لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

خوبترین روش های کوتاه کردن قد شلوار


انواع روش های کوتاه کردن قد شلوار

انواع روش های کوتاه کردن قد شلوار

 

راه‌های حرفه‌ای کوتاه کردن شلوار: از دوخت دستی تا چرخ خیاطی

در این نوشته از بیتوته، می‌خواهیم در مورد انواع روش های کوتاه کردن قد شلوار صحبت کنیم. اگر شما هم بیشتر با شلوارهایی رو به رو می‌شوید که از قدبلند هستند و نیاز به تنظیم قد دارند، در این نوشته روش‌های مختلفی را برای کوتاه کردن شلوارها خواهید یافت. با ما همراه باشید تا نکته های و ترفندهای سودمند را برای تنظیم قد شلوارها بیاموزید.
کوتاه کردن شلوار

کوتاه کردن شلوار

 

خوبترین روش برای کوتاه کردن طول شلوارها

 اندازه‌گیری طول صحیح برای دوخت حاشیه شلوار. 

طول مناسب برای شلوارها مسئله انتخاب شخصی است، اما شماری استاندارد وجود دارد. در ادامه چهار گزینه را برای شما شرح می‌دهیم:

 

گزینه ۱: حاشیه شلوار بالای مچ پا قرار دارد.

این سبک بالای مچ پا است و برای اشخاص لاغر یا لاغر و بلند مناسب است. این سبک زیادتر در شلوارهای نوین با کمربند متناسب دیده می‌شود و شاید جوراب‌های شما را آشکار نماید. همچنین شاید در صورت عدم پیش‌شستن پارچه، طول آن در شستشو کوتاه‌تر شود.

 

گزینه ۲: حاشیه شلوار روی بالای کفش قرار دارد.

این نیز یک طول کوتاه است و زیادتر مناسب اشخاص لاغر و بلند است.

 

گزینه ۳: حاشیه شلوار ۲ سانت تا ۳ سانت پایین‌تر از بالای کفش قرار دارد.

حاشیه جلویی روی بالای کفش قرار خواهد گرفت. این طول شلوار به‌طور عام مورد تایید بسیاری از اشخاص است و به طور گسترده استفاده می‌شود.

 

روش‌های کوتاه کردن قد شلوار

روش‌های کوتاه کردن قد شلوار

 

روش اندازه گیری برای کوتاه کردن شلوار 

هنگامی که شخصی ایستاده است، رو به روی شما، لبه هر یک از پاهای شلوار او مستقیماً از درز (داخل ساق پا) به ساق بیرونی بریده می گردد. سجاف دور تا دور در فاصله مساوی از کف قرار دارد. معمولاً هنگامی سجاف می‌شود، از جلو به عقب با زاویه بریده می‌شود، به طوری که ساق شلوار در پشت بلندتر از جلو است. هنگامی شلوار به این شکل طراحی شود، ساق شلوار به خوبی روی کفش جلو قرار می گیرد، بدون چین و چروک، و تقریباً کف را در پشت می اندازد.

 

 البته برش مستقیم برای شلوار هم کارساز خواهد بود ، مگر اینکه شما ظاهر مناسب را ترجیح دهید. در این صورت، این دستورالعمل ها را دنبال نمایید، اما ساق شلوار را کمی پایین تر از پشت سنجاق نمایید (شلوار را بپوشید و ساق شلوار را برای خود سنجاق نمایید). در این حالت نمی توانید مستقیماً از درز به ساق بیرونی برش دهید. در عوض، شما در یک زاویه از جلو به عقب دارید.

 

چه صاف برش دهید، چه از روش متناسب (پشت بلندتر) استفاده نمایید، همچنان می بایست شلوار را آزمون نمایید، آن را در جای خود سنجاق نمایید، سپس هر دو پاچه شلوار را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که هر دو دقیقاً در یک مکان نشانه گذاری شده اند. (هر دو پا دارای درزهایی با طول یکسان هستند).

 

آموزش کوتاه کردن قد شلوار بدون نیاز به چرخ خیاطی  

بسیاری از ما هنگامی به خرید شلوار می‌رویم، اندازه‌های مختلف شلوار را در نظر می‌گیریم، اما بیشتر مشکلی که پیش می‌آید، این است که قد شلوار بلندتر از حد معمول است. قد شلوار بلند می‌تواند ظاهر شما را نامرتب و شلخته نشان دهد.

 

برای کوتاه کردن قد شلوار، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده نمایید، که به جنس و نوع شلوار شما بستگی دارد. این روش کوتاه کردن شلوار با زانفیکس (چسبی که با حرارت آب می گردد) یکی از آسان ترین روش هاست که به آسانی قادر هستید برای شلوارهای نخی، کتان و جین از آن استفاده نمایید.

 

در ادامه به شما آموزش می دهیم که چطور و فقط در چند دقیقه قد شلوارتان را با استفاده از چسب زانفیکس کوتاه نمایید.

 

نوارزانفیکس برای شلوار

نوار زانفیکس برای شلوار

 

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با زانفیکس

برای کوتاه کردن شلوار، ابتدا شلوار را برعکس نمایید و آن قسمتی از شلوار را که می خواهید کوتاه نمایید تا بزنید. در صورت نیاز اتو بزنید تا صاف شود.

 

 

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با زانفیکس

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با زانفیکس

 

چسب زانفیکس را به اندازه کافی ببرید و داخل تای شلوار قرار دهید.

 

اتو را با بخار زیاد به زمان 20 ثانیه روی قسمت مورد نظر قرار دهید تا چسب آب شود.

 

راه های کوتاه کردن شلوار

راه های کوتاه کردن شلوار

 

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با دست

وسایل مورد نیاز برای کوتاه کردن قد شلوار

قیچی

سوزن ته گرد

نخ و سوزن برای کوک زدن

صابون خیاطی یا مداد

متر

  

هنگامی که از اندازه گیری های خود مطمئن شدید، یک خط مستقیم را برش دهید . می بایست مراقب باشید تا  هر دو پاچه شلوار کاملا صاف باشند.

 

این کار را با ساق شلوار دوم تکرار نمایید.

 

طول اضافی را برش دهید تا طول شلوار کوتاه شود

 

 لبه هر ساق شلوار را سردوز یا زیگ زاگ نمایید.  

 

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با چرخ خیاطی

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با چرخ خیاطی

 

آموزش کوتاه کردن قد شلوار با چرخ خیاطی

بعد از ثابت کردن حاشیه با  سوزن با کمک دوخت دستی کوک بزنید . شلوار را دوباره پوشیده و از طول آن اطمینان حاصل نمایید. اگر متوجه شدید که طول آن برای شما مناسب نیست یا نیاز به تغییر دارد، می‌توانید با باز کردن کوک که راحت‌تر از باز کردن دوخت چرخ خیاطی است آن را تغییر دهید.

 

کوتاه کردن شلوار

کوتاه کردن شلوار

 

در این مرحله ابتدا نخی همرنگ و مناسب برای دوخت انتخاب کنیدو بعد شلوار کوک زده رو از قسمت روی شلوار زیر چرخ خیاطی قرار بدهید و دقیقا از لبه آغاز به دوخت نمایید تا دوختتان ازلحاظ ظاهری زیباتر و با نظم‌تر باشد.

 

پس از دوخت نخ های کوک رو باز نمایید و اضافات شلوار رو با نگه داشتن 1 سانتی متر از داخل برش دهید. لبه ی کار رو میتونید سردوز بزنید یا با نوار اریب همرنگ بدوزید.

 

کوتاه کردن قد شلوار با چرخ خیاطی

کوتاه کردن قد شلوار با چرخ خیاطی

 

چطور شلوار جین را کوتاه کنیم 

آیا تا به حال شلوار جین  از برند مورد علاقه خود را پیدا نموده‌اید که در کمر و ساق‌های شلوار مناسب شما باشد، اما متوجه شده‌اید که ساق‌های آن بیش از حد بلند هستند و قد شما را کوتاه نشان می‌دهند؟ بعضی وقت ها اگر شلوار جین خود را با چکمه یا کفش پاشنه دار بپوشید و سپس تصمیم بگیرید که آن را با کفش‌های تخت یا کفش کت و شلوار بپوشید، آن بلند به نظر می‌رسد. خبر خوب این است که می‌توانید در چند مرحله ساده، کوتاه کردن شلوار جین را یاد بگیرید!

 

خوبترین روش برای کوتاه کردن دائمی شلوار جین این است که ساق پا را در مچ پا با دست یا چرخ خیاطی سجاف نمایید. نوار سجاف یک روش آسان برای کوتاه کردن شلوار جین بدون نیاز به دوخت است. برای کوتاه کردن سریع شلوار جین، می‌توانید از تکنیک‌های تا کردن یا قیچی برای برش سرپاچه شلوار استفاده نمایید که به شما اجازه می‌دهد تا چند سانت از طول شلوار را در عرض چند دقیقه کم نمایید.

 

در این نوشته، یاد می‌گیرید که چطور خودتان اندازه‌گیری مناسب را برای طول شلوار جین انجام دهید. همچنین به چند روش برای تبدیل شلوار جین خود به طول مناسب خود خواهید پرداخت. در آخر، همچنین راه هایی برای کوتاه کردن سریع شلوار جین را خواهید آموخت که به شما کمک می‌کنند تا به شتاب شلوار جین بلند را تغییر دهید.

 

کوتاه کردن شلوار جین

می‌توانید با دوخت، استفاده از چسب‌های مخصوص دوخت، بریدن لبه‌های حاشیه‌دار یا تا کردن سجاف، شلوار جین خود را کوتاه نمایید.

 

 کوتاه کردن شلوار جین با دست

اگر چرخ خیاطی ندارید، می‌توانید شلوار جین خود را با دست و با نخ و سوزن تا قد کوتاه‌تر سجاف نمایید. این روش در چند دقیقه و کمی صبر انجام می گردد.  

 

 شلوار جین را از داخل بچرخانید و روی یک سطح صاف قرار دهید. از درز فاق آغاز نمایید و قسمت داخلی ساق را اندازه بگیرید.

 

برای آماده سازی شلوار جین برای دوخت، لبه پایینی آن را تا نمایید تا جایی که نشانه قد جدید ایجاد نموده اید . این طول اضافی را در جای خود به داخل  پاچه شلوار سنجاق نمایید.

یک سوزن تیز خیاطی را نخ نمایید. اگر قادر هستید از نخ دوخت هم رنگ شلوار  استفاده نمایید.

 

انتهای بلند نخ را گره بزنید و دور دایره سجاف جدید را از پشت دوخت های نامرئی و محکم بزنید. هنگامی دور  پاچه شلوار را دوختید، قبل از اینکه نخ را ببرید، چند بخیه روی هم بزنید تا  محکم شود .

 

این مراحل را تکرار نمایید تا پاچه دوم را نیز سجاف نمایید.

 

 کوتاه کردن شلوار جین با چرخ خیاطی

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای کوتاه کردن دائمی شلوار جین، سجاف کردن آن‌ها با چرخ خیاطی است.

 

برای یک راه سودمند دیگر برای اندازه‌گیری طول مناسب شلوار جین، آن‌ها را آزمون نمایید و از یکی از دوستانتان بخواهید تا پارچه‌های اضافی را در لبه‌های آن تا نمایید تا یک سجاف با طول مناسب ایجاد نمایید. از دوست خود بخواهید که از سنجاق برای نگه داشتن  اضافه در جای خود استفاده نماید.

 

شلوار جین را در بیاورید و از خط کش استفاده نمایید تا بین سجاف قبلی شلوار جین و لبه پایین سرپاچه شلوار اندازه بگیرید. این به شما می گوید که چقدر طول اضافی برای بریدن نیاز دارید.

 

شلوار جین را از داخل بچرخانید، آنها را صاف باز نمایید و سه اندازه دیگر انجام دهید. ابتدا، از سجاف قبلی تا ساق پا با مقدار طول اضافی اندازه بگیرید. در این مرحله از گچ برای نشانه گذاری روی پاچه ها استفاده نمایید.

 

دوم، خط دوم را یک سانت زیر خط اول اندازه بگیرید. این به شما اجازه می دهد تا موقع ایجاد یک سجاف جدید، پارچه را زیر آن تا نمایید.

 

در آخر یک خط سوم نیم سانت بالاتر از خط اصلی ایجاد نمایید.

 

در امتداد نشانه گچ پایینی برش دهید و  پارچه اضافی را از سجاف قدیمی کنار بگذارید.

 

با استفاده از اتو یک لبه خام شلوار  را تا نمایید و لبه یک تا نیم سانت درست نمایید. سپس آن لبه را تا نمایید تا به خط گچ بالایی شما برسد. با سنجاق خیاطی آن را در جای خود سنجاق نمایید.

 

چرخ خیاطی خود را با نخی که با شلوار همخوانی دارد به منظور سجاف کمتر مشخص یا نخی که با دوخت بالا در شلوار جین مطابقت دارد، نخ نمایید.

 

دور لبه تا شده و سنجاق شده سجاف جدید را بدوزید. برای امنیت، بخیه های خود را حدود نیم سانت روی هم قرار دهید.

  

کوتاه کردن شلوار جین بدون خیاطی

آسان ترین راه برای کوتاه کردن دائمی شلوار جین بدون دوخت، استفاده از نوار زانفیکس است. 

 

مثل همیشه، قبل از آغاز می بایست شلوار جین خود را برای قد جدید اندازه بگیرید.

 

طول اضافی پاها را به سمت داخل بچرخانید و در جای خود سنجاق نمایید.

 

شلوار جین را در بیاورید و آن را از داخل بچرخانید.

 

پاچه های سنجاق‌شده را روی میز اتو صاف نمایید و اجازه دهید اتوتان تا حدی درجه پنبه یا بالا گرم شود.

 

طول سجاف را با اندازه‌گیری در قسمت پایین  پاچه شلوار جین و ضرب آن در دو اندازه بگیرید.

 

یک سانت به آن اندازه بیافزایید و طول نوار  را برای سجاف برش دهید. به عنوان مثال، اگر فاصله بین چین های پایینی روی ساق پا 5 سانت بود، آن را در 2 ضرب نمایید تا به 10 برسد. سپس یک سانت بیافزایید و در پایان به 11سانت نوار سجاف برسید.

 

نوار سجاف را بین لبه بالای اضافه تا شده و پاچه جین داخلی در اطراف ساق قرار دهید و انتهای نوار را در جایی که به هم می رسند کمی روی هم قرار دهید.

 

دستورالعمل‌های بسته نوار سجاف را دنبال نمایید تا بدانید چه زمان می بایست با اتوی  روی آن فشار دهید تا چسب ثابت شود.

 

بعد از تمام کردن فشار دادن، اجازه دهید جین کمی خنک شود و سپس  اضافه را بکشید تا مطمئن شوید که در جای خود ثابت شده است.

 

از اتو خود برای ایجاد یک لبه تیز در پایین لبه تا شده جدید استفاده نمایید.

 

روش  های  جدید کوتاه  کردن قد شلوار

روش های جدید کوتاه کردن قد شلوار

 

 کوتاه کردن شلوار جین با لبه اصلی

اگر می‌خواهید شلوار جین خود را کوتاه نمایید اما لبه‌های دوخته شده اصلی را حفظ نمایید، می‌توانید از یک روش اندازه‌گیری و تا کردن مخصوص به شلوار جین استفاده نمایید و در عین حال دوخت را حفظ نمایید.

 

جایی که می‌خواهید ساق جین به پایان برسد را با گچ یا سنجاق‌های ایمنی نشانه بزنید. در این مرحله  اضافه را تا نمایید و عمق اضافه را از سجاف قبلی تا خط چین اندازه بگیرید.

 

در حالی که آن سر پاچه شلوار هنوز به قسمت بیرونی شلوار جین تا شده است، دور تا دور را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که عمق سرپاچه شلوار در اطراف ساق یکسان است، در حین حرکت، آن را با سنجاق های خیاطی در جای خود ثابت نمایید.

 

چرخ خیاطی خود را با برداشتن بازوی آزاد راه اندازی نمایید تا ساق شلوار جین باریک بتواند در دستگاه فرو رود. یک زیپ گیره بزنید و دستگاه را با نخ پنبه ای که با رنگ جین مطابقت دارد بکشید.

 

در آخر دور اضافه تا شده خود را بخیه بزنید و خط دوخت خود را تا حد امکان به سجاف اصلی نزدیک نمایید.

 

ساق جین را از چرخ خیاطی بیرون بیاورید و سر پاچه اضافی را بیش از نیم سانت از خط دوخت خود ببرید.

 

برای تکمیل لبه خام خود از یک کوک زیگزاگ یا سردوز استفاده نمایید.

 

لبه تمام شده را با استفاده از یک اتو به داخل فشار دهید تا یک سجاف جدید و زیبا ایجاد نمایید که همچنان دارای دوخت قبلی است!

  

 کوتاه کردن شلوار جین موقت

می‌توانید شلوار جین‌تان را با تا کردن آن‌ها با چندین تکنیک مختلف کوتاه نمایید تا به‌طور موقت  کوتاه شوند.

 

اگر نمی خواهید پاچه شلوارتان را ببرید یا بدوزید، این یک راه حل عالی است. شاید بیشتر هنگامی شلوار جین خود را با کفش پاشنه بلند می پوشید، اما برای پوشیدن با کفش های تخت می بایست آن را موقتاً کوتاه نمایید. یا شاید مجبور شده اید شلوار جین را از یکی از دوستانتان قرض بگیرید و می بایست آنها را در شرایط خوبی برگردانید.

 

برای شلوار جین لاغر یا باریک که از جین نازک‌تر ساخته شده‌اند، یک سرآستین باریک را آزمون نمایید. نیم اینچ از سجاف را به سمت بیرون ساق جین تا نمایید. سپس آن را یک بار دیگر برای تا کردن نیم سانت دیگر تا نمایید و هر چین و چروک را صاف نمایید تا یک سجاف باریک و ترد در اطراف ساق ایجاد نمایید.

 

برای داشتن تناسب صاف و راحت یا هر شلوار جین با  پاچه های گشادتر، سجاف تا شده عمیق تری را آزمون نمایید. نخستین تاخوردگی را تا قسمت بیرونی ساق جین ایجاد نمایید . قادر هستید این تا را در عمق بین سه تا پنج سانت ایجاد نمایید. سپس یک بار دیگر پاچه را تا نمایید و یک تا خوردگی مسطح را تشکیل دهید.

 

برای یک اضافه  تا شده، برای نخستین بار یک تا دو سانت تا بزنید و سپس آن را دو یا سه بار به سمت بالا بچرخانید، مطمئن شوید که هر تا را در حین حرکت نگه دارید.

  

 کوتاه کردن شلوار جین با قیچی

می‌توانید با استفاده از قیچی، شلوار جین را به شتاب کوتاه نمایید تا لبه‌های خام حاشیه‌ای ایجاد نمایید و هر گونه طول اضافی در پایین ساق پا را بردارید. این روش تقریباً روی هر نوع شلوار جین خوب به نظر می رسد، اما استایل غیر رسمی تری ایجاد می نماید که در محیط های غیررسمی خوبترین کار را دارد.

 

آسان ترین راه برای  کوتاه کردن شلوار جین با قیچی این است که ساق پا را مستقیماً برش دهید و تمام طول اضافی آن را بردارید. سپس شلوار جین را بشویید و خشک نمایید تا چند نخ گشاد در پایین لبه خام ایجاد شود.

 

یکی دیگر از راه‌های کوتاه کردن شلوار جین با قیچی این است که طول اضافی آن را کمی کوتاه نمایید و از یک چنگال برای خراش دادن لبه‌های خام استفاده نمایید و آن را به یک حاشیه سفید پرز و عمیق در اطراف لبه پایین تبدیل نمایید.

 

همچنین قادر هستید یک اینچ از طول اضافی ساق پا را جدا نمایید و برش هایی عمودی در   اضافی پارچه به عمق یک سانت ایجاد نمایید تا یک حاشیه برای شلوار جین ایجاد نمایید.

 

    

 کوتاه کردن شلوار جین با پاچه گشاد

شلوار جین لبه دار با ساق های گشاد به روش کمی متفاوت نیاز دارد زیرا اگر آن را روی قسمت باریک تر بالای ساق تا نمایید، لبه پایینی مسطح تر شلوار جین به خوبی جا نمی شود. برای حل این مشکل، درز را تنظیم می نمایید.

 

طولی را که می خواهید شلوار جین را کوتاه نمایید نیز اندازه بگیرید. آنها را از داخل بچرخانید، و یک خط گچی روی پا در نقطه سجاف جدید بکشید.

 

حالا فاصله درز پهلو تا درز کناری را درست در آن خط گچی اندازه بگیرید. آن را بر دو تقسیم نمایید و این عدد را یادداشت نمایید ، این اندازه گیری را A نشانه گذاری نمایید.

 

کوتاه کردن قد شلوار حرفه‌ای

کوتاه کردن قد شلوار حرفه‌ای

 

برای اندازه گیری B، به طور مشابه در سراسر سجاف اصلی اندازه گیری نمایید. آن اندازه را بر 2 تقسیم نمایید تا بتوانید نقطه میانی دقیق را پیدا نمایید و آن را با گچ نشانه بزنید. برای مثال، اگر 12 اینچ از درز به درز روی سجاف اصلی اندازه‌گیری نموده‌اید، گچ را در نقطه 6 اینچی روی خط سجاف نشانه بزنید.

 

مشاوره کوتاه کردن شلوار

مشاوره کوتاه کردن شلوار

 

خط کش خود را با آغاز از نشانه گچ در مرکز سجاف اصلی قرار دهید. اندازه‌گیری A به هر چه رسید، آن فاصله را از نشانه گچ تا دو طرف اندازه بگیرید و در آن نقطه نشانه‌های جدیدی ایجاد نمایید.

 

حالا خطوط گچ مستقیم را از درزهای کناری در خط گچ بالایی به سمت پایین بکشید تا دو نشانه جدید که در سجاف اصلی ایجاد کردید.

 

آن دو خط گچی عمودی را بدوزید تا به جای درزهای کناری، یک پاچه شلوار صاف با درزهای موازی ایجاد نمایید.

 

کوتاه کردن قد شلوار جین

کوتاه کردن قد شلوار جین

 

بعد از این، قادر هستید از هر روش کوتاه کردنی مثل تا کردن، دوختن یا استفاده از نوار سجاف برای کوتاه کردن شلوار جین استفاده نمایید.

 

روش کوتاه  کردن شلوار جین

روش کوتاه کردن شلوار جین

 

 کوتاه کردن شلوار جین با ساق مخروطی

شلوار جین مخروطی دارای پاچه های گشادتر و لبه های باریک تر است که کوتاه کردن آنها را سخت می نماید. قبل از سجاف کردن یا استفاده از نوار سجاف بدون دوخت، قادر هستید با برش دادن جای درز در داخل لبه تا شده زیر، خط سجاف را باز نمایید. اما آسان ترین راه برای سجاف کردن شلوار جین مخروطی، استفاده از روکش است.

 

ساق های جین را به طول جدیدی که می خواهید ببرید. سجاف قدیمی را دور بریزید.

لبه خام را اندازه بگیرید و یک نوار جین یا پنبه محکم یک سانت بلندتر از دور دهانه پاچه جدید و یک سانت بلندتر ببرید.

 

یک جای درز نیم سانتی بدوزید تا این نوار را به شکل دایره ای به اندازه دهانه پا ببندید.

سمت راست رو به رو را با لبه خام سنجاق نمایید و دور آن را با جای دوخت نیم سانتی بدوزید.

 

راهکار کوتاه  کردن  قد شلوار

راهکار کوتاه کردن قد شلوار

 

شلوار را بچرخانید و روی آن را بخیه بزنید تا سجاف جدید زیبا به نظر برسد

 

این روش برای کوتاه کردن شلوار جین مخروطی خیلی تاثیرگذار و زیباست. با انجام این مراحل، می‌توانید به آسانی طول پاچه های شلوار جین خود را به مقدار دلخواه تغییر دهید.

  

سوالات متداول در خصوص انواع روش های کوتاه کردن قد شلوار

 چه روش‌هایی برای کوتاه کردن شلوارها وجود دارد؟

برای کوتاه کردن قد شلوارها می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده نمود از جمله دوخت دستی، چرخ خیاطی، استفاده از نوار سجاف، یا تا کردن.

 

 آیا می‌توانم خودم شلوارهایم را کوتاه کنم؟

 بله، شما می‌توانید با مطالعه راهنمایی‌ها و توجه به نکته های مربوطه، قادر به کوتاه کردن شلوارهای خود خواهید بود.

 

 آیا برای کوتاه کردن شلوارها به صورت دستی مهارت خاصی نیاز دارم؟

 برای دوخت دستی شلوارها، نیاز به اندکی مهارت و تمرین دارید اما با تمرین و توجه به نکته های، می‌توانید آن را یاد بگیرید.

 

آیا کوتاه کردن شلوارها از راه چرخ خیاطی خوبتر است یا استفاده از نوار سجاف؟

انتخاب بین چرخ خیاطی و نوار سجاف به شلوار و نیازهای شما بستگی دارد. چرخ خیاطی نیاز به ماشین دوخت دارد در حالی که نوار سجاف را می‌توان بدون دوخت استفاده نمود.

 

 آیا می‌توانم با استفاده از روش‌هایی مثل نوار سجاف شلوارهایم را موقت کوتاه کنم؟

 بله، اگر قصد دارید تغییر موقتی در طول شلوارهای خود داشته باشید، می‌توانید از روش‌هایی مثل تا کردن یا استفاده از نوار سجاف بهره ببرید تا به آسانی قد شلوارها را تنظیم نمایید.

 

سخن پایانی نوشته ی انواع روش‌های کوتاه کردن قد شلوار

در این نوشته انواع مختلفی از روش‌های کوتاه کردن قد شلوار را آموختیم. از دوخت دستی گرفته تا استفاده از چرخ خیاطی و نوار سجاف، هر کدام از این روش‌ها مزیت ها و معایب خود را دارند. انتخاب خوبترین روش بستگی به نوع شلوار، مهارت خود، و نیازهایتان دارد. با توجه به این راهنما و نکته های سودمند، حالا می‌توانید شلوارهایتان را به طور حرفه‌ای و به اندازه دلخواه خود کوتاه نمایید. با این کار، لذت زیادتری از پوشیدن لباس‌هایتان خواهید برد و همیشه به شکل به‌روز و مناسبی خواهید داشت.

 

 

 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها