لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

بیوگرافی وینفرد شفر سرمربی فوتبال + عکس


بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

بیوگرافی وینفرد شفر

 

بیوگرافی و عکس های وینفرد شفر

وینفرید” وینی” شِفِر( متولد۱۰ ژانویه ۱۹۵۰) بازیکن سابق و مربی کنونی فوتبال اهل آلمان است. وی هم اکنون هدایت تیم فوتبال بنی یاس امارات را بر عهده دارد.

چکیده ای از بیوگرافی وینفرد شفر

نام کامل: وینفرید آنتون شفر

تاریخ تولد: ۱۰ ژانویهٔ ۱۹۵۰ 

محل تولد: ماین، آلمان غربی

حرفه: مربیگری

قد: ۱٫۷۵ متر( ۵ فوت ۹ اینچ)

پست: سابق هافبک

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

وینفرد شفر

 

بیوگرافی وینفرد شفر

وینفرد شفر( Winfried Schäfer) متولد 10 ژانویه 1950 برابر با 20 دی 1328 شمسی در شهر ماین( آلمان غربی) بازیکن سابق و مربی فوتبال است. شفر چهارمین فرزند خانواده از یک خانواده پنج نفری است.

 

شیفر قبل از تبدیل شدن به یک مربی فوتبال، یک هافبک موفق بود. وینفرد شیفر یکی از ۱۱ سرمربی آلمانی است که نامش در بین ۵۸ سرمربی با بیش از ۱۰۰ تجربه سطح ملی مطرح است. شفر در پست هافبک در تیم هایی همچون مونشن گلادباخ، کیکرز اوفن باخ و کارلسروهه بازی و در ۴۳۸ بازی ۶۲ گل به ثمر رسانده است.

 

این مربی آلمانی در سال ۱۹۷۰ با مونشن گلادباخ قهرمان بوندس لیگا و جام حذفی فوتبال آلمان هم در همان سال ولی با تیم کیکرز اوفن باخ قهرمان شد.شفر از سال ۱۹۸۲ در حالی که هنوز ۳ سال از دوران بازی اش مانده بود به مربیگری پرداخت، وی در مونشن گلادباخ هم بازی میکرد و هم مربی تیم دوم مونشن گلادباخ بود.

 

دوران بازیکنی وینفرد شفر

شفر فوتبال حرفه ای خویش را با تیم شهر خود به نام توس ماین آغاز کرد و تا 18 سالگی در این تیم بود. سپس در سال 1968 به تیم مونشن گلادباخ پیوست و بهمراه این تیم قهرمانی در بوندس لیگا و جام یوفا را بدست آورد. او در بوندس لیگا 403 بازی کرده و 46 گل به ثمر رسانده است. وی در سال 1970 به تیم کیکرز اوفنباخ پیوست و در این سال توانست بهمراه این تیم در جام حذفی فوتبال آلمان هم قهرمان شود.

 

وینفرید شفر بعد از حضور در تیمهای بروسیا مونشن گلادباخ و کیکرز اوفنباخ، به تیم کارلسروهه پیوست و تا سال 1977 بازیکن این تیم بود. وی در سال 1977 مجدد به بروسیا مونشن گلادباخ پیوست و تا سال 1985 عضو این تیم بود و سپس از فوتبال بعنوان بازیکن خداحافظی کرد.

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

وینفرد شفر سرمربی فوتبال

 

دوران مربیگری وینفرد شفر

شفر در آلمان بعنوان یک مربی کاشف استعداد و پرورش دهنده آن شناخته شده است. وی بازیکنانی مثل« اولیور کان»،« ینس نووتنی»،« مهمت شول» و« اولیور کرویتسر» را به فوتبال آلمان معرفی کرد. شفر در دورهٔ کاری اش فراز و نشیب بسیار داشته و تیمهای تحت هدایت وی گاه بسیار موفق و گاه بسیار ضعیف ظاهر شده اند. او در حالیکه بازیکن بروسیا مونشن گلادباخ بود، سرمربی گری را در سال ۱۹۸۲ از تیم دوم بروسیا مونشن گلادباخ شروع کرد.

 

وی بین سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۸ سرمربی کارلسروهه بود. او در نخستین فصل حضور خود در این تیم، آنرا از بوندس لیگا ۲ به بوندس لیگا آورد و این تیم را به اوج خود رساند و محبوبیت زیادی هم بدست آورد. شفر بهمراه این تیم در سال ۱۹۹۶ نائب قهرمان جام حذفی آلمان و جام اینترتوتو شد و در فصل ۹۴–۱۹۹۳ تا نیمه نهایی جام یوفا پیش رفت و تنها به علت قانون گل زده در خانهٔ حریف، از رسیدن به فینال این مسابقات بازماند. از نتایج درخشان وی در این دوره، برتری ۷–۰ در برابر والنسیا بود.

 

شفر چند سال بعد در گفتگو با روزنامه بیلد بیان کرد که در سال ۱۹۹۴ با پیشنهاد سرمربیگری بایرن مونیخ روبرو شده بود ولی آنرا نپذیرفت. وی سپس سرمربیگری در تیم هایی چون اشتوتگارت، تنیس بروسیا برلین و تیم ملی کامرون را هم تجربه کرد.

 

شفر با کامرون به قهرمانی جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۰۲ رسید و به جام جهانی ۲۰۰۲ صعود کرد و در جام جهانی با یک برد، یک مساوی و یک شکست در رتبهٔ سوم گروه خود قرار گرفت. همچنین کامرون تحت مربیگری او در جام کنفدراسیون ها ۲۰۰۳، موفق به شکست برزیل در مرحلهٔ گروهی گردید و در پایان به نائب قهرمانی رسید.

 

او بعد از آن هدایت تیمهای الاهلی امارات، العین امارات، باکو، تیم ملی تایلند و تیم ملی جامائیکا را برعهده داشت. او در سال ۲۰۱۷ بعد از استعفای علیرضا منصوریان سرمربیگری استقلال تهران را برعهده گرفت.

 

زندگی شخصی وینفرد شفر

شفر در سال ۱۹۷۱ با دختری به نام آنجلیکا ازدواج کرد، حاصیل این ازدواج دو فرزند است. او بیش از ۲۵ سال در اتلینگن در نزدیکی کارلسروهه بهمراه خانواده اش زندگی کرده است. در سال ۲۰۰۴، شیفر با رأی اکثریت به شورای شهرداری الیتینگن انتخاب شد.

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

خانواده وینفرد شفر

 

سابقه بازی وینفرد شفر در باشگاه ها

۱۹۶۸- ۱۹۷۰ باشگاه فوتبال بروسیا مونشن گلادباخ

۱۹۷۰- ۱۹۷۵ باشگاه فوتبال کیکرز اوفنباخ

۱۹۷۵- ۱۹۷۷ باشگاه فوتبال کارلسروهه

۱۹۷۷- ۱۹۸۵ باشگاه فوتبال بروسیا مونشن گلادباخ

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

زندگینامه وینفرد شفر

 

باشگاههای دوران مربیگری وینفرد شیفر

۱۹۸۲- ۱۹۸۵ مونشن گلادباخ

۱۹۸۶- ۱۹۹۸ کارلسروهه

۱۹۹۸ اشتوتگارت

۲۰۰۱- ۲۰۰۴ تیم ملی فوتبال کامرون

۲۰۰۵- ۲۰۰۷ الاهلی امارات

۲۰۰۷- ۲۰۰۹ العین

۲۰۱۱- ۲۰۱۳ تیم ملی فوتبال تایلند

۲۰۱۳- ۲۰۱۶ تیم ملی فوتبال جامائیکا

۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ استقلال تهران

 

افتخارات وینفرد شیفر

قهرمان جام اینتر توتو با کارلسروهه (1996)

قهرمانی جام ملتهای آفریقا با کامرون (2002)

نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها با کامرون (2003)

قهرمانی لیگ امارات با الاهلی (2006)

قهرمانی سوپر جام امارات با العین (2010)

قهرمان جام کشورهای حوزه کارائیب با جامائیکا (2014)

نایب قهرمان گلدن کاپ با جامائیکا (2015)

 

تصاویر وینفرد شیفر

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

افتخارات وینفرد شیفر

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

باشگاههای دوران مربیگری وینفرد شیفر

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

تصاویر وینفرد شفر

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

عکس وینفرد شفر و امید ابراهیمی

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

وینفرد شفر

 

بیوگرافی وینفرد شفر,وینفرد شفر سرمربی فوتبال

عکس وینفرد شفر

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها