لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

بیوگرافی سامان قدوس فوتبالیست ایرانی-سوئدی


سامان قدوس,بیوگرافی سامان قدوس،اخبار سامان قدوس

سامان قدوس

 

سامان قدوس از فوتبالیست‌های پرطرفدار ایرانی – سوئدی فوتبال است که درحال حاضر ساکن فرانسه است. سامان قدوس تجربه بازی در تیم ملی را در کارنامه فوتبالی خود داراست. در ادامه بیوگرافی و عکس‌های سامان قدوس را در این قسمت بیتوته دنبال کنید.

برگزیده‌ای از بیوگرافی سامان قدوس

اطلاعات فردی

نام کامل: سید سامان قدوس

تاریخ تولد: ۱۵ شهریور ۱۳۷۲ (۶ سپتامبر ۱۹۹۳)

محل تولد: مالمو،  سوئد

قد: ۱٫۷۶ متر

پیشه: فوتبالیست

 

اطلاعات باشگاهی

باشگاه کنونی: آمیان

شمارهٔ پیراهن: ۷

پست: مهاجم

 

سید سامان قدوس بازیکن فوتبال ۶ سپتامبر ۱۹۹۳ در مالمو، سوئد از پدر و مادری ایرانی متولد شد. او در کشور سوئد بزرگ شده و به سختی می‌تواند فارسی صحبت کند. والدین سامان اصالتا اهل اهواز هستند. وقتی جنگ هشت ساله به ایران تحمیل شد، والدین او به سوئد مهاجرت کردند.

 

عملکرد سامان قدوس در زمین

سامان قدوس با قد 176 سانتی متری و وزن 75 کیلوگرمی به خوبی قادر است در پست مهاجم مرکزی، مهاجم و وینگر چپ قرار بگیرد. 

 

سوابق فوتبالی سامان قدوس

سامان قدوس,بیوگرافی سامان قدوس،عکس سامان قدوس

بیوگرافی سامان قدوس

 

ورود سامان قدوس به فوتبال حرفه‌ای

سامان قدوس فوتبال حرفه ای را از سال 2011 با تیم لیمهانم بونکفلو آغاز کرد و تا سال 2013 در این تیم بازی کرد. سپس به تیم ترلبورگ پیوست و تا سال 2014 در این تیم توپ زد. سامان قدوس در این تیم ها خوش درخشید و در سال 2014 با تیم سیریانسکا تا سال 2016 قرارداد بست و مجموعا در 54 بازی حضور داشت که موفق شد 14 گل به ثمر برساند.

 

سامان قدوس در تیم اوسترشوندس

سامان قدوس ۱۰ گل در لیگ برتر سوئد برای اوسترشوندس در اولین فصل حضورش در این تیم به ثمر رساند که شامل گل‌های زیبایی نظیر اولین گل اوسترشوندس در بازی مقابل هامارابی در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۶ و دو گل برابر باشگاه شهر تولدش؛ مالمو در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶ می‌شد. بعد از این عملکرد مثبت او مورد توجه باشگاه‌های نظیر هرتابرلین و آژاکس قرار گرفت.

سامان قدوس,بیوگرافی سامان قدوس،کارنامه فوتبالی سامان قدوس

سوابق فوتبالی سامان قدوس

 

عملکرد سامان قدوس در فصل ۲۰۱۷

قدوس فصل ۲۰۱۷ را در فرم خوبی آغاز کرد و با تیمش به فینال جام حذفی سوئد رسید. او در این مسابقات تا بازی فینال ۶ گل به ثمر رساند که شامل گل‌هایی نظیر گل آکروباتیک مقابل باشگاه ترله بورگز و دو گل مقابل باشگاه هکن می‌شد. او هفتمین گلش را نیز در فینال به ثمر رساند. قدوس با اوسترشوندس تا دومین مرحله پلی آف لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷ پیش رفت.

 

ورود سامان قدوس به تیم آمیان

قرارداد سامان قدوس در فصل 2018 با تیم اوسترشوندس به پایان رسید، و او با تیم آمیان قراردادی پنج ساله امضا نمود و راهی فرانسه شد.

سامان قدوس,بیوگرافی سامان قدوس،سوابق فوتبالی سامان قدوس

عکس‌های سامان قدوس

 

تجربه ملی سامان قدّوس

او در شهریور ۱۳۹۶ توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. او همچنین از سوی تیم ملی فوتبال سوئد نیز دعوت شد اما این دعوت را نپذیرفت. او پس از چند روز دعوت کارلوس کی‌روش را پذیرفت و وارد تیم ملی فوتبال ایران شد و اولین بازی خود را در این تیم انجام داد.

 

افتخارات فردی سامان قدوس

سامان قدوس برترین ورزشکار سال ۲۰۱۸ سوئد به انتخاب اتحادیه فوتبال سوئد شد.

سامان قدوس,بیوگرافی سامان قدوس،اخبار سامان قدوس

سامان قدوس

 

 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها