لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

ناگفته هایی از زندگی خصوصی سعید معروف (+تصاویر)


سعید معروف, بیوگرافی سعید معروف, زندگینامه سعید معروف

سعید معروف متولد 28 مهر 1364 در ارومیه است

 

ناگفته هایی از زندگی سعید معروف (+تصاویر)
سعید معروف شخصیت خاصی دارد و در همان نگاه اول می‌شود حدس زد با بقیه متفاوت است. زیاد اهل جار و جنجال نیست اما اگر پایش بیفتد شهر را به هم می‌ریزد.میرسعید معروف دوستان زیادی ندارد اما ما موفق شدیم با یكی از دوستان نزدیكش صحبت كنیم و او از زندگی‌اش به ما نكته‌هایی گفت كه تا به حال كسی از آنها چیزی نمی‌دانست؛ پس اگر دوست دارید آقای خاص ورزش ایران را بشناسید، این مطلب را بخوانید.

 

سعید معروف عاشق بارسلونا و پلی‌استیشن است
سعید معروف، بیشتر فوتبال خارجی تماشا می‌كند و از طرفداران پروپاقرص تیم فوتبال بارسلوناست. چون به بازی‌های رایانه‌ای هم علاقه دارد، بخشی از اوقات فراغتش را هم با بازی با كنسول‌های مختلف می‌گذراند. معمولا فوتبال بازی می‌كند و با بارسلونا حریفان را درهم می‌كوبد! سعید معروف البته اهل كتاب هم هست و بخش زیادی از اوقات فراغتش را هم به كتاب خواندن اختصاص می‌دهد.

 

پدرش دوست داشت دكترای فیزیك هسته‌ای بگیرد
سعید معروف به دلیل شرایطی كه دارد برای ناهار و شام بیشتر سراغ رستوران می‌رود. البته خودش عاشق قورمه سبزی و ‌آش رشته‌ای است كه مادرش درست می‌كند. دایی‌های سعید كمك ویژه‌ای به والیبالیست شدن او كرده اند. درواقع دایی كوچكش که بازیكن فولاد ارومیه بود، باعث شد تا او بتواند در والیبال بهتر پیشرفت كند. سعید معروف در كل به دایی‌های خود ارادت ویژه‌ای دارد.

 

خودش می‌گوید، مادرش خیلی درباره والیبال و نحوه بازی‌اش با او بحث نمی‌كند اما اگر سرویس خراب كند، مادر او را سرزنش خواهد كرد. اما سعید با شنیدن صدای مادر پای تلفن حسابی شارژ می‌شود. اگرچه پدرش دوست داشته كه پسر دكترای فیزیك هسته‌ای بگیرد، اما از اینكه سعید اكنون بهترین بازیكنان دنیا شده، خیلی خوشحال است.

 

بیوگرافی سعید معروف,سعید معروف,زندگینامه سعید معروف

سعید معروف در سال ۱۳۸۰ وارد تیم ملی والیبال نوجوانان شد

 

سفر فیلیپین را هرگز فراموش نمی‌كند
بدترین خاطرات ورزشی سعید معروف مصدومیت شدید از ناحیه مچ پا در بازی‌های جوانان جهان و ۲۴ ساعت تب ۴۰ درجه در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا با تیم پیكان است. الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همواره علی دایی را به عنوان یك ورزشكار تحسین می‌كند. در بین سفر‌هایی كه به كشور‌های خارجی داشته است، سفر به فیلیپین را هیچ گاه فراموش نمی‌كند! چرا كه در آن سفر یک بیماری و حتی قایق‌سواری را نیز تجربه کرده است. سعید معروف تلاش می‌كند وارد هر كاری كه می‌شود بهترین باشد.

 

آرزوی سعید معروف، رفتن به خانه خداست
اوقات فراغت كمی دارد اما اگر وقت كند به استخر می‌رود و شنا می‌كند.سعید معروف خیلی اهل سینما رفتن نیست ولی برنامه‌های تلویزیونی و به‌طور ویژه برنامه‌های ورزشی را نگاه می‌كند. یكی از آرزوهایش زیارت خانه خدا است. دوپینگ سعید معروف در ورزش توكل به خداوند است؛ البته به بیان خودش تلاش می‌كند همواره قبل از مسابقه، اگر شده حتی چند ثانیه با مادرش صحبت كند تا انرژی بگیرد. به گفته خودش صدای مادرش به او آرامش و انرژی می‌دهد. یك خواهر مهربان و یك خواهر‌زاده كوچك هم دارد. خانواده‌دوست است و تلاش می‌كند بیشتر وقتش را با خانواده بگذراند.

 

سعید معروف اخلاق خیلی خاصی دارد. فوق‌العاده مغرور اما در مجموع با معرفت است. به موسیقی خیلی علاقه دارد و اگر بتواند می‌خواهد یك ساز ایرانی یاد بگیرد. فوتبال ایرانی را زیاد نگاه نمی‌كند اما فوتبال اروپایی‌ها را از دست نمی‌دهد و معتقد است تماشا كردن فوتبال جذاب‌تر از بقیه رشته‌های ورزشی است!

 

عکس های سعید معروف, بیوگرافی سعید معروف, زندگینامه سعید معروف

سعید معروف در سال ۱۳۸۴  رسما عضو تیم ملی والیبال بزرگسالان شد

 

سعید معروف به مارك ساعتش خیلی اهمیت می‌دهد
غذای بیرون از خانه زیاد می‌خورد. مشتری ثابت رستوران نزدیك خانه‌شان است. از تجملات بیزار است اما به ساعتش بسیار زیاد اهمیت می‌دهد و همواره می‌گوید مرد‌ها باید ساعت مچی شیك دستشان كنند. كفش‌های سعید معروف حتما باید اوریجینال باشند. در مجموع می‌توان گفت سعید معروف آدم مارك‌بازی است! دست فرمونش چندان خوب نیست! چند سال پیش یك تصادف بد داشت كه صدایش زیاد در نیامد و كسی از آن مطلع نشد.

 

وقتی معروف بسكتبالیست و هندبالیست بود
سعید معروف در رشته‌های زیادی سرك كشیده و در برخی از آنها مقام هم آورده است. نفر سوم دوی صحرانوردی آذربایجان، قهرمانی بسكتبال و سومی در هندبال مدارس حاصل فعالیت وی در سایر رشته‌هاست. در ارومیه مردم عاشق والیبال هستند و باشگاه‌های بسیاری در زمینه والیبال فعالیت می‌كنند.

 

مادر، حامی ورزش و پدر حامی تحصیل
كاپیتان درباره حمایت پدر و مادر از خود می‌گوید: «مادرم همیشه حامی من بوده و اجازه می‌داد همانطور كه دلم می‌خواهد تصمیم بگیرم، اما پدرم خیلی دلش می‌خواست من درس بخوانم. مخالف ورزش بود اما خب من از آنجا كه بچه حرف گوش‌كنی نیستم، والیبالیست شدم. من دیپلم ریاضی بودم و همیشه جزو شاگرد اول‌های مدرسه. پدرم دوست داشت من دكترای رشته فیزیك هسته‌ای بگیرم، اما نشد. از مدرسه نمی‌زدم اما وقتی پیش‌دانشگاهی بودم والیبال را جدی‌تر پیگیری ‌می‌كردم، به همین خاطر معمولا كلاس‌ها را تعطیل کرده و می‌رفتم تمرین. همین مساله باعث شد درسم افت كند. اما بی‌خیال آن نشدم و در دانشگاه رشته تربیت‌بدنی خواندم.»

 

سعید معروف, بیوگرافی سعید معروف, زندگینامه سعید معروف

 معروف الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همواره علی دایی را به عنوان یك ورزشكار تحسین می‌كند

 

سعید معروف به اجبار در پست پاسور ایستاد
سعید معروف در سال ۱۳۸۰ وارد تیم ملی نوجوانان و سال ۱۳۸۴ هم رسما عضو تیم ملی بزرگسالان شد. پس از دعوت نشدن علیرضا نادی توسط خولیو ولاسكو، سعید معروف كاپیتان تیم ملی والیبال ایران شد. معروف درباره اینكه چرا پست پاسوری را برای خود انتخاب كرده است، می‌گوید: «اوایل كه والیبال بازی می‌كردم، قدم كوتاه بود. به اجبار در پست پاسور می‌ایستادم تا اینكه كم‌كم پاسور شدم. البته والیبال و پاسور بودن جزئی از خانواده ماست و نمی‌دانم چه صیغه‌ای است كه همه این راه را رفته‌ایم.»

پاسور، ریسك‌پذیرتر از بقیه
ما همه می‌دانیم كه پاسوری، كاری سخت است؛ چراكه مغز تیم به حساب می‌آید. آرزوی هر مهاجمی در والیبال این است كه یك توپ شسته و رفته تحویل بگیرد و امتیاز تحویل دهد. چنین چیزی را سعید معروف می‌تواند برای مهاجمان مهیا كند؛ یك پاس بی‌نقص كه  چند ثانیه بعد تبدیل به یك امتیاز باارزش می‌شود. سعید درباره پستش می‌گوید: «پاسور قدرت ریسك بالاتری نسبت به بقیه بازیكنان در والیبال دارد و به‌اصطلاح ریسك‌پذیرتر از دیگر بازیكنان است. در والیبال در همه پست‌ها باید با هوش بالا كار كرد، ولی پاسور مقوله جدایی است.»

گاییچ، پایه‌گذار موفقیت‌های والیبال
نگاه‌ها به والیبال ایران در اولین دوره جام ملت‌های آسیا كه با گاییچ حضور داشتیم عوض شد، بااینكه تیم ایران پنجم شد اما همان جا مربیان كره و چین اعلام کردند ایران زنگ خطر را برای شرق آسیا به صدا در آورده است كه این قضیه در فیلیپین به اثبات رسید.
سعید معروف درباره حضور گاییچ می‌گوید: «فكر می‌كنم او پایه‌گذار موفقیت‌های ما بود. همه ما به نوعی مدیون او هستیم. البته مرحوم حسین معدنی راه گاییچ را نزدیك‌تر كرد. او در شروع كار گفته بود چهار سال دیگر ایران جزء تیم‌های برتر آسیا می شود اما معدنی چهار سال را به دو سال رساند. تیم ما سه بار با كره جنوبی بازی كرد و برد و دو بار آن، معدنی سرمربی تیم بود.»

 

ولاسكو باعث و بانی تغییر ذهنیت  بازیكنان
ایران توانست با حسین معدنی به نایب قهرمانی آسیا برسد و پس از آن هم با ولاسكو درخشش تیم در سطح جهان آغاز شد. خیلی‌ها موفقیت‌های والیبال را مدیون ولاسكو می‌دانند. معروف درباره خولیو ولاسكو می‌گوید: «نقش ولاسكو خیلی زیاد بود آن هم به‌خاطر اینكه تجربه حضور در لیگ جهانی را داشت و برنامه‌ریزی‌هایی كه برای تیم کرد بسیار خوب بود. سوای همه اینها ولاسكو باعث و بانی اصلی تغییر ذهنیت بازیكنان بود. او اختیار تام داشت و با تمام انرژی برای ایران كار كرد. كار كردن در روزهای اول با ولاسكو سخت بود اما خیلی زود او به شناخت لازم از همه ما رسید و از لحاظ روانشناسی بسیار خوب روی ایران كار كرد. »

 

سعید معروف,تصاویر سعید معروف, زندگینامه سعید معروف

سعید معروف می گوید، كواچ ارتباط خوبی با بازیكنان برقرار كرد و باعث بالا رفتن انگیزه ملی‌پوشان شد

 

ارتباط خوب كواچ باعث بالارفتن انگیزه بازیكنان شد
پس از رفتن ولاسكو باز هم موفقیت‌های ایران ادامه داشت و با آمدن كواچ حتی شرایط تیم بهتر هم شد. معروف در این باره می‌گوید: «كواچ ارتباط خوبی با بازیكنان- از نظر روانی و كاری-  برقرار كرد و این ارتباط باعث بالا رفتن انگیزه ملی‌پوشان شد.

از طرفی بازیكنان انگیزه زیادی داشتند تا ثابت كنند موفقیت‌های تیم ملی فقط محصول عملكرد ولاسكو نبوده و آنها هم زحمت كشیده‌اند. اینكه ما وابسته به یك نفر باشیم اصلا صورت خوشی ندارد و خوب نیست. شكی نیست كه ولاسكو زحمات زیادی در زمان حضورش برای والیبال ایران كشید ولی اگر با رفتن او به مشكل بر می‌خوردیم قطعا یك جای كارمان اشكال داشت. خوشبختانه بازیكنان ما آنقدر حرفه‌ای شده‌اند كه در اتحاد تیمی می‌توانند خود را با دانش مربی هماهنگ كنند. »

 

به جام‌های انفرادی فكر نمی‌كند
او درباره انتخابش به‌عنوان باارزش‌ترین بازیكن می‌گوید: «خوشبختانه حسنی كه تیم ما دارد این است كه كسی به كاپ فكر نمی‌كند و كار گروهی برای ما اهمیت دارد. به همین دلیل كسی به فكر این كاپ یا آن كاپ نیست. چون هرقدر به آن فكر كنی اثر منفی بیشتری می‌گذارد، در تیمی كه نتیجه می‌گیرد قطعا همه تلاش كرده‌اند. این دوره من كاپ گرفتم، دوره قبل شخص دیگری بود و در آینده هم كاپ به فرد دیگری خواهد رسید.»

پاسوری یك چیز ذاتی است
معروف درباره انتخابش به‌عنوان بهترین پاسور آسیا و ایران می‌گوید: «در ورزش‌های گروهی، روی افتخار شخصی نمی‌توان مانور داد اما چون این عنوان در آسیا حدود 15 سال دست كره، ژاپن و چین بود؛ اهمیت داشت. من خیلی خوشحالم كه این اتفاق افتاد و بهترین پاسور آسیا و جهان از تیم ایران انتخاب شد. همه چیز نتیجه تمرین و پشتكار است ولی پاسوری یك چیز ذاتی است. اگر استعداد نداشته باشی، هرقدر كار كنی و تمرین داشته باشی، جواب نمی‌دهد. یك چیزهایی هم با تجربه و كار كردن به دست می‌آید تا پاسور خوبی بشوی. باید اشاره كنم كه پاسور، قدرت ریسك بالاتری نسبت به بقیه بازیكنان در والیبال دارد.»

 

سعید معروف, بیوگرافی سعید معروف, زندگینامه سعید معروف

سعید معروف در سال 2013 بهترین پاسور بازی های قهرمانی والیبال آسیا شد

 

 افتخارات ملی سعید معروف
– مدال طلای قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳
– مدال نقره قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۰۹
– مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰
– مدال طلای جام كنفدراسیون والیبال آسیا ۲۰۱۰
–  مدال طلای جام كنفدراسیون والیبال آسیا ۲۰۰۸
– مدال نقره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۳
– مدال برنز قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۳

 

افتخارات باشگاهی سعید معروف
–  قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۴ با متین
– قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۸
– قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۲ با متین
– قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۰ با كاله
– قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۳ با صنام
– قهرمانی لیگ اروپا و نایب قهرمانی لیگ روسیه همراه با زنیت كازان روسیه

 

افتخارات فردی سعید معروف
– با ارزش‌ترین بازیكن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳
– بهترین پاسور قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳
– حضور در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳
– بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیك ۲۰۱۲
– بهترین پاسور مسابقات والیبال كاپ آسیا ۲۰۱۰
– محبوب‌ترین بازیكن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۰۹
– بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیك

 

منبع :

با تلخیص از مجله زندگی ایده آل

bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها