لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

آموزش ساخت کوئیلینگ (میله کاغذی) / ایده‌هایی برای ساخت زیباترین کوئیلینگ ها


کوئیلینگ

کوئیلینگ

 

تکنیکهای پیشرفته کوئیلینگ: خلق طرحهای پیچیده و ظریف

کاربرد هنری کوئیلینگ، که به فرآیند طراحی با نوارهای کاغذی باریک می‌پردازد، امروزه افزایش یافته است. در این نوشته از بیتوته، به بررسی تکنیک‌ها و ایده‌های خلاقانه‌ای که در این هنر منحصربفرد وجود دارد، خواهیم پرداخت. بیتوته شما را با جهانی از زیبایی و دقت آشنا می‌نماید که در قلب کوئیلینگ نهفته است.
ملیله کاغذی

ملیله کاغذی

 

هنرکوئیلینگ چیست؟

کوئیلینگ یا ملیله کاغذی هنر برداشتن نوارهای نازک از کاغذ رنگی، چرخاندن آنها به شکل یک کلاف، گیره دادن آنها به شکل شکل و سپس چسباندن اشکال به یکدیگر برای ایجاد طرح ها و اشیاء کاغذی است. کویلینگ یک کاردستی ارزان قیمت است که بعد از آزمون کردن، وسوسه می شوید تا سرگرمی بعدی خود را انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید کاغذ و چسب است تا چیزهایی بسازید که هم زیبا و هم از دید طراحی خیره کننده باشند.

 

خوبترین راه برای آغاز اگر در کویلینگ تازه کار هستید این است که الهام بگیرید. هنر قلابی را که دوست دارید مطالعه نمایید و از آن به عنوان سکوی پرشی برای ساختن طرح های شگفت انگیز خود استفاده نمایید. خیلی زود مردم کار شما را تحسین می کنند و از آن به عنوان الهام برای پروژه های quilling خود استفاده می کنند.

 

هنر کوئیلینگ

هنر کوئیلینگ

 

ساخت کوئیلینگ 

هنگامی که یک کیت quilling خریداری می نمایید، متوجه خواهید شد که احتمالاً با مواد زیر همراه است:

مواد مورد نیاز

● کاغذ از پیش برش خورده

● قیچی

● ابزار شکاف دار

● موچین

● بطری چسب دقیق

 

تکنیک های اولیه کوئیلینگ

ابزار شکاف دار کوئیلینگ

 

وسایل مورد نیاز برای کوئیلینگ

موچین

 

وسایل مورد نیاز برای کوئیلینگ

وسایل مورد نیاز برای کوئیلینگ

 

طرح های ساده کوئیلینگ

طرح های ساده کوئیلینگ

 

البته، اگر تصمیم دارید به چیزی که از قبل دارید بسنده نمایید، فقط می بایست کاغذ خود را با برش به اندازه آن فراهم کنید. همچنین، شما راهی می خواهید که واقعاً روی بطری چسب کنترل داشته باشید. شما نیاز بسیاری نخواهید داشت، بر این اساس داشتن یک نوک دقیق برای خارج شدن چسب کمک بسیاری خواهد نمود. در آخر، ابزار شیاردار برای چرخاندن خود کاغذ خیلی سودمند است . شاید بتوانید بدون آن کار نمایید، اما به شدت توصیه می گردد. ابزار شکافی امکان کنترل زیادتر را فراهم می نماید و یک رول محکم و یکنواخت را تضمین می نماید.

 

حالا که مواد خود را دارید، بیایید آغاز کنیم. 

 

شروع کار با کوئیلینگ

آغاز کار با کوئیلینگ

 

تکنیک های درست کردن کوئیلینگ (Quilling)

کوئیلینگ فقط مستلزم این است که نوارهای کاغذ را محکم بغلتانید. با استفاده از ابزار شیاردار، دسته خوبی روی نورد کاغذ دارید و قادر هستید یکنواختی کلاف را کنترل نمایید. ما آغاز به بحث در مورد انواع کویل و تکنیک های مختلف خواهیم نمود.

 

● کوئیلینگ سیم پیچ محکم

یک سیم پیچ محکم همانطور که از نام آن پیداست است: کاغذ را تا حد ممکن محکم بغلتانید و هیچ شکاف یا فضایی بین لایه‌های کاغذ ایجاد نکنید. انتهای یک نوار کاغذ را داخل ابزار شکاف قرار دهید و تا حد امکان محکم بغلتانید. شما می خواهید اطمینان حاصل نمایید که سیم پیچ یکنواخت و تراز می ماند. از اثر “گردباد” اجتناب نمایید، که زمانی اتفاق می‌افتد که سیم‌پیچ خیلی شل است یا غلتش ناهموار است. خوبترین بخش این است که اگر به هم ریخته اید، آغاز دوباره خیلی آسان است! بالشتک انگشت خود را در بالای ابزار شکاف قرار دهید تا به کنترل چرخش و پیشگیری از اثر گردباد کمک نماید.

 

هنگامی به انتهای نوار کاغذ رسیدید، فقط یک تکه چسب را روی انتها قرار دهید و آن را روی خودش محکم نمایید. شما به چسب کمتری از آنچه فکر می نمایید نیاز خواهید داشت، جایی که یک نوک دقیق روی بطری چسب خیلی کاربردی است. بعد از چسباندن، نخستین سیم پیچ محکم خود را دارید!

 

● کوئیلینگ کویل شل

سیم پیچ شل از همان تکنیک سیم پیچ محکم استفاده می نماید. همین کار را با قرار دادن انتهای یک نوار کاغذ در ابزار شکاف آغاز نمایید و تا حد امکان محکم رول نمایید. باز هم، با استفاده از انگشت شست و سبابه، قادر هستید به کنترل رول و حفظ آن تا حد امکان کمک نمایید.

 

هنگامی که کل نوار کاغذ را رول کردید، ابزار شکاف را بردارید و سپس با احتیاط اجازه دهید سیم پیچ باز شود. یک تکنیک خوب این است که مرکز سیم پیچ را نگه دارید و سپس اجازه دهید حلقه های بیرونی شل شوند. هنگامی سیم پیچ را به دلخواه خود شل کردید، مقدار کمی چسب در انتهای آن قرار دهید و آن را روی خودش محکم نمایید.

 

● کوئیلینگ کویل قطره اشک

سیم پیچ قطره ای مثل سیم پیچ سفت و شل آغاز می گردد. شما قادر هستید یک شکل اشک تنگ یا شل داشته باشید. یک نوار کاغذ را به دلخواه خود بغلتانید (سفت یا شل)، و بعد از آماده شدن برای چسباندن، کمتر از آنچه فکر می نمایید از چسب استفاده نمایید. توجه داشته باشید که درز کجاست و آغاز به فشار دادن سیم پیچ در محل درز نمایید. به آرامی از انگشتان خود برای کمک به دستکاری مرکز سیم پیچ به سمت پایین، دور از درز فشرده شده استفاده نمایید و یک سیم پیچ قطره ای خواهید داشت.

 

● کوئیلینگ کویل قطره اشک منحنی

سیم پیچ منحنی اشک امتداد سیم پیچ قطره اشک است. یک حلقه اشک ایجاد نمایید و هنگامی که شکل قطره مورد نظر را به دست آوردید، از انتهای ابزار شکافدار برای کمک به انحنای بالای قطره استفاده نمایید. فقط نوک قطره اشک را منحنی نمایید تا شکلی شبیه گل پیلی ایجاد نمایید

 

● کوئیلینگ خیمه شب بازی

شکل خیمه شب بازی با یک سیم پیچ شل آغاز می گردد. یک کلاف را رول نمایید و سپس آن را باز نمایید تا شل شود و بین لایه هایش فاصله داشته باشد. آن را به خودش بچسبانید (البته کمتر از چیزی که فکر می نمایید از چسب استفاده نمایید!) و دو طرف آن را نیشگون بگیرید. شاید لازم باشد مرکز سیم پیچ را به آرامی هدایت نمایید تا آن را نیشگون نگیرید. این شکل سیم پیچ شبیه یک چشم خواهد بود، به خصوص که مرکز سیم پیچ شبیه مردمک و عنبیه است.

 

● کوئیلینگ خیمه خمیده

خیمه خمیده، همچنین به عنوان حلزون شناخته می گردد، یک تغییر از شکل خیمه شب بازی است. با ایجاد شکل خیمه شب بازی با یک سیم پیچ شل و چسب آغاز نمایید. هر دو انتها را به هم فشار دهید و سپس از ابزار کوئیلینگ quilling شیاردار برای کمک به انحنای نوک ها در جهت مخالف استفاده نمایید.

 

● کوئیلینگ مربع و الماس

شکل مربع و الماس از تکنیک های مشابهی استفاده می نماید. یک سیم پیچ شل ایجاد نمایید، چسب بزنید، و سپس هر طرف را همانطور که می خواهید به شکل خیمه درست نمایید. شما در آخر با چهار گوشه، یا چهار نیشگون خواهید رسید. آسان ترین راه برای انجام این کار این است که هر طرف سیم پیچ را با هر دو دست خود به طور همزمان فشار دهید، 90 درجه بچرخانید و سپس تکرار نمایید. الماس شکل بلندتری دارد، در حالی که مربع اضلاع مساوی زیادتری دارد.

 

ایده‌هایی برای ساخت زیباترین کوئیلینگ ها 

 

آموزش کوئیلینگ

آموزش کوئیلینگ

 

طرح های کویلینگ

طرح های کویلینگ

 

کاردستی کوئیلینگ

کاردستی کوئیلینگ

 

نوار کوئیلینگ

نوار کوئیلینگ

 

ابزار کوئیلینگ

آشنایی با کوئیلینگ

 

خلاقیت با کوئیلینگ

خلاقیت با کوئیلینگ

 

طرح های پیچیده کوئیلینگ

طرح های پیچیده کوئیلینگ   

 

نکته های سودمند برای کویلینگ

از یک کاغذ باکیفیت استفاده نمایید که بالش انگشتتان روی آن گیر نماید.

از کاغذهای پس زمینه متضاد و رنگارنگ استفاده نمایید.

اگر صرفاً یک سرگرمی گذرا است، زیاد روی منبع های سرمایه گذاری نکنید.

قبل از جهش به جلو، مطمئن شوید که اصول اولیه را انجام داده اید.

اگر می خواهید نتیجه عالی داشته باشید، می بایست این کار را به طور با نظم انجام دهید.

 

چیزهایی که قادر هستید از کویلینگ درست نمایید

تزیینات – وسایل دکوری منزل برای مناسبت های مختلف.

زیورآلات – گوشواره، آویز گردنبند، دستبند و جعبه زیورآلات نیز.

هدایا – آذین جعبه هدیه، کارت، لوازم جانبی و غیره.

چیزهای دیگر زیر لیوانی، جعبه، هنر دیوار و غیره.

 

سوالات متداول در خصوص ی کوئیلینگ

کوئیلینگ چیست؟

کوئیلینگ یا ملیله کاغذی هنری زیبا و ظریف است که با استفاده از نوارهای باریک کاغذ ساخته می گردد. این نوارهای کاغذ به شکل حلزون کوچک در می آیند و سپس با چسب به هم مرتبط می شوند تا طرح های تزئینی زیبا و منحصر به فرد را ایجاد کنند.

 

برای آغاز کار کوئیلینگ به چه وسایلی نیاز دارم؟

برای آغاز کار کوئیلینگ به وسایل بسیاری نیاز دارند. ابزارهای ضروری عبارتند از: نوارهای کاغذی مخصوص کوئیلینگ پیچاندن کاغذ (قلم کوئیلینگ) چسب قیچی موچین شابلون (اختیاری)

 

کوئیلینگ چه فوایدی دارد؟

کوئیلینگ فواید برای تندرستی جسم و ذهن دارد، از جمله: تقویت مهارت های حرکتی ظریف تمرکز و توجه به کم شدن استرس و تقویت قوه تخیل و ایجاد حس آرامش و رضایت

 

از کوئیلینگ برای ساختن چه چیزهایی میتوان استفاده نمود؟

از کوئیلینگ میتوان برای ساخت انواع وسایل تزئینی و کاربردی استفاده نمود، از جمله: کارت تبریک و دعوت نامه جواهرآلات (گوشواره، گردنبند، دستبند) قاب عکس تابلوهای تزئینی جعبه های کوچک مجسمه های کوچک

 

آیا کوئیلینگ سخت است؟

خیر، کوئیلینگ هنری نسبتاً آسان است. تکنیک های آن ساده هستند و با کمی تمرین و پشتکار قادر هستید به آسانی آنها را یاد بگیرید. منبع های آموزشی بسیاری به صورت آنلاین و کتاب های چاپی در دسترس هستند که قادر هستند به شما در این هنر زیبا کمک کنند.

  

نتیجه گیری نوشته در خصوص ی کویلینگ

در این نوشته از بیتوته، به بررسی هنر کوئیلینگ  پرداختیم، که یکی از روش‌های خلاقانه برای خلق اثرهای هنری با استفاده از نوارهای کاغذی است. این تکنیک، ترکیبی از هنر و صبر است و به هنرمند اجازه می‌دهد تا از راه پیچیدن کاغذ، اثرهای بی‌نظیری خلق نماید.حالا که بر این تکنیک ها مسلط شدید، به جلو بروید و شاهکارهای کویلینگ خود را بسازید. موچین ها به شما این امکان را می دهند که هر یک از سیم پیچ های شکل خود را به آرامی در چیزی قرار دهید که نوید یک اثر هنری زیبا را می دهد.

  

 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها