لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

تزیین گلدان سفالی قدیمی با پارچه های رنگی


گلدان های قدیمی گاهی وقت ها بسیاری توی ذوق می‌زنند. شاید کهنه هم نباشند اما یکنواختی‌شان گاهی حوصله‌ را سرمی‌برد. درست همین وقت‌هاست که آدم هوس تغییر دکوراسیون به سرش می‌زند و می‌خواهد برای عوض کردن گلدان‌های قدیمی‌اش هزینه نماید که کفگیر ته دیگ می‌خورد و پولی در بساط نمی‌ماند. راهش قاعدتا تسلیم شدن یا حتی خودکشی کردن هم نیست. می‌شود یک راه میان بر را آزمون نمود و گلدان های قدیمی را با پارچه های پاکیزه نو نمود.

 

تزیین گلدان با پارچه

در این نوشته یک راه کم هزینه و ساده برای نونوار کردن گلدان ها را مطرح نموده ایم؛ راهی که آن را گام به گام برایتان توضیح می دهیم.

 

آموزش تزیین گلدان با پارچه,آموزش تصویری تزیین گلدان با پارچه

تزیین گلدان با پارچه

 

گلدان‌ سفالی تان را رنگ بزنید؛ فقط سفید

قبل از هر کاری گلدانتان را رنگ روشن بزنید. رنگ سفید خوبترین انتخاب است؛ به خصوص اگر پارچه‌ای که قرار است با آن روی گلدانتان را بپوشانید،‌ چیزی شبیه به حریر یا پارچه‌هایی از خانواده‌ «آن ورش پیدا» باشد. این رنگ فقط قرار است پیش زمینه‌ روشنی برای گلدانتان بسازد؛ پس فرقی نمی نماید رنگش ایرانی باشد یا مستقیم از ممالک فرنگ برایتان فرستاده باشند.

 

تزیین گلدان با پارچه,تزیین کردن گلدان با پارچه های رنگی

گلدان سفالی قدیمی تان را رنگ سفید بزنید

 

پارچه تان را ببرید

پارچه‌تان را دور گلدان گرفته و اندازه‌اش نمایید. اندازه‌ پارچه می بایست طوری باشد که تمام طول گلدان را بپوشاند. به جز اینها حدود دو سانتی متر هم اندازه‌ پارچه را دست بالا بگیرید که دور لبه ها را بگیرد.

 

نحوه پوشاندن گلدان با پارچه,تزیین گلدان سفالی

پارچه تان را دور گلدان گرفته و اندازه‌اش را تعیین نمایید و برش بزنید

 

چسب بزنید و پارچه را بچسبانید

در این مرحله می بایست حسابی فرز باشید؛ چون چسب خیلی زودتر از آنچه شما فکرش را بکنید، خشک می‌شود و اگر شتاب تان کافی نباشد، کارتان پاکیزه از آب در نمی آید. برای اینکه شتاب تان را در زمان پیچیدن پارچه دور گلدان بالا ببرید، جهت حرکت دست و پارچه را از قبل مشخص نمایید. از یک نقطه آغاز نمایید و دست آخر به همان جا برسید. در ضمن جهت حرکت تان را هم تغییر ندهید.

 

چسب تان را با اسفنج به گلدان بزنید که روی پارچه رد نیندازد. برای اینکه مطمئن شوید همه جا حسابی چسب خورده، روی پارچه را هم با یک مایع حفاظت کننده اسفنج اندود نمایید تا نم پارچه یا گرد و خاک های آینده ظاهرش را به هم نریزد.

 

نحوه تزیین گلدان سفالی با پارچه,آموزش تزیین گلدان سفالی

پارچه را به گلدان بچسبانید و با اسفنج روی پارچه چسب بزنید و اجازه بدهید خشک شود

 

گلدان چسب خورده را چطور بگذاریم خشک شود؟

برای اینکه تمام زندگی تان از عطر و اثرهای چسب مملو نشود، گلدان چسب خورده تان را جایی روی یک تکه کاغذ بگذارید و صبر نمایید تا خشک شود. هنوز کمی دیگر کار باقیمانده است.

 

آموزش تصویری تزیین گلدان با پارچه,نحوه تزیین گلدان با پارچه

گلدان چسب خورده تان را جایی روی یک تکه کاغذ بگذارید و صبر نمایید تا خشک شود

 

یک ظرف اضافی در گلدان تان بکارید

قبل از اینکه به فکر کاشتن گل تازه تان در گلدان باشید، می بایست فکری به حال نظافت آینده اش بکنید. یک شیشه مربا یا ظرف شیشه ای مناسب را درون گلدان تان بگذارید. این ظرف شیشه‌ای جایی است که قرار است گل تان را درونش بکارید؛ این طوری دیگر خود گلدان و پارچه اش آسیبی نمی بینند.

 

تزیین کردن گلدان با پارچه های رنگی,آموزش تزیین گلدان با پارچه

ظرف شیشه ای را درون گلدان قرار بدهید و درون آن گل بکارید

 

حالا گلدان زیبای شما با لباس نونوارش آماده است تا جایی باشد برای گل های سیز و باطراوت دکوراسیون منزل تان.

 

آموزش تزیین گلدان,نحوه پوشاندن گلدان با پارچه

این هم از گلدان سفالی قدیمی تان با طرح و رنگ جدید

 

منبع : chidaneh.comمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها