لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

تزیین گلدان با کاشی شکسته


آموزش تزیین گلدان, تزیین گلدان های ساده

با کاشی شکسته ها گلدان های زیبا بسازید


اگر در پی این هستید که در کمترین زمان ممکن وسیله های خانه تان را زیبا نمایید، قادر هستید از هنر کاشی شکسته کمک بخواهید، این هنر ساده و ارزان به شما کمک می نماید که حتی از زمانی هم که برا این کار می گذارید لذت ببرید. در این نوشته می خواهیم با هم روش کار با کاشی های شکسته و در آخر تزیین یک گلدان به کمک آن را ببینیم. 

وسایل مورد نیاز برای تزیین گلدان با کاشی شکسته :
کاشی به رنگ های دلخواه
چکش
روزنامه
ملات آماده
چسب موزاییک
گلدان
آب
یک تکه اسفنج
دستکش

روش انجام کار :
ابتدا کاشی یا موزاییک مورد نظرتان را لای روزنامه گذاشته و با چکش به آن ضربه بزنید، بسته به این که می خواهید تکه های کاشی تان بزرگ باشد کار ضربه زدن را ادامه دهید، بدیهی است که هر قدر به ضربه زدن ادامه دهید کاشی ها ریزتر شده و زمان زیادتری می بایست برای انجام کار صرف نمایید. پس از آن سطح گلدان مورد نظرتان را با چسب موزاییک بپوشانید و کاشی های شکسته را روی آن بچینید، پس از چند ساعت که کاملا خشک شدند، سطح آن را با ملات آماده بپوشانید.

 

بد از خشک شدن ملات سطح آن را با آب و اسفنج پاکیزه نمایید، دقت نمایید که اگر می خواهید کاشی های تان براق باشند، ابتدا می بایست آن را از نوع براق خریداری نمایید و بعد هم که آن ها را روی گلدان چسباندید، موقع ریختن ملات می بایست دقت نمایید که ملات روی آن ها نریزد تا ظاهرشان را مات نکند.

 

منبع : chidaneh.comمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها