لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

ورزش​​های سر و صورت، ارزان و آسان


 

 

 

ورزش​​های سر و صورت، ارزان و آسان

 

● ورزش​​های سر و صورت چه هستند؟

 

ورزش​​های سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت می​شوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند. ورزش​​های سر و صورت علاوه بر افزایش حجم عضلات صورت که سبب بالا کشیده شدن آنها می​شود، تا حدود ده برابر خون رسانی را افزایش می​دهند و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به پوست صورت می​رسانند.

 

▪ به خاطر داشته باشید صورت شما از ده استخوان، ۱۲ عضله و تعداد بی​شماری اعصاب، شریان و ورید تشکیل شده است. وقتی پیر می​شوید، پوست صورت پژمرده و آویزان می​شود که علت آن می​تواند از بین رفتن هماهنگی و انعطاف عضلات باشد.ورزش دادن صورت می​تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

 

▪ از ورزش​​های سر و صورت معمولا برای تحریک جریان خون، بهبود آمادگی پوست، رفع تنش و اضطراب یا کمک به درمان برخی بیماری​​ها استفاده می​شود.

 

● چشم​های بدون چروک

 

▪ در حالی که در تمام مدت چشم​های خود را بسته نگه داشته​اید، اول به پایین نگاه کنید و بعد تا جایی که می​توانید چشمها را به سمت بالا بکشید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.چشم​های خود را ببندید، ابروها را بالا و تا جایی که ممکن است پلک​​ها را پایین بکشید. ۵ شماره در این حالت بمانید و این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

▪ ابروها را بالا ببرید و چشمان خود را نیمه باز نگهدارید. سپس تا جایی که می​توانید چشمهای خود را گشاد کنید تا جایی که سفیدی بالا و پایین عنبیه چشم​ها دیده شود.

 

▪ جهت هماهنگ​سازی عضلات چشمی، در حالی که چشمهای خود را به سرعت باز و بسته می​کنید با دو انگشت به آرامی روی ناحیه گیجگاه (شقیقه) فشار دهید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

● غبغب تان را آب کنید

 

چانه یکی از بدترین نقاط ذخیره چربی در بدن است و بخش زیادی از چربی بدن زیر آرواره ها جمع می​شود و غبغب را تشکیل می​دهد. حرکات ورزشی زیر را در صورت امکان دو بار در روز انجام دهید:

 

▪ صاف بنشینید، سرتان را به سمت عقب خم کرده و به سقف اتاق نگاه کنید، لب​​های خود را بسته نگاه داشته و عمل جویدن را انجام دهید. با این کار می​توانید حرکت عضلات گردن و ناحیه حلق را احساس کنید. این حرکت را بیست مرتبه تکرار کنید.

 

▪ روی تخت دراز بکشید و سر خود را از لبه تخت آویزان کنید. به آرامی سرتان را به سمت بدن بالا آورده و تا ده بشمارید. سپس بار دیگر سرتان را به سمت پایین و زمین آویزان کنید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

▪ صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید. در حالی که لب​​های خود را روی هم گذاشته اید، با پایین کشیدن فک تحتانی دندان​​های بالا و پایین را از هم جدا کنید و سپس فک خود را به سمت جلو بکشید و تا ده شماره در همان حالت نگه دارید. سپس فک را به حالت اولیه بازگردانید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

▪ صاف بنشینید و تا جایی که می​توانید سرتان را به سمت عقب خم کنید. سپس چندین بار دهان خود را باز و بسته کنید تا جایی که کشیده شدن عضلات را احساس نمایید.

 

● یک پیشانی صاف برای همیشه

 

پیشانی یکی از آن نقاطی است که به سادگی به چین و چروک دچار می​شود. ورزش​​های زیر اگر به طور منظم انجام شود به کاهش چین و چروک​​ها و سفتی پوست پیشانی کمک می​کند:

 

▪ روی تخت دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان کنید. ابروها را تا جایی که می​توانید بالا ببرید و چشمها را گشاد کنید. این حرکت را ده مرتبه تکرار نمایید.

 

▪ صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید و در حالی که ابروها را پایین آورده اید، بینی تان را جمع کرده و سوراخ​​های بینی را گشاد کنید. ده شماره در این حالت بمانید و این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

▪ تا جایی که می​توانید اخم کرده و سعی کنید ابروها را در هم بکشید. سپس با گشاد کردن چشم​ها سعی کنید ابروها را از هم دور کنید و نگاه متعجبی داشته باشید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

▪ شما می​توانید پس از دو هفته شاهد بهبود چشمگیری در چهره خود باشید. در عرض ۶ تا ۹ ماه حدود ۵ تا ۱۰ سال جوان تر از دوران قبل از انجام ورزش​​های سر و صورت به نظر می​رسید! داشتن یک چهره طبیعی و جوان با استفاده از این حرکات ورزشی فوق العاده سرگرم کننده است.

 

● گونه های خود را برجسته نگه دارید

 

پوست گونه​​ها به مرور زمان انعطاف خود را از دست می​دهد، شل و آویزان و چروکیده می​شود. ورزش​​های زیر اگر به طور منظم انجام شود به سفتی و بالا کشیده شدن گونه​​ها کمک می​کند:

 

▪ با لب​​های بسته، لبخند ملایمی بر لب داشته باشید و گونه​​های خود را به سمت داخل دهان جمع کرده و تو بدهید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.

 

▪ هنگام انجام این حرکت به آینه نگاه کنید. تا جایی که ممکن است لبخند عمیقی بزنید و سعی کنید در حالی که لب​​های خود را بسته نگاه داشته اید، گوشه لب​​ها را بالا بدهید. کاری کنید که لب​​ها تا بناگوش کشیده شوند. بینی خود را جمع کنید، عضلات گونه را به سمت بالا بکشید و حرکت آنها را احساس کنید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.

 

▪ لب فوقانی خود را جمع کرده، طوری که گوشه​های دهان به سمت بالا بروند. سپس عضلات گونه را به سمت چشم​ها بالا بکشید. در این مرحله باید سعی کنید لب فوقانی خود را به بینی تان برسانید. تا ۱۰ شماره در این حالت بمانید و این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

▪ لب​​ها را بسته و دندان​​ها را روی هم بگذارید و هوا را زیر لب فوقانی خود جمع کنید اما اجازه ندهید این هوا از دهان شما خارج شود. تا ده شماره در این حالت بمانید، سپس هوای محبوس شده را به گونه چپ هدایت کنید و ده شماره دیگر نگه دارید.آن گاه هوا را به سمت گونه راست فرستاده و پس از ده شماره دیگر این حرکت را با لب تحتانی خود انجام دهید. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید.

 

● حرکت هایی با صرفه و کم هزینه

 

این حرکات ورزشی پوست صورت را می کشند تا اکسیژن بیشتری دریافت کند و مواد غذایی بیشتری به سلول های آن برسد. در نتیجه سلول​​های پیر و آسیب دیده می​ریزند و ترکیب کلی صورت بهتر و تمیزتر می​شود. از آنجا که ورزش​​های سر و صورت پوست را قادر به جذب مواد مغذی بیشتر می​کنند، چین و چروک​​ها خیلی زود از بین می​روند. بهترین مزیت ورزش​​های سر و صورت این است که بسیار با صرفه هستند و می​توانید بدون صرف هیچ هزینه ای آنها را انجام دهید.

 

● ورزش​​های سر و صورت چه خاصیتی دارند؟

 

▪ گردش خون را تحریک می​کنند تا به سلول​های لایه خارجی پوست مواد غذایی بیشتری برساند و ساختار و رنگ پوست صورت را بهبود ببخشد.

 

▪ انعطاف و کلاژن طبیعی پوست را تجدید کرده و فرورفتگی​​های آن را هموار می​سازند.

 

▪ خطوط صورت را از بین برده و چین و چروک​های عمیق آن را برطرف می​سازند تا چهره ای سفت و جوان داشته باشید

منبع:مجله پردیس زندگی منمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها