزیره، چگونگی هدایت آب های زیرزمینی به سطح زمین در کیش خیلی مهم بوده و نشان می دهد که در زمان خود از پیشرفته ترین روش ها برای حفر قنات استفاده می نمودند.

شهر باستانی حریره

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 

بقایای شهر باستانی حریره در امداد ساختمان های بندرگاه و دفاتر آن، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی، شهر حریره 800 سال قدمت دارد. گستره پستی و بلندی ها و خرابه های شهر قدیمی حریره حدود 120 هکتار وسعت دارد و روزگاری شهری هکتار وسعت دارد و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده، دوران طلایی شهر حریره کیش از سال 367 تا 912 هجری قمری بوده است. آنچه امروز از این شهر بر جای مانده حجمی از معماری شهری است اما کمتر و به ندرت تاق ها و پوشش ها و سقف های سالمی بر جای مانده است جز در پاره ای موارد که پوشش های تاقی شکل سنگی از گزند تخریب در امان مانده اند.

روستای باغو
باغو از آبادی های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار دارد. در حال حاضر این آبادی جز چند خانوار دامدار، سکنه دیگری ندارد. در بین بومیان حاصلخیزی این منطقه زبانزد است. در این منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد.

 

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 

به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره برداری از زیبایی های طبیعی روستای باغو که از خاکی مستعد برخوردار است «پارک دلیران» با وسعت 60 هکتار در این منطقه احداث شده است.

پایاب کیش

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 

پایاب کیش که قدمتی دو هزار ساله دارد در محلی در نزدیکی مجموعه درخت سبز قرار گرفته است. این محل در سال های اخیر به نحو زیبایی بازسازی شده و هم حالا یکی از جاذبه های سیاحتی جزیره است که تعداد بسیاری از مسافران را به سوی خود می کشاند. در این محل یک چایخانه و رستوران غذاهای سنتی ایرانی برای پذیرایی از گردشگران دایر شده است.

آکواریوم

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 

خلیج فارس از حیات آبزی خیلی متنوعی برخوردار است. گردشگران در هر گوشه ساحل، قادر هستند انواع ماهی ها و دیگر آبزیان را که بعضی از آنها خیلی عجیب به نظر می رسند، در داخل آب های شفاف تماشا کنند. در آکواریوم کیش که در ساختمان کانون هنر قرار دارد انواع مختلفی از آبزیان زیبا و شگفت انگیز خلیج فارس نگهداشتن می گردد. برای کسانی که امکان غواصی در زیر آب و دیدن ماهی های رنگارنگ زیبا را در محیط طبیعی خود ندارند، دیدار از این آکواریوم قادر هست به یادماندنی و خاطره انگیز باشد.

 

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 پارک آهوان و باغ وحش

  کیش,جاهای دیدنی کیش,مکانهای تفریحی کیش

 

بوستان آهوان با دو هکتار مساحت در انتهای خیابان فردوسی جزیره کیش قرار دارد و دارای 17 قفس برای نگهداشتن از انواع حیوانات است. شیر، آهو، روباه، شغال، میمون، گوزن و انواع پرندگان در بوستان آهوان نگهداشتن می شوند.

اسکله تفریحی
اسکله تفریحی مجموعه ای است که امکانات تفریحی از قبیل جت اسکی، قایق های پدالی (با ظرفیت چهار نفر)، قایق های ماهیگیری، قایق های پارویی، سه چرخه های آبی، امکانات غواصی و قایق های کف شیشه ای که گردشگران از آن برای تماشای دنیای شگفت انگیز آبزیان زیبای خلیج فارس استفاده می کنند.

شرایط تور
سه شب و چهار روز اقامت در هتل چهار ستاره با صبحانه و ناهار مجانی، 20 درصد تخفیف گشت با کشتی تفریحی، 50 درصد تخفیف شام در هتل داریوش با موسیقی زنده، بلیت رفت و برگشت هواپیما برایتان در اتاق دو تخته 540 هزار تومان تمام می گردد.
اگر بخواهید در هتل پنج ستاره بمانید بدون ناهار برایتان 560 هزار تومان و با ناهار برایتان 605 هزار تومان آب می خورد.

منبع:bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها