لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

روش ساخت پارتیشن های مقوایی زیبا


ساخت پارتیشن,درست کردن پارتیشن های کاغذی

با ساخت پارتیشن های بامزه و کاربردی با مقوا و کارتن های انباری آشنا شوید

بچه هایتان اتاق مجزا می خواهند؟ دلش می خواهد برای خود گوشه دنجی داشته باشند برای آتش سوزاندن!؟ می خواهید بخش های خانه تان را مجزا نمایید؟ در انباری تان یک کوه مقوا و کارتن محکم دارید و دلتان نمی آید آن ها را دور بریزید؟ اگر چنین است شما بی آخر خوش شانس هستید!

مدل پارتیشن,ساخت پارتیشن های کاغذی

برای ساخت پارتیشن ابتدا طرح مورد نظر خودتان را روی کاغذ پیاده نمایید

برای این کار ابتدا طرح مورد نظر خودتان را روی کاغذ پیاده نمایید، در واقع این طرح قادر هست به هر شکلی باشد، و بسته به سلیقه شماست اما سعی نمایید در ابتدا از طرح های ساده تر استفاده نمایید و هنر نمایی های بزرگ تر را برای دفعات بعدی نگه دارید. طرح های هندسی مثل بیضی، دایره،مربع برای آغاز گزینه های مناسبی هستند. اما قادر هستید از طرح های فانتزی مثل گل یا پروانه هم استفاده نمایید.

 

ساخت شابلون های دست ساز, دیوار جدا کننده رنگی

با توجه به ارتفاعی که می خواهید پارتیشن شما قرار بگیرد از این طرح با کاتر ببرید

از طرحی که روی کاغذ پیاده نموده اید به عنوان شابلون استفاده نمایید و با توجه به ارتفاعی که می خواهید پارتیشن شما قرار بگیرد از این طرح با کاتر ببرید، به طور مثال برای یک ردیف عمودی که از کف زمین تا نزدیک سقف امتداد یافته ۱۴ الی ۱۵ قطعه مقوا نیاز دارید، توجه داشته باشید که تعداد قطعات آماده شده به ارتفاع آن ها نیز بستگی دارد.

میز کار و پارتیشن,ساخت دیوار جدا کننده رنگی

سپس شابلون ها را با رنگ های مخصوص مقوا و کارتن رنگ بزنید و پس از آن رزین یا براق کننده بزنید

پیش از هر چیز اگر می خواهید قطعات خود را رنگ بزنید برای این کار از رنگ های مخصوص مقوا و کارتن استفاده نمایید و از فرزندان خود کمک بگیرید و مطمئن باشید که پیش از پیش شیفته ی شما خواهند شد. از ترکیب رنگ های مختلف استفاده نمایید، پس از رنگ کردن از یک رزین یا براق کننده کمک بگیرید این کار جلوه ی قطعات و صد البته پارتیشن های شما را زیادتر می نماید، علاوه بر آن عمر رنگ آن ها را زیادتر می نماید. رزین ها و براق کننده ها را به آسانی از رنگ و ابزار فروشی ها آماده کردن نمایید.

درست کردن پارتیشن های کاغذی, مراحل ساخت پارتیشن

قطعات را به دو دسته تقسیم نمایید، و با کاتر همانند شکل برش های کمتر از نیم سانت بیافزایید

حالا قطعات را به دو دسته تقسیم نمایید، و با کاتر همانند شکل برش های کمتر از نیم سانت بیافزایید، این برش ها در واقع همان کام و زبانه خودمان هستند که در هم چفت می شوند، نکته ی مهم یک سان بودن اندازه ی هر کدام از این برش ها است، پس دقت خود را در این زمینه بالا ببرید برای چه که مانع از چفت شدن درست قطعات با هم می گردد.

ساخت پارتیشن های کاغذی,ساخت پارتیشن

قطعات را دو به دو به هم متصل نمایید و ادامه دهید، شاید در ابتدا کمی گیج کننده به نظر برسد

قطعات را دو به دو به هم متصل نمایید و ادامه دهید، شاید در ابتدا کمی گیج کننده به نظر برسد، اما به استعداد خود شک نکنید، پس از چفت کردن پنجمین قطعه دیگر دستان راه می افتد و برایتان لذت بخش می گردد! آزمون نمایید. حالا فسقلی های شما یک اتاق مجزا دارند و شما یک پارتیشن خیلی دوست داشتی دست ساز و مهم تر از همه یک انبار خالی از مقوا و کارتن! 

پارتیشن جدا کننده فضا,ساخت شابلون های دست ساز

قادر هستید قسمتی از مقواهایتان را تا بزنید، تا بعد و حجم به پارتیشن شما بدهد

حتی قادر هستید سلیقه ی خودتان را به آن بیافزایید و از طرح ها و مدل های مختلف استفاده نمایید، و یا حتی قسمتی از مقواهایتان را مثل عکس بالا تا بزنید، تا بعد و حجم به پارتیشن شما بدهد و آن را بیش از بیش ماهرانه جلوه دهد.

 

منبع : chidaneh.comمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها