لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

آموزش درست کردن گل شکلاتی


 

طرز تهیه گل شکلاتی, طرز درست گل شکلاتی

آموزش مرحله ای درست کردن گل شکلاتی

 

تمپر کردن به روند بهبود غلظت یک ماده توسط حرارت دادن و خنک کردن گفته می گردد. با آب کردن شکلات به این روش، شکلاتی برگه پذیر و براق به دست می آید که به آسانی از قالب جدا می گردد، پس از تزیین و موقع خنک شدن خوب سفت می شودحالت چسبناک ندارد و در دمای محیط مقاوم است و شل نمی شود.

 

1- نخستین مرحله آب کردن شکلات، خرد کردن آن است. سعی نمایید شکلات ها را هم اندازه و کوچک خرد نمایید تا همزمان و سریع تر آب بشوند. پس از خرد کردن، 2/3 از شکلات را در کاسه ای بریزید و یک سوم باقیمانده را کنار بگذارید.

 

2- کتری را آب نمایید و بگذارید به جوش بیاید. کاسه شامل 2/3 شکلات خرد شده را روی آب در حال جوش بگذارید.

 

تمپر کردن، شکلات می بایست به دمای خاصی برسد، کمتر از این دما، یعنی چربی به طور کامل آب نشده و شکلات خوب برگه نمی گیرد و زیادتر از این دما شکلات می سوزد و خراب می گردد. خوبترین وسیله برای تشخیص دما، استفاده از دماسنج مخصوص مایعات است. شکلات تلخ می بایست به دمای 50 تا 55 درجه سانتیگراد، شکلات شیری 45 تا 50 درجه سانتیگراد و شکلات سفید به دمای 40 تا 45 درجه سانتیگراد برسد.

 

اگر دماسنج ندارید هنگامی زیادتر شکلات آب شد، با استفاده از لیسک، کمی شکلات را به لب پایین تان بزنید، هنگامی هم دما بود یعنی آماده است.

 

چهار کاسه را از روی آب جوش بردارید، یک سوم شکلات خرد شده ای که آب نکردید را دو مرحله در ظرف بریزید و با لیسک یا قاشق خوب هم بزنید، تا شکلات یکدست شود. با ریختن تکه های شکلات، دمای شکلات ذوب شده پایین می آید و به 32 درجه سانتیگراد برای شکلات تلخ و 30 درجه برای شکلات شیری می رسد.

 

برای آزمون قادر هستید یک چاقوی استیل را در شکلات فرو نمایید و به زمان 3 دقیقه در یخچال بگذارید پس از این زمان می بایست شکلات را روی چاقو خودش را گرفته و سفت و صاف باشد.

 

درست کردن گل شکلاتی,نحوه درست کردن گل شکلاتی
طرز تهیه گل شکلاتی, طرز درست گل شکلاتی

درست کردن شیک ترین گل های شکلاتی

 

درست کردن شیک ترین گل های شکلاتی, آموزش مرحله ای درست کردن گل شکلاتی
روش های ساخت گل شکلاتی, آموزش تمپر کردن

روش درست کردن گل شکلاتی

 

طرز درست گل شکلاتی, ساخت گل شکلاتی
نحوه درست کردن گل شکلاتی, طرز تهیه گل شکلاتی

آموزش درست کردن گل شکلاتی

 

روش درست کردن گل شکلاتی, درست کردن شیک ترین گل های شکلاتی
آموزش مرحله ای درست کردن گل شکلاتی, روش های ساخت گل شکلاتی

مراحل درست کردن گل شکلاتی

 

روش های ساخت گل شکلاتی,نحوه درست کردن گل شکلاتی
آموزش تمپر کردن,درست کردن گل شکلاتی

ساخت گل شکلاتی

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها