لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

چطور یک بند عینک فانتزی بسازید؟


نحوه ساخت بند عینک فانتزی

روش ساخت بند عینک فانتزی

 

بند عینک فانتزی: اکسسوری‌ای جدید برای اشخاص شیک‌پوش

در این نوشته از بیتوته، روش ساخت بند عینک فانتزی را به شما آموزش می‌دهیم. اگر در پی طراحی و ساخت بندی منحصر به فرد برای عینک‌های خود هستید، با ما همراه شوید. این آموزش به شما نکته های و تکنیک‌های مختلفی برای ساخت بند عینک فانتزی با استفاده از مهره‌ها، زنجیرها و مواد دیگر را ارائه خواهد داد.

بند عینک فانتزی

بند عینک فانتزی

 

بند عینک فانتزی

بند عینک فانتزی یک اکسسوری جدید و جذاب برای بانو‌ها و آقایان به شمار می‌آید. در گذشته، بندهای عینک بیشتر از نخ یا زنجیرهای ساده تشکیل شده بودند؛ اما امروزه، با وجود تنوع زیادتر در طرح‌ها و مواد، بندهای متنوعی برای عینک آفتابی و عینک طبی در بازار موجود است. اگر در پی یک بند ویژه و شیک  برای عینک‌هایتان هستید، می‌توانید یک بند عینک فانتزی را خودتان طراحی نمایید یا حتی به عنوان هدیه‌ای منحصر به فرد به دیگران اهدا نمایید. ساخت بند عینک فانتزی، کاری است که به سلیقه و انتخاب شخصی شما وابسته است و در این نوشته از بیتوته، به شما اصول کار و راهنمایی‌های لازم برای ساخت این اکسسوری جذاب را ارائه خواهیم داد.

 

آموزش درست کردن بند عینک فانتزی

آموزش درست کردن بند عینک فانتزی

 

آموزش درست کردن بند عینک فانتزی

ساخت بند عینک  خیلی سرگرم کننده است و هر کسی قادر هست انجام آن را یاد بگیرد. بند عینک  نه تنها یک اکسسوری زیبا است، بلکه البته خیلی کاربردی نیز هست. 

 

بند عینک آفتابی یا طبی

بند عینک آفتابی یا طبی

 

بند عینک آفتابی یا طبی خود را بسازید

انتخاب مواد و مهره‌ها: ابتدا نوع مهره‌ها و موادی که می‌خواهید برای بند عینک استفاده نمایید را انتخاب نمایید. مهره‌های کوچک و ظریف یا مهره‌های اکریلیک و پلیمری سبک وزن می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

 

راهنمای ساخت اکسسوری عینک

راهنمای ساخت اکسسوری عینک

 

طراحی و طرح رنگ : یک طرح و پالت رنگی برای بند خود انتخاب نمایید. می‌توانید از طرح‌های گل، خطوط، شکل‌های هندسی یا حتی ترکیباتی از آنها استفاده نمایید. این طرح‌ها می‌توانند به بند عینک جذابیت زیادتری بدهند.

   

انتخاب نخ مناسب برای زنجیر عینک :بستگی به سلیقه شما، نوع مهره‌ها و همچنین استفاده مورد نظر دارد.

 

در زیر، مختصری در خصوص هر نوع نخ مناسب بند عینک آمده است: 

نخ کشسان (Cotton Cord): نخ کشسان نرم و طبیعی است و می‌تواند به آسانی بافته و آذین شود. این نوع ماده رشته معمولاً برای ساخت بندهای آفتابی با طرح‌های رنگی و جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نخ مومی (Waxed Cord): نخ مومی مقاومت زیادتری نسبت به آب دارد و بافته و شکل‌دهی آسانی دارد. این نوع نخ مناسب برای طراحی‌های ساده و کلاسیک است.

 

نخ نایلونی (Nylon Cord): نخ نایلونی خیلی محکم و مقاوم است و می‌تواند در برابر فشار و کشش مقاومت نماید. این نوع نخ مناسب برای استفاده‌های پرفشار و کاربردهایی که نیاز به مقاومت زیادتری دارند، می‌باشد.

 

 نخ ماهیگیری (Fishing Line):  نخ ماهیگیری شفاف و نامرئی است و به خوبی می‌تواند مهره ها را به عینک‌ها اتصال دهد. این نوع نخ برای زنجیره‌هایی که می‌خواهید به‌طور غیرآشکاری باشند، مناسب است.

 

سیم فلزی (Metal Wire): سیم فلزی می‌تواند به شما امکان ایجاد زنجیره‌های مقاوم با انعطاف‌پذیری خوب بدهد. این نوع سیم برای طراحی‌هایی که نیاز به شکل‌دهی دقیق و پیچیده دارند، مناسب است.

 

با توجه به نوع عینک و طراحی مورد نظر خود، می‌توانید نخ مناسب را انتخاب نمایید که خوبترین تطابق را داشته باشد. همچنین، آزمایش و خلاقیت در انتخاب مواد مختلف می‌تواند به شما کمک نماید تا  بندهای منحصر به فرد و جذاب برای عینک تان ایجاد نمایید.

 

ایده‌های بند عینک فانتزی

ایده‌های بند عینک فانتزی

 

در اینجا چندین انتخاب رنگ مد روز را برای بند عینک معرفی می‌شود که با مهره‌هایتان ترکیب نمایید: 

ترکیب زنده و شاد: می‌توانید رنگ‌های زنده و شادی مثل نارنجی و صورتی را با مهره‌های مشابه ترکیب نمایید. این ترکیب سبب جذابیت و طراوت بند عینک می‌شود.

 

تناقض میان تیره و روشن: انتخاب یک رنگ تیره مثل مشکی یا   آبی تیره و ترکیب آن با یک رنگ روشن مثل سفید یا زرد، تناقض جالبی ایجاد می‌نماید و به ظاهر بند شما زنده‌تر می‌شود.

 

کلاسیک و شیک: ترکیب رنگ‌های معمولاً کلاسیک مثل سیاه و سفید سبب ایجاد یک ظاهر شیک و زیبا می‌شود. این ترکیب همیشه مد باقی خواهد ماند.

 

تطابق با رنگ عینک: رنگ بند عینک خود را به رنگ عینک تان تطابق دهید تا یک تناسب هماهنگ و هماهنگی کامل ایجاد شود.

 

ترکیب رنگ‌های آبی: اگر در پی یک ظاهر آهسته و مطلوب هستید، می‌توانید انواع سایه‌های آبی را با هم ترکیب نمایید.

 

هنر دست‌ساز بند عینک

هنر دست‌ساز بند عینک

 

 درست کردن بند عینک فانتزی با مهره ها

 اگر تمایل دارید بند عینک تان را با  مهره ساخته و استفاده نمایید، این یک انتخاب عالی است. مهره همچنین می‌تواند به ظاهر عینک‌هایتان شیکی و جذابیت اضافه نماید. برای ساخت بند عینک با  مهره ، مراحل زیر را دنبال نمایید:

 

انتخاب نخ : ابتدا  نخ مورد نظرتان را انتخاب نمایید. می‌توانید از انواع مختلفی از طرح و رنگ‌ها استفاده نمایید که سلیقه‌تان را نشان می دهد.

 

برش طول مورد نظر: طول نخ را به اندازه‌ای ببرید که مناسب برای شما باشد. در نظر داشته باشید که طول نخ می بایست به اندازه کافی باشد تا عینک‌ها را به صورت راحت از گردنتان آویزان  باشد.

 

پیوستن بند به عینک: یک گیره می‌تواند به شما کمک نماید تا طرف‌های بند را به هر دو سر عینک بچسبانید. مطمئن شوید که این کار به صورت محکم انجام شده باشد تا عینک‌ها در حین استفاده از  گردنتان نیفتند.

   

ما آغاز به ساخت بند می نماییم. اول از همه، جمع آوری تمام لوازم مورد نیاز برای بند عینک مهم است.

 

وسایل لازم برای درست کردن بند فانتزی عینک:

– سیم ماهیگیری (0.3 میلی متر)

– مهره های صدفی صورتی (11 × 5 میلی متر)

– مروارید سفید خامه ای (3 × 4 میلی متر)

– مهره های چین دار طلایی (0.5 میلی متر)

– نگهدارنده عینک شفاف / طلایی

– انبردست جواهرات 

 

اکسسوری عینک

اکسسوری عینک

 

گام به گام آمورش درست کردن بند فانتزی عینک :

1. سیم خود را با برش های جانبی یا قیچی به طول دلخواه ببرید. قادر هست کمی طولانی تر یا کمی کوتاه تر باشد. برای داشته باشید که هنگامی عینک آفتابی خود را به چشم می زنید، و همچنین زمانی که عینک خود را دور گردن خودآویزان می نمایید، چه طولی برای شما راحت خواهد بود. طول متوسط ​​برای کار با حدود 60 – 70 سانتی متر. اشکالی ندارد که چند سانتیمتر بیافزایید فقط برای اینکه در قسمت ایمن باشید. بعد از نخ زدن مهره‌های خود، همیشه می‌توانید تصمیم بگیرید که مقداری دیگر را حذف نمایید.

 

2. سیم ماهیگیری را از راه مهره ها و سپس نگهدارنده عینک عبور دهید. سپس سیم ماهیگیری را از راه مهره ها  برگردانید و مهره را که با انبردست که صاف بسته شده است فشار دهید.

  

3. آغاز به رشته زدن مهره ها نمایید. الگویی که انتخاب نموده ایم با 3 مروارید  آغاز می گردد و در پی آن یک مهره صدفی صورتی رنگ قرار می گیرد. این مراحل الگو را تا پایان کار تکرار نمایید.

 

4. حالا یک مهره چین دار دیگر را روی سیم ماهیگیری خود و در پی آن مهره نگهدارنده دیگر می اندازید و مهره چین را بسته فشار می دهید. در اصل شما مرحله 2 این آموزش را تکرار می نمایید.

 

سپس قادر هستید باقیمانده سیم ماهیگیری خود را مجدداً از راه مهره های مجاور بگذرانید تا ظاهری زیبا داشته باشید. در صورت تمایل قادر هستید از روکش مهره چین دار نیز برای پرداخت حرفه ای استفاده نمایید.

 

بند عینک شما آماده است! حالا که مراحل را می دانید، ساخت یک زنجیر عینک  واقعاً خیلی آسان است. 

 

سبک‌های مختلف بند عینک

سبک‌های مختلف بند عینک 

 

آموزش درست کردن بند عینک ۵ دقیقه‌ای

می‌توانید بند عینک ۵ دقیقه‌ای خود را با وسایلی که از قبل در خانه دارید بسازید، بر این اساس بیایید آغاز کنیم:  

مقداری روبان، تکه پارچه، یک بند کفش یا یک تکه تی شرت هر آنچه که در دست دارید می  توانید استفاده نمایید.

  

طول تقریبی که می‌خواهید بند عینک شما باشد را اندازه‌گیری نموده و برش دهید . و آن را مثل نوار بدوزید. 

 

 درست کردن بند عینک فانتزی

درست کردن بند عینک فانتزی 

 

 ابتدا و انتهای بند عینک را یک حلقه درست نمایید و با دست بدوزید و در انتهای دیگر پارچه تکرار نمایید.  

 

بند جدید خود را روی عینک آفتابی خود بزنید و بیرون بروید.

  

بند عینک فانتزی

بند عینک فانتزی

 

درست کردن بند عینک با طناب ساتن

بند عینک  با طناب ساتن. طناب ساتن نرم است و برای کار با آن عالی است. و این درست کردن آن خیلی آسان است .

 

طول مورد نظر طناب ساتن را از قرقره برش دهید. طول متوسط ​​برای یک بند عینک حدود 93 سانتی متر است. گیره های عینک را با استفاده از حلقه های پرش به کلاهک های انتهایی وصل نمایید. سپس مقداری چسب جواهرات را در کلاهک های انتهایی قرار دهید و دو سر طناب ساتن را در این کلاهک های انتهایی قرار دهید. زمانی برای خشک شدن آن صبر نمایید . در این صورت  بند عینک  ساتن شما آماده است!

 

سبک‌های مختلف ساخت بند عینک

سبک‌های مختلف ساخت بند عینک

 

  

وسایل مورد نیاز درست کردن بند فانتزی عینک

•  گیره عینک (مشکی-طلایی)

 • طناب ساتن (2 میلی متر) 

• درپوش‌های انتهایی (2.5 میلی‌متر)

 • حلقه های پرش (4 × 0.8 میلی متر)

 • ابزار جواهر سازی (انبر، چسب جواهرات)   

 

بند عینک ساده

بند عینک ساده

 

آموزش درست کردن بند عینک ساده زنجیری

آموزش درست کردن بند عینک ساده زنجیری 

 

زنجیر عینک آفتابی با زنجیر پیوندی

زنجیر پیوندی خوبترین انتخاب برای یک زنجیر عینک آفتابی است. بی انتها، مستحکم است و به آسانی میتوان آن را به صورت زنجیره ای برای عینک تبدیل نمود.  پیوندهای بزرگ یا کوچک، نقره ای یا طلایی رنگ، ساخته شده از فولاد ضد زنگ یا اکریلیک. به این فکر نمایید که می‌خواهید از چه نوع زنجیره‌ای استفاده نمایید، و این سبک زنجیره عینک شما را مشخص می‌نماید.

 

البته برای زنجیر عینک به نگهدارنده عینک هم نیاز دارید. حلقه‌های لاستیکی مشکی یا شفاف با روکش فلزی طلایی یا نقره‌ای را انتخاب نمایید.

 

بیایید آغاز به ساخت زنجیر عینک آفتابی با زنجیر پیوندی کنیم! می  توانید از طرح زنجیره    استفاده نمایید. یک زنجیره پیوند از فولاد ضد زنگ و یا از اکریلیک . هر دو زنجیر برای بند عینک عالی به نظر می رسند و در عین حال استایلی کاملا متفاوت را نشان می دهند.

 

 درست کردن بند عینک فانتزی زنجیری

درست کردن بند عینک فانتزی زنجیری

 

وسایل مورد نیازبرای  درست  کردن  بند  عینک  فانتزی:

• جا عینک (مشکی-طلایی)

• حلقه های پرش (4 × 0.8 میلی متر)

• زنجیر پیوندی از جنس استنلس استیل

• زنجیره پیوند اکریلیک

• آویز حروف استیل ضد زنگ

• ابزار جواهرسازی (انبر)

  

نمونه هایی از بند عینک فانتزی برای ایده

ساخت بند عینک جذاب

ساخت بند عینک جذاب

 

 بند عینک فانتزی زیبا

بند عینک فانتزی زیبا

 

سوالات متداول در خصوص آموزش درست کردن بند عینک فانتزی

 چه موادی برای ساخت بند عینک فانتزی مورد نیاز است؟

برای ساخت بند عینک فانتزی، شما به مواردی مثل نخ، مهره‌ها، نگهدارنده‌ها، و مواد دیگری که به آذین بند کمک می‌کنند نیاز خواهید داشت.

 

 چطور طول بند عینک را تنظیم کنم؟

خوبترین روش برای تنظیم طول بند عینک، اندازه‌گیری دقیق از دور گردنتان و سپس قطع نخ به اندازه‌ی مناسب است. سپس مهره‌ها را اضافه نموده و بند را با عینک‌هایتان آزمون نمایید تا طول مناسبی داشته باشد.

 

 آیا می‌توانم از مواد دیگری به جای نخ معمولی استفاده کنم؟

بله، شما می‌توانید از مواد مختلفی مثل نخ مومی، نخ نایلونی یا سیم ماهیگیری نیز برای ساخت بند عینک استفاده نمایید. اما خوبتر است موادی انتخاب نمایید که نه تنها زیبا باشند بلکه همچنین راحتی پوشیدن را تضمین کنند.

 

 آیا می‌توانم زنجیر عینک را به صورت سفارشی طراحی کنم؟

بله، شما می‌توانید زنجیر عینک را به صورت سفارشی با انتخاب مواد، رنگ‌ها، مهره‌ها و طرح‌های دلخواه خود طراحی نمایید. این به شما امکان می‌دهد یک بند عینک منحصر به فرد و شخصی‌سازی شده داشته باشید.

 

سخن پایانی ساخت بند عینک فانتزی 

در نتیجه، این آموزش شما را با روش‌های متنوعی برای ساخت بند عینک فانتزی آشنا نموده است. با انتخاب مهره‌ها، زنجیرها و رنگ‌های مورد علاقه‌تان، می‌توانید بندی منحصر به فرد و شیک برای عینک‌هایتان طراحی نمایید. با تمرین و خلاقیت، می‌توانید نتایج جذاب و خوش‌ساختی را به دست آورید و از استفاده از عینک‌های خود لذت زیادتری ببرید. امیدواریم که این آموزش برای شما سودمند و مسلماً جذاب بوده باشد.

 

 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها