لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

چند ورزش بی خطر که می توانید در زمان قاعدگی انجام دهید


ورزش های مفید در زمان قاعدگی, ورزش در دوره قاعدگی, ورزش کردن

ورزش در دوره قاعدگی به کاهش دردهای شکمی و نفخ کمک می کند

 

ورزش‌های بی خطر در زمان قاعدگی
به اغلب زنان توصیه می‌شود که در زمان قاعدگی ورزش نکنند. اما حقیقت امر این است که در واقع ممکن است ورزش در دوره قاعدگی، برای شما مفید باشد! دلیلش این است که ورزش، گردش خون را افزایش می‌دهد، نفخ را کم می‌کند، و حتی به کاهش دردهای شکم در دوره قاعدگی کمک می‌کند.

 

چندین تمرین ورزشی مطمئن وجود دارد که می‌توانید در طول دوره عادت ماهانه آنها را امتحان کنید. تنها قانون طلایی برای ورزش کردن در این زمان، این است که از بلند کردن وزنه‌های سنگین، و خسته کردن بیش از حد خودتان خودداری کنید.

 

مطمئنا از اینکه بعد از ورزش در زمان قاعدگی، چقدر احساس شعف و شادی می‌کنید، متعجب خواهید شد. اکثر خانم‌ها در طول دوران عادت ماهانه، احساس تحریک پذیری و نفخ کرده، و دردهای شدیدی را در نواحی شکم خود تجربه می‌کنند. بنابراین شاید ایده ورزش کردن در دوران قاعدگی بنظرتان مسخره بیاید، مخصوصا از آنجایی که قادر نیستید قدرت اراده و نیرویتان را برای ورزش، جمع و جور کنید.

 

این طبیعی است که نتوانید در زمان قاعدگی تمرینات معمولتان را انجام دهید. راز ورزش کردن در طول دوره عادت ماهانه، این است که بتدریج شروع کنید و ابتدا با حرکات کششی خودتان را گرم کنید. با انجام تمرینات سبک، علائم قاعدگی به حداقل خواهند رسید. در ادامه، چند تمرین مناسب برای خانم‌ها در زمان عادت ماهانه، معرفی شده است.

 

پیاده روی ورزشی مناسب در زمان قاعدگی
مناسب ترین تمرین در زمان عادت ماهانه، برای اینکه احساس راحتی داشته باشید، کاردیوی کم شدت است. دلیلش این است که این نوع تمرین، عضلات شما را حرکت داده و ضربان قلبتان را هم افزایش می‌دهد. اگر شدیدا احساساتتان تغییر کرده است، می‌توانید این تمرین را در هوای آزاد انجام دهید. یک پیاده روی سریع در محله، شما را شاداب و سرزنده کرده، و ذهنتان را آرام خواهد کرد.

 

دویدن نفخ در زمان قاعدگی را کم می کند
اگر در زمان قاعدگی احساس بی قراری و نفخ می‌کنید، همیشه ایده خوبی است که یک دوی تفریحی آرام انجام دهید. اما بسیار مهم است که به یاد داشته باشید بیشتر از توانایی‌تان به خود فشار نیاورید. بدانید که چه زمانی باید تمرین را متوقف کنید تا بیش از حد به بدنتان فشار نیاورید. دویدن، یک تمرین عالی برای افزایش گردش خون و افزایش سوخت و ساز بدنتان در این دوره است. همچنین، یک راه عالی برای افزایش سطح انرژی شماست. همیشه قبل از دویدن، مقدار زیادی آب بنوشید.

 

ورزش در دوره قاعدگی,ورزش های مفید در زمان قاعدگی,دویدن

دویدن در دوره قاعدگی سبب کاهش احساس نفخ می شود

 

ایروبیک، ورزشی فوق العاده در زمان قاعدگی
ایروبیک، یک تمرین عالی در زمان قاعدگی است، چرا که به شما کمک می‌کند عرق کنید، و در حین انجام آن به شما خوش هم می‌گذرد! انجام ایروبیک حتی برای نیم ساعت، تضمین خواهد کرد که کیفیت تمرینتان را کاهش نمی‌دهید و قطعا احساس می‌کنید که با این تمرین کم شدت، سطح انرژی‌تان افزایش یافته است.

 

تمرینات شکم یک راه عالی برای شل کردن عضلات در زمان قاعدگی

انجام تمرینات شکم در زمان عادت ماهانه، یک راه عالی برای شل کردن عضلات شکم است. ممکن است فکر کنید که انجام دراز نشست زیان بار خواهد بود، اما در واقع به تسکین دردی که بخاطر گرفتگی عضلات شکمتان احساس می‌کنید، کمک می‌کنند!

 

پلانک تمرینی عالی در دوره قاعدگی
پلانک، یک تمرین فوق العاده در طول دوره‌های عادت ماهانه شماست، زیرا باعث می‌شود که کل بدنتان، یک تمرین شدید انجام دهد، بدون آنکه مجبور باشید تلاش اضافه کنید! تمام کاری که باید انجام دهید، این است که رو به شکم دراز بکشید، و سعی کنید تنها با تکیه دادن ساعد و انگشتان پاهایتان به زمین، بدنتان را بالا، و ثابت نگاه دارید. برای چندین لحظه در این وضعیت بمانید، سپس تمرین را تکرار کنید.

 

در زمان قاعدگی می توانید در خانه ورزش کنید
هنگامی که عادت ماهانه‌تان را تجربه می‌کنید، طبیعتا مخالف ایده‌ی رفتن به باشگاه یا بیرون رفتن از خانه برای پیاده روی سریع یا آهسته دویدن هستید. بنابراین اگر چند ویدیوی ورزش در خانه تهیه کنید، به شما کمک خواهد کرد که در طول دوره قاعدگی، هر زمان و هرچقدر که تمایل داشتید، ورزش کنید. بدین ترتیب، بجای اینکه در طول عادت ماهانه در تخت بمانید و از این پهلو به آن پهلو غلت بزنید، برای بهبود سلامتی و بهره مندی از مزایای آن، این تمرینات را انجام دهید.

منبع: fitnessmagazine.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها