لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

چگونه با پیاده روی کالری بیشتری بسوزانیم


پیاده روی

پیاده روی را به ورزش تبدیل کنید

 

پیاده روی ورزش مفید برای سلامتی و کاهش وزن است. با این حال آنقدر که افراد تصور می‌کنند پیاده روی باعث کاهش وزن نمی‌شود.

 

بررسی‌های انجام شده در دانشگاه اوهایو نشان داده است که افرا معمولا کالری سوزانده شده بر اثر پیاده روی را بیش از حد تخمین می‌زنند و کالری دریافتی خود را کمتر از حد ارزیابی می‌کنند. دستگاه‌های اندازه‌گیری میزان کالری مصرفی نیز غالباً اشتباه‌هاتی دارند برای مثال معمولا تردمیل‌ها ۱۳ درصد اشتباه در ارزیابی کالری مصرفی دارند.

 

بررسی‌ها نشان داده است اگر یک فرد ۸۰ کیلوگرم وزن داشته باشد با پیاده روی در هر ‌دقیقه ۴.۸ کالری می سوزاند و اگر ۳۰ ‌دقیقه این کالری را ادامه دهد حدود ۱۴۴ کالری می سوزاند. با این حال این میزان کالری سوزی با سرعت متوسط ایجاد می‌شود. اگر سرعت فرد افزایش یابد کالری سوزی بیشتر خواهد بود. اگر فرد در ۱۰ ‌دقیقه یک و نیم کیلومتر پیاده روی کند، دو و نیم برابر این مقدار کالری سوزی خواهد داشت.

 

راه‌هایی برای افزایش تاثیرگذاری پیاده روی وجود دارند که به شرح زیر است:

 

۱. پیاده روی به ورزش تبدیل کنید: 

درست است ک گام هایی که در طول روز برای انجام کارهای روزانه بر می دارید فعالیت روزانه شما به حساب می آیند، اما پیاده روی را به عنوان ورزش در برنامه خود قرار دهید.

 

از خودتان بپرسید که آیا من در حال ورزش کردن هستم؟ آیا عرق می کنید و ضربان قلب شما بالا رفته است؟ اگر این احساس ها را ندارید بیشتر به خودتان فشار بیاورید. سرعت خود را افزایش دهید. بهتر است در طبیعت پیاده روی کنید تا بر روی تردمیل.

 

۲. عضلات خود را پرورش دهیم: 

برای این که وزن کم کنید و پیاده روی شما تاثیرگذار باشد باید مطمئن شوید که پیاده روی شما بیش از کالری  سوزاندن است. باید پیاده روی بر عضلات شما تاثیر بگذارد ، زیرا عضله سازی باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن بالا برود و چربی ها کمتر شوند. اگر سر بالایی پیاده روی کنید یا حرکاتی همچون لانژ و اسکات را در میان پیاده روی خود انجام دهید عضله سازی خواهید داشت.

 

۳. میزان کالری دریافتی را کم کنید: 

سعی کنید غذایی که بعد از پیاده روی دریافت می کنید بیش از ۷۰ تا ۷۵ درصد کالری که سوزانده‌اید نباشد. کالری دریافتی خود را اندازه‌گیری کنید و با کالری که در پیاده روی سوزانده‌اید مقایسه کنید.

 

منبع: ایسنا

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها