لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

کاربردهای شلوار جین کهنه


سال‌هاست شلوارهای جین میان همه اشخاص جامعه و به خصوص جوان ها طرفداران بسیاری دارد و خیلی‌ها ترجیح می‌دهند از این شلوارها استفاده کنند. پس به طور معمول در بسیاری از خانه‌ها این نوع لباس دیده می‌شود و وجود دارد.

کاردستی با شلوار جین
در مورد لباس‌های من و شما یک نکته مشترک هم وجود دارد و آن این‌که طبیعتا بعد از گذشت مدتی از عمر هر لباسی یا دیگر قابل استفاده نیست یا ما رغبتی به پوشیدن آنها نداریم و معمولا در چنین اوقاتی لباس‌ها یا دور انداخته می‌شود یا بدون استفاده باقی می‌ماند، اما شلوارهای جین در این مورد هم تفاوتی اساسی با دیگر لباس‌ها دارد. استفاده مجدد از این نوع شلوارها هم امکانپذیر است و هم می‌تواند کاری خلاقانه و البته دلنشین باشد. با این کار، شلوار قدیمی تبدیل به وسیله‌ای جدید و البته کاربردی می‌شود که موارد استفاده متعددی هم دارد.

 

کارایی شلوار جین کهنه,نحوه استفاده از شلوار لی کهنه

جاجورابی ساده با شلوار جین کهنه تان درست نمایید

نخستین و شاید ساده‌ترین استفاده‌ای که می‌توانید از شلوارهای جین سابق‌تان ببرید، تبدیل آنها به یک جاجورابی زیباست. برای این کار یکی از طرفین شلوار را که از دید ظاهر مناسب‌تر است، انتخاب نمایید. اگر رویه انتخاب شده قسمت جلویی شلوار باشد جیب آن نخستین جیب جاجورابی حساب می‌شود و برای بقیه جیب‌ها می‌توانید از جیب‌های پشت شلوار استفاده نمایید. همچنین اگر به تعداد زیادتری جیب احتیاج دارید، براحتی می‌توانید از بقیه پارچه شلوار، جیب‌هایی با اندازه‌های مختلف ببرید و روی شلوار سابق و جاجورابی امروز بدوزید. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید برای این جیب‌ها دکمه هم بدوزید. برای وصل کردن جاجورابی یا آویزان کردنش از میله یا روی در کمد هم می‌توانید از چوب‌ لباسی‌های مخصوص لباس کودک استفاده نمایید؛ برای این کار کافی است قسمت بالایی جاجورابی را دور میله چوب لباسی بدوزید. همچنین می‌توانید یک نوار باریک از پارچه همان شلوار قدیمی آماده کردن نمایید و به وسیله آن، جاجورابی را به جا لباسی وصل نموده یا آن را از یک میخ یا یک گیره ساده آویزان نمایید.

 

کاربرد شلوار جین,بازیافتی های شلوار کهنه

از شلوارهای جین قدیمی برای آماده کردن زیربشقابی استفاده نمایید

یک ایده خلاقانه دیگر که حتما کمتر نظیر آن را دیده‌اید استفاده از شلوارهای جین قدیمی برای آماده کردن زیربشقابی است. برای این کار خوبتر است شلوار را به گونه‌ای قرار دهید که یک جیب آن سمت راست قرار بگیرد و سپس اندازه لازم برای زیر بشقابی را به کمک خودکار روی آن مشخص نمایید و برش بزنید. سپس نوبت به آن می‌رسد که دور تا دور کار را بدوزید تا پارچه جین ریش‌ریش نشود. بعد از آن برای این‌که زیربشقابی آماده شود خوبتر است یک‌بار آن را اتو بزنید تا کار تمیزتر در بیاید. به همین راحتی زیربشقابی‌های شما آماده شده و برای تزیین میز غذاخوری می‌توانید از‌ آنها استفاده نمایید. همچنین با توجه به ذوق و سلیقه خود می‌توانید قاشق و چنگال را  همراه دستمال سفره درون جیب زیر بشقابی قرار دهید تا اثر هنری خود را تکمیل و به یاد ماندنی تر نمایید.

 

  زیادتر بخوانید: چطور لباسهای قدیمی را بازیافت نمایید

 

نحوه درست کردن جاجورابی با شلوار لی, درست کردن جلد دفتر با شلوار جین

به کمک شلوار جین های قدیمی به وسایل خود نظم دهید و آنها را در دسترس داشته باشید

یکی دیگر از شیوه‌های استفاده از شلوارهای جین قدیمی این است که هم به کمک آنها به وسایل خود نظم دهید و هم آنها را همیشه در دسترس داشته باشید. برای این کار به یک تخته چوب احتیاج دارید. اندازه چوب نسبت به نظر و استفاده شما می‌تواند متفاوت باشد. نخستین گام آن است که چوب را با یک روکش مناسب بپوشانید. به این منظور علاوه بر رنگ زدن، می‌توانید از پارچه‌هایی با طرح های مختلف هم استفاده نمایید. فقط می بایست دقت به خرج دهید و پارچه را به طور کامل و صاف روی چوب بچسبانید. حالا جیب‌های پشت شلوار جین را جدا نمایید و روی چوب روکش شده بچسبانید. می بایست حواستان  باشد که قسمت ورودی جیب‌ها به کار نچسبد. به همین راحتی وسیله دست‌ساز شما آماده است. می‌توانید آن را در نزدیکی میز تحریر کودکانتان قرار دهید یا در ارتفاع مناسبی روی دیوار نصب نمایید تا بچه‌ها جای مناسبی برای مداد و خط کش های خود داشته باشند. از این وسیله برای لوازم خیاطی بانو‌ها و حتی وسایلی مثل آچار و ابزار مورد نیاز اشخاص خانه هم می‌توان استفاده نمود.

 

درست کردن جاجورابی های مدرن با شلوار جین,جلد کردن دفتر با شلوار لی

می‌توانید یک دفتر آماده کردن نمایید و یک جیب شلوار جین کهنه‌تان را جدا نموده و روی جلد دفتر بچسبانید

یک ایده دیگر هم به شما معرفی می‌کنیم که البته زیادتر مورد نظر و پسند دانش آموزان و دانشجویان عزیز است. شما می‌توانید یک دفتر مناسب آماده کردن نمایید و یک جیب شلوار جین کهنه‌تان را جدا نموده و روی جلد دفتر بچسبانید؛ با این کار جای مناسبی برای یادداشت‌ها و خودکارهای مورد نیاز درست نموده‌اید که همیشه هم در دسترس است. مطمئن هستیم هرکدام از شما عزیزان با قدری فکر و دقت می‌توانید روش‌های استفاده زیادتری از شلوارهای جین قدیمی پیدا نموده و آنها را اجرا نمایید. مهم این است که بتوانید وسایل جدید بسازید. و هنر خود را نشان دهید.

منبع : jamejamonline.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها