لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

پیش به سوی کرمانشاه


 

پیش به   سوی کرمانشاه

 

تعطیلات نوروزی تمام شده، اما شاید شما هم جزو کسانی باشید که امسال دنبال جور کردن مقدمان یک سفر بهاری برای اردیبهشت و خرداد می گردید. به خصوص که با پایان یافتن فروردین و رسیدن اردیبهشت طبیعت برگ جدیدی از زیبایی اش را رو می نماید و فرصت خوبی فراهم می نماید تا برای سفرهای آخر هفته برنامه بریزید.

 

پیشنهاد ما برای چنین سفری كرمانشاه است كه به علت جایگاه ویژه اقلیمی، دارای مراتعی سرسبز و دره‌هایی پوشیده از جنگل است و برای همین پوشش زیبای طبیعی و آب و هوای معتدل، یكی از خوبترین و جذاب‌ترین نقاط كشور برای اتراق است.

 

سعی كنید در این سفر، پارك جنگلی طاق بستان ـ یكی از پر جاذبه‌ترین مناطق شهرستان كرمانشاه ـ را هم از دست ندهید.

 

پیش به سوی کرمانشاه

 

 

 

كوهستان و فضای سبز، چشمه، دریاچه‌های مصنوعی و نقش برجسته‌هایی از دوره ساسانی، محیطی جذاب و دیدنی را در این پارك رقم زده است.

 

در خصوص خوبی این منطقه همین‌قدر بگوییم كه به‌خاطر زیبایی و دلچسبی آب و هوایش همواره مورد توجه پادشاهان و محل شكار و تفریح آنها بوده است، به طوری كه اگر دقت كنید، در دو طرف ایوان بزرگ طاق بستان، صحنه‌های حجاری شده شكار شاه ساسانی را می‌بینید و احتمالا با كمی تامل، در كنار چهچهه پرندگان، همهمه سواران در جستجوی شكار را هم خواهید شنید.

 

 

پیش به سوی کرمانشاه

 

 

منطقه ریجاب و بان زرده در 120 كیلومتری شمال غربی شهر كرمانشاه هم از آن جاهایی است كه از سفر به آن پشیمان نخواهید شد؛ كوه‌های سر به فلك كشیده و برفگیر دالاهو كه دامنه‌هایش پوشیده از جنگل و درختان انجیر و گردو است، این منطقه زیبا را در برگرفته و رودخانه زیبا و خروشان سراب ریجاب كه از فرط زیبایی تصویری از نهرهای بهشتی را نشانتان می‌دهد، با گذر پیچ ‌در پیچ و افسونگرش در پستی و بلندی این منطقه، گرد خستگی یك ساله را از چشم و روح و روانتان می‌شوید و با خود به دوردست‌های بی‌برگشت می‌برد.

 

پیش به سوی کرمانشاه

 

 

در این منطقه زیبا حتی می‌توانید با دیدن آثاری مثل قلعه یزدگرد کرمانشاه و زیارتگاه‌های بابا‌یادگار و ابودجانه، تاریخ را هم مرور كنید.

 

محوطه بزرگ و تاریخی بیستون هم كه آثاری را از دوران پیش از تاریخ تا به امروز در خود جای داده است، در شرق شهر كرمانشاه با جذابیت‌های تاریخی و طبیعی فراوانش، شما را به سوی خود می‌خواند تا صدای اندوهناك تیشه فرهاد كه هنوز از لابه‌لای كوه‌های بیستون به گوش می‌رسد، در جان عاشق شما هم زمزمه كند.

 

مشهورترین و مهم‌ترین اثر باستانی این محوطه، نقش برجسته و كتیبه داریوش بزرگ بر صخره‌ برافراشته بیستون است كه دیدنش خالی از لطف نیست.

 

یکی از شهرهایی که در سفر به کرمانشاه خوبتر اسا از آن دیدن نمایید، شهر جوانرود است. جَوانرود نام قدیم منطقه‌ای؛ متشکل از شهرستان‌های کنونی جوانرود (قلعه جوانرود)، پاوه، ثلاث باباجانی و بخش‌های از روانسر در استان کرمانشاه می‌باشد. این شهر دارای جنگل‌های طبیعی و بکر بلوط می‌باشد.همچنین واردات کالاهای خارجی و صادرات کالاهای ایرانی از راه مرز جوانرود بازارچهٔ پررونقی برای این شهر به ارمغان آورده‌است.

 

پیش به سوی کرمانشاه

 

 

پیش به سوی کرمانشاه

 

 

پیش به سوی کرمانشاه

 

منبع: جام جم آنلاینمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها