لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

سفر پاییزی به دامنه های البرز


اگر ساکن تهران هستید و قصد سفری یکی دو روزه به منطقه ای خوش آب و هوا و نزدیک به شهر را دارید، ما آب نیک فشم را به شما پیشنهاد می نماییم. منطقه ای که این روزها اگر گذارتان به آنجا بیفتد، با طبیعت زیبا و شگفت انگیزی مواجه می شوید که تابلوهای پاییزی را برایتان تداعی می نماید.

روستای آب نیک از توابع رودبار قصران شمیرانات است و برای دیدن آن می بایست به 22 کیلومتری لواسان بروید و آن را پس از فشم و روستای زایگان و سه راهی لالان ببینید؛ آن هم در میان دره ای که از فشم به طرف شمال شرق و نهایتا به دشت لار وخاتون بارگاه ختم می گردد.

 

سفر پاییزی,سفر,سفر رفتن

این روستا در ضلع شمال جاده  اصلی و در دو طرف رودخانه کلارود (که محلی ها به آن رودخانه آبنیک می گویند) قرار دارد و از آنجایی که در دامنه ارتفاعات البرز قرار گرفته، معمولا یکی از اصلی ترین مسیرهای کوهنوردی به شمار می رود. بر این اساس اگر اهل کوهنوردی هستید، طوری برنامه ریزی نمایید که در یکی از برنامه های کوهنوردی تان حتما از این روستا بگذرید. ارتفاعات خرسنگ، خرسنگ شمالی و ورزاب گزینه های خوبی برای یک کوهنوردی بهاری یا پاییزی هستند.

سفر پاییزی,سفر,سفر رفتن

در راه این روستا تا کوه های اطراف، دشت و غار و رود همسفران هرلحظه شما هستند؛ غارهای دستکن و رودهای آب معدنی که گفته می گردد علت اصلی درشت هیکلی و قدبلندی مردم این منطقه هستند.

سفر پاییزی,سفر,سفر رفتن

آب نیک این روزها درست به اندازه لواسان و اوشان و فشم، بار گردشگری ییلاقی تهران را به دوش می کشد و خانواده های بسیاری هستند که با خرید یک ویلای کوچک در این روستا، از گرمای تابستان تهران به آب نیک فرار می کنند. به همین علت است که جمعیت این روستا درتابستان به بیش از 100 خانوار می رسد اما در مقابل، زمستان ها که برف و یخ بندان شدیدی در روستا حاکم است، کمتر از 30 خانوار در روستا زندگی می کنند.

سفر پاییزی,سفر,سفر رفتن

برای رفتن به آب نیک، اگر وسیله نقلیه ندارید، قادر هستید با اتوبوس و تاکسی خود را به میدان تجریش برسانید و از آنجا سوار بر مینی بوس ها یا تاکسی های فشم شوید و از راننده بخواهید شما را تا آب نیک برساند. تنها یادتان باشد آب نیک این روزها آب و هوای نسبتا سردی دارد. بر این اساس خوبتر است تجهیزات کافی همراهتان داشته باشید.

 

منبع:tebyanمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها