لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

ترفندهایی برای از بین بردن آسان موی حیوانات خانگی از لباس‌هایتان


از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس,ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس 

روش‌های ساده و سریع برای از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس

در این نوشته از بیتوته، به بررسی پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس‌هایتان می‌پردازیم. اگر از داشتن موی حیوانات خانگی روی لباس‌هایتان خسته شده‌اید، این ترفندها می‌توانند به شما کمک کنند. با این روش‌ها، دیگر نیازی به نگرانی در خصوص لباس‌های خود نخواهید داشت.

اگر صاحب سگ یا گربه هستید، احتمالاً متوجه شده‌اید که آن‌ها موی بسیاری در خانه جا می‌گذارند که به لباس‌هایتان می‌چسبد. شاید در خانه متوجه آن نشوید، اما رفتن به فروشگاه مواد غذایی یا محل کار می‌تواند منجر به یک جایگاه خجالت‌آور شود، به خصوص اگر لباس‌های تیره پوشیده باشید.

 

اگر حیوان خانگی پرمویی دارید و می‌خواهید چند ترفند برای دور نگه داشتن مو از لباس‌هایتان یاد بگیرید، ما شما را راهنمایی می‌کنیم. برای مقابله با این شرایط، ترفندها را بخوانید!

 

از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس,ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس

 

چطور موی حیوانات خانگی را به آسانی از لباس جدا کنیم 

 لباس‌‌های رنگ روشن بپوشید

پوشیدن لباس‌های رنگ روشن واقعاً روشی برای از بین بردن مو نیست، اما تا حد بسیاری به پنهان کردن آن کمک می‌نماید. اگر نیاز به رفتن سریع به فروشگاه مواد غذایی دارید، توصیه می‌کنیم لباس‌های رنگ روشن بپوشید. همچنین کت و ژاکت‌های رنگ روشن را پیشنهاد می‌کنیم که آهن‌رباهای مو هستند و پاکیزه کردن آن‌ها همیشه آسان نیست.

 

 پارچه مناسب بپوشید پوشیدن پارچه‌های مناسب یا داشتن مبلمانی که از آن‌ها استفاده می‌نمایید می‌تواند به بهبود تلاش‌های شما کمک نماید. پارچه‌هایی مثل جین، ریون، ابریشم، برزنت و چرم موی خیلی کمی را جذب می‌کنند. پشم، توید، پلی استر، مخمل، کبریتی و بسیاری دیگر آهن رباهای مو هستند و دور نگه داشتن مو از آن‌ها تقریباً غیرممکن است.

 

حیوان خانگی خود را برس بزنید

یکی از نخستین کارهایی که می‌توانید برای کم کردن مو انجام دهید، این است که حیوان خانگی خود را زیادتر برس بزنید. طیف گسترده‌ای از برس‌ها، شانه‌ها و ابزارهای جداکننده مو در دسترس هستند تا به شما کمک کنند موهای حیوان خانگی را قبل از اینکه روی مبلمان و لباس‌هایتان جمع شود، جدا نمایید. هر چه زیادتر حیوان خانگی خود را برس بزنید، خوبتر است، به خصوص در بهار و پاییز که ریزش موی آن‌ها زیادتر می‌شود. آغاز این فرآیند به محض اینکه آن‌ها را به دست می‌آورید، به عادت کردن آن‌ها به این کار کمک می‌نماید و آن‌ها به اندازه قبل مقاومت یا فرار نمی‌کنند.

 

از اسپری ضد الکتریسیته ساکن استفاده نمایید

اسپری ضد الکتریسیته ساکن، راهی عالی برای پیشگیری از چسبیدن مو به لباس‌هایتان در وهله اول است. همچنین می‌تواند به جدا کردن مو از بعضی پارچه‌ها و سهولت در برداشتن آن کمک نماید. استفاده از اسپری ضد الکتریسیته ساکن روی لباس‌هایتان همچنین می‌تواند به حداقل رساندن شوک‌های الکتریسیته‌ای که موقع نوازش سگ یا گربه‌تان می‌گیرید کمک نماید و به‌طور کلی سبب کم شدن شوک‌های الکتریسیته ساکن می‌شود.

 

دستان خود را خیس نمایید

یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید برای از بین بردن مو از لباس‌هایتان انجام دهید، استفاده از دست مرطوب است. پس از خیس کردن دستتان، از آن به صورت حرکت های رو به پایین روی لباس‌هایتان بکشید تا موها را جدا نمایید.  این کار را  هنگامی دستتان خشک شد، تکرار نمایید. مو رطوبت را جذب می‌نماید و سنگین‌تر می‌شود، بر این اساس جدا کردن آن راحت‌تر است. خوبترین بخش این ترفند این است که هیچ هزینه‌ای ندارد و می‌توانید هر بار که در طول روز دست‌هایتان را می‌شوئید، آن را انجام دهید.

 

از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس,ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

خوبترین راه برای حذف موی حیوانات خانگی

 

 از غلتک‌های چسبنده استفاده نمایید

غلتک‌های چسبنده احتمالاً خوبترین راه برای از بین بردن پرز هستند. شما این وسیله را روی لباس‌ها و مبلمان خود می‌چرخانید و به سطح می‌چسبد. بعضی از مارک‌ها سطح لاستیکی دارند که آن را می‌شوئید، در حالی که بعضی دیگر از  برگه‌های نواری استفاده می‌کنند که در حین کار آن‌ها را جدا می‌نمایید. نوع نواری را ترجیح می‌دهیم زیرا به نظر می‌رسد خوبتر عمل می‌نماید، اما کمی زیادتر اسراف‌کننده است و می بایست غلتک‌ها را جایگزین نمایید.  نوع لاستیکی هرگز نیاز به تعویض ندارد و هیچ زباله‌ای ایجاد نمی‌نماید.

 

از برس پرزگیر استفاده نمایید

برس پرزگیر نیز روشی مؤثر برای از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس‌هایتان است. این ابزار از پارچه‌ای مخصوص برای جدا کردن مو از لباس استفاده می‌نماید. برس‌های پرزگیر هرگز نیاز به تعویض ندارند و زباله‌ای ایجاد نمی‌کنند، اما برای موهای بلند چندان مؤثر نیستند. همچنین در از بین بردن مو از مبلمان چندان کارآمد نیستند.

 

از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس,ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

  

از نوار چسب استفاده نمایید

نوار چسب اساساً یک غلتک چسبنده بدون دسته است و بسیاری از اشخاص در خانه مقداری از آن را دارند. با این حال، اگر هر روز برای رفتن به سر کار نیاز به برداشتن مو از لباس‌هایتان دارید، می‌تواند به شتاب گران شود. برای استفاده از نوار چسب برق برای برداشتن مو، یک نوار از آن را دور دستتان بپیچید تا طرف چسبنده به بیرون باشد. لباس‌هایتان را با دستتان ضربه بزنید و موها را جمع می‌نماید.

 

 از دستکش‌های ظرفشویی استفاده نمایید

دستکش‌های ظرفشویی لاستیکی می‌توانند به جدا کردن مو از لباس‌هایتان کمک کنند. یک دستکش لاستیکی مرطوب موقع حرکت روی لباس‌هایتان، الکتریسیته ساکن ایجاد می‌نماید و مو به آن می‌چسبد. این روش هیچ زباله‌ای ایجاد نمی‌نماید و روی مبلمان نیز مؤثر خواهد بود. متأسفانه، به اندازه نوار چسبناک مؤثر نیست.

 

از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس,ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

پاکیزه کردن لباس از موی حیوانات

 

 لباس‌ها را بشویید

شستن لباس‌ها می‌تواند راهی مؤثر برای از بین بردن موی حیوانات خانگی چسبیده باشد. هنگامی که لباس‌هایتان پاکیزه شدند، می‌توانید آن‌ها را با استفاده از کاورهای خشکشویی آویزان نمایید تا از چسبیدن موهای زیادتر قبل از پوشیدن پیشگیری شود. اشکال این روش این است که زمان‌بر است و برای از بین بردن سریع مو از لباس‌هایتان گزینه‌ای نیست.

 

همچنین از دستمال‌های خشک‌کن استفاده نمایید

در ابتدای چرخه، یک یا دو دستمال خشک‌کن را همراه با لباس‌هایتان داخل ماشین لباسشویی بیندازید. برای استفاده‌ی مؤثرتر از دستمال‌های خشک‌کن، ابتدا لباس‌ها را با دستمال‌های خشک‌کن داخل خشک‌کن بیندازید و سپس آن‌ها را بشویید. سپس لباس‌های خیس را برای خشک شدن کامل داخل خشک‌کن قرار دهید. اگرچه این کار زمان‌بر است، اما این مرحله‌ی اضافی موهای زیادتری را از بین می‌برد زیرا برداشتن موی حیوانات خانگی از لباس‌های خشک آسان‌تر از لباس‌های خیس است.

 

 از خشک‌کن استفاده نمایید

اگر عجله دارید، یکی از ترفندهایی که می‌توانید آزمون نمایید، قرار دادن لباس‌ها در خشک‌کن است. خشک‌کن را روی حرارت کم قرار دهید و پارچه‌های میکروفیبر را همراه با لباس‌هایتان داخل آن بگذارید.  جنس میکروفیبر، مو را جذب می‌نماید و آن را از لباس‌هایتان جدا می‌نماید.

 

از بین بردن موی حیوانات خانگی از لباس,ترفندهای پاک کردن موی حیوانات خانگی

روش‌های آسان برای پاک کردن موی حیوانات

  

 جاروبرقی بکشید

جاروبرقی شاید خوبترین گزینه برای لباس‌هایی که می‌پوشید نباشد، اما به طور کلی می‌تواند در کم شدن مقدار مو در خانه معجزه نماید. تا حد امکان خانه خود را جاروبرقی بکشید، به ویژه به مبلمانی که روی آن می‌نشینید توجه نمایید تا موها را به حداقل برسانید. زیادتر موهای روی لباس‌های ما از نشستن روی آن‌ها است. 

 

سوالات متداول در خصوص پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس

1. خوبترین روش برای پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس چیست؟

خوبترین روش استفاده از غلتک چسب‌دار است. اگر غلتک چسب‌دار ندارید، می‌توانید از نوار چسب محکم بسته‌بندی که دور دستتان پیچیده شده با قسمت چسبنده به بیرون استفاده نمایید.

 

2. آیا دستمال‌های خشک‌کن در پاک کردن موی حیوانات خانگی تاثیرگذار هستند؟

بله، دستمال‌های خشک‌کن می‌توانند به کم شدن موی حیوانات خانگی روی لباس کمک کنند. شما می‌توانید یک یا دو دستمال خشک‌کن را همراه با لباس‌هایتان داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

 

3. چطور می‌توان الکتریسیته ساکن را کم شدن داد تا موهای حیوانات خانگی به لباس نچسبند؟

با استفاده از اسپری ضد الکتریسیته ساکن مثل استاتیک گارد روی لباس‌ها، می‌توان چسبندگی ناشی از الکتریسیته ساکن را کم شدن داد و به شل شدن موها و سهولت در برداشتن آن‌ها کمک نمود.

 

4. آیا خشک کردن لباس‌ها قبل از شستشو می‌تواند به کم شدن موی حیوانات کمک نماید؟

بله، خشک کردن اولیه لباس‌ها می‌تواند به شل شدن و از بین بردن موی حیوانات خانگی کمک نماید. اکثر خشک‌کن‌ها چرخه ویژه‌ای برای این کار دارند که می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 

5. آیا استفاده از دستکش ظرفشویی می‌تواند به پاک کردن موی حیوانات کمک نماید؟

بله، استفاده از دستکش‌های ظرفشویی مرطوب می‌تواند الکتریسیته ساکن ایجاد نماید و موهای حیوانات خانگی را به دستکش‌ها بچسباند. این روش ساده و تاثیرگذار است.

 

سخن پایانی نوشته در خصوص پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس

در پایان، داشتن موی حیوانات خانگی بر روی لباس‌هایمان یکی از چالش‌هایی است که به عنوان صاحبان حیوانات خانگی با آن مواجه هستیم. با استفاده از ترفندها و روش‌های مطرح شده در این نوشته، می‌توانید به آسانی و با کمترین دردسر از شر موی حیوانات خانگی روی لباس‌هایتان خلاص شوید. با کمی دقت و استفاده از ابزارهای مناسب، همیشه می‌توانید لباس‌های خود را پاکیزه و بدون موی حیوانات نگه دارید. امیدواریم که این راهکارها برای شما سودمند واقع شده باشد و توانسته باشید روش‌های جدیدی را برای پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس‌هایتان پیدا نمایید.

 

 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها