لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

ایده هایی برای ساخت گلدان با وسایل دور ریختنی


اگر کمی با دقت تر به اطرافتان نگاه نمایید به طور حتم اجسام بسیاری را می بینید که قادر هستند به عنوان گلدان کاربرد داشته باشند. فقط کمی خلاقیت لازم دارید تا آنها را به گلدان های زیبایی تبدیل نمایید. این ایده ها به شما کمک می نماید تا بتوانید خلاقیت زیادتری به خرج دهید و از داشتن گلدان های دست ساز به خودتان افتخار نمایید.

 

قوطی چای را دور نیندازید

این بار هنگامی قوطی چای تان تمام شد آن را پاکیزه نمایید تا به یک گلدان بازیافتی تبدیل شود. علاوه بر این قوطی های کنسرو خالی شده هم قادر هستند به عنوان گلدان مورد استفاده قرار گیرند. به این ترتیب با پیروی از قوانین بازیافت به حفظ محیط زیست کمک می گردد.

 

ساخت گلدان با بازیافتی ها,درست کردن گلدان

قوطی های کنسرو خالی شده هم قادر هستند به عنوان گلدان مورد استفاده قرار گیرند

 

آبکش ها هم گلدان می شوند

در صورتی که می خواهید از پله خلاقیت حسابی بالا بروید به آشپزخانه بروید و در پی آبکش های رنگی با داشتن منافذ امکان زهکشی آب را برای گلدان فراهم می کنند. داخل شان خاک بریزید و گلدان را در حیاط قرار دهید در جای مناسبی قرار دهید.

 

ساخت گلدان با بازیافتی ها,درست کردن گلدان

داخل آبکش ها خاک بریزید و گلدان را در حیاط قرار دهید در جای مناسبی قرار دهید

 

لاستیک های رنگی در حیاط خانه

این بار موقع تعویض لاستیک های ساییده شده اتومبیل شخصی تان، آنها را نفروشید. یک وسیله مناسب برای کاشت گلدان دارید که به زیبایی حیاط شما کمک می نماید. چند قوطی رنگ بخرید و بعد لاستیک ها را رنگ آمیزی نمایید. سپس با سلیقه خودتان آنها را در اطراف حیاط یا کنار هم بچینید، کف شان را یک تخته گرد قرار دهید و بعد داخل شان را با گل های زیبای فصلی پر نمایید. می بینید که همگان این ایده شما را تحسین می کنند و گلدان هایی دارید که در هیچ خانه ای پیدا نمی شود! لاستیک دوچرخه یا سه چرخه قدیمی کودکان هم قابلیت تبدیل شدن به گلدان را دارد.

 

کاربرد کیف های قدیمی, کارایی وسایل بازیافتی

در لاستیک های ساییده شده و رنگ شده گل بکارید

 

فلاپی های قدیمی را گلدان نمایید

شاید موقع پاکیزه کردن یک کمد قدیمی به این نتیجه برسید که فلاپی های قدیمی تان دیگر قابل استفاده نیستند و استفاده از فلاپی در کل منسوخ شده است. در چنین شرایطی دست نگه دارید! کمی صبر نمایید! شما یک شیء بازیافتی پیدا نموده اید که برای ساخت گلدان خیلی جالب است. کافیست یک چسب حرارتی داشته باشید و بعد فلاپی ها را طوری به هم بچسبانید که به یک ظرف مربع شکل تبدیل شوند. اگر برای اجرای این ایده از فلاپی های رنگی استفاده نمایید گلدان های شما زیباتر می شوند. به این ترتیب قادر هستید فناوری از رده خارج شده را دوباره به چرخه زندگی وارد نمایید.

 

تزیین گلدان فانتزی,ساخت گلدان فانتزی

از فلاپی های رنگی استفاده نمایید گلدان های شما زیباتر می شوند

 

کاشت گل در کشوی میز

این هم ایده ای متفاوت است که امکان اجرای آن در بعضی از باغ ها و حیاط ها وجود دارد. اگر می بینید که در خانه یک میز تحریر یا دراور بدون استفاده دارید و تصمیم گرفته اید آن را دور بیندازید، دکمه خلاقیت ذهن تان را روشن نمایید. پیشنهاد ما این است که داخل کشوها را با گیاهان آویزان مثل اطلسی پر نمایید و بعد منتظر بمانید تا گل ها از داخل کشوها به بیرون سرریز شوند. قادر هستید روی سطح بالایی میز گلدان های زیبای دیگری قرار دهید و فضای جالبی را ایجاد نمایید. این ایده در مورد لوستر قدیمی و از کار افتاده هم قابل اجرا است.

 

درست کردن گلدان, کاربردهای کشوهای قدیمی

داخل کشوها را با گیاهان آویزان مثل اطلسی پر نمایید

 

یک گلدان فانتزی

کیف های کهنه و حتی جا جوراب های بلند و چند خانه هم قادر هستند به شما کمک کنند تا در انتخاب گلدان متفاوت خلاقیت به خرج دهید. فقط کافیست جای مناسبی برایشان پیدا نمایید، داخل آنها را با خاک سبکی پر نموده و بذر گیاهان مورد نظر را داخل شان بکارید. البته توصیه می گردد که برای کسب نتیجه خوبتر گیاهان فصلی را به این صورت کشت دهید چون ریشه نازک و سبکی دارند و در طول چند ماه قادر هستند در این محیط فانتزی رشد کنند. کف کیف ها یک لایه پلاستیکی را به عنوان عایق قرار دهید تا به علت نفوذ رطوبت، گلدان شما به شتاب پوسیده و از کار افتاده نشود. منافذ زهکشی را فراموش نکنید!

 

نحوه ساخت گلدان,ساخت گلدان با بازیافتی ها

کیف های کهنه و حتی جا جوراب های بلند و چند خانه هم قادر هستند به شما کمک کنند

 

ظروف شکسته را رفو نمایید

فنجان مورد علاقه تان شکسته و دلتان نمی آید آن را راهی سطل زباله نمایید؟ در این صورت عمر دوباره ای به آن ببخشید. با کمی چسب فنجان را بچسبانید و به عنوان گلدان مورد استفاده قرار دهید. این فنجان های کوچک برای کاشت نشا یا کاکتوس گلدان های خوبی هستند. فقط توصیه می گردد که کف فنجان یک منفذ کوچک ایجاد نمایید تا امکان خالی شدن آب اضافی وجود داشته باشد.

 

تزیین حیات با کیف پر گل, کاربرد کیف های قدیمی

با چسباندن ظروف شکسته تان گلدان درست نمایید

 

منبع : ماهنامه ایران آذین – bartarinha.irمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها