لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

9 نشانه ای که بدن شما در زمان نیاز به پاکسازی برایتان ارسال می نماید


نشانه های نیاز بدن به سم زدایی, سم زدایی طبیعی

سموم قادر هستند از راه عوامل مختلفی وارد بدن شوند

 

سم زدایی بدن: 10 نشانه که بدنتان نیاز به پاکسازی دارد

سموم قادر هستند از راه عوامل مختلفی مثل رژیم غذایی ناسالم، قرار گرفتن در معرض سموم محیطی و استرس وارد بدن شوند. اگر بدن شما در دفع سموم با مشکل مواجه شود، این سموم قادر هستند در بدن شما تجمع یافته و منجر به بروز مشکلات مختلفی شوند. در این نوشته از بیتوته به بررسی نشانه های نیاز بدن به سم زدایی می پردازیم. 

سیستم دفع شما برای فیلتر کردن سموم از خون طراحی شده است، اما بدن شما زمانی که نیاز به پاکسازی دارد، علائم خاصی را برای شما ارسال می نماید. در اینجا چند نشانه وجود دارد که شاید نیاز به پاکسازی داشته باشید. بدن شما هر روز توسط انواع مختلفی از سموم که شاید از غذا، محیط زیست یا بعضی فرآیندهای متابولیک ناشی شوند، مورد حمله قرار می گیرد.

 

مشکل این است که ما بیشتر با اندام های خود را بیش از حد کار می نماییم و آنها می بایست برای حذف سموم که در عملکرد بهینه آنها اختلال ایجاد می کنند، سخت تر کار کنند. این منجر به عواقب منفی جسمی و روحی می گردد که در صورت عدم کنترل به موقع، قادر هست عوارض جدی برای تندرستی به همراه داشته باشد.

 

علائم بیشتر با شرایط رایج اشتباه گرفته می شوند. با این حال، می بایست به آنها توجه بسیاری نمایید زیرا شاید نشانه ای از نیاز بدن شما به پاکسازی باشد. در زیر، 9 مورد اصلی را گردآوری نموده ایم تا بدانید که در صورت تجربه آنها چه هستند.

 

نشانه های نیاز بدن به سم زدایی, سم زدایی طبیعی

سردردهای بدون علت ویژه شاید ناشی از سموم اضافی در بدن باشند

 

نشانه های نیاز بدن به سم زدایی و پاکسازی

1. سردرد

سردرد قادر هست به علت شرایط مختلف تندرستی ایجاد شود. با این حال، اگر از سردردهای مکرر رنج می برید، قطعا می بایست با پزشک خود صحبت نمایید. از طرف دیگر، زمانی که سردردها به صورت پراکنده یا بدون علت خاصی ظاهر شوند، شاید ناشی از سموم اضافی در بدن شما باشند. ذرات محیطی، افزودنی های شیمیایی در بعضی از غذاها و حتی مواد فرار موجود در بعضی از عطرها و ادوکلن ها دلایل رایج این عکس العمل هستند.

 

2. نفخ معده

ایجاد گاز زمانی که بدن شما در هضم بعضی غذاها مشکل دارد، یک نشانه شایع است. حتی قادر هست زمانی که فلور باکتریایی روده شما تغییر می نماید، رخ دهد. همچنین شاید نشانه ای از کم شدن تولید آنزیم های گوارشی و کشت های زنده باشد که برای هضم مناسب ضروری هستند. در حالی که تجربه این مشکل با افزایش سن شایع تر است، اما اگر به طور با نظم از گاز معده رنج می برید، قادر هست نشانه ای از تجمع سموم باشد.

 

3. بی خوابی

اگرچه عوامل بسیاری سبب ایجاد اختلالات خواب می شوند، اما سموم اضافی قادر هستند تأثیر بسیاری روی آنها داشته باشند. هنگامی که سموم در جریان خون شما هستند، بر فرآیندهایی که مواد شیمیایی القا کننده خواب را آزاد می کنند، تأثیر می گذارند. علاوه بر این، سموم سطح استرس و اضطراب شما را افزایش می دهند. اینها مستقیماً به عدم توانایی در خواب خوب مرتبط هستند.

 

4. روده تنبل

روده تنبل زمانی اتفاق می افتد که شما غذاهای بسیاری مملو از فیبر، چربی و قندهای تصفیه شده بخورید. نشانه اصلی یبوست است، اگرچه بیشتر منجر به التهاب، درد شکم و گاز بیش از حد نیز می گردد. درمان شامل خوردن فیبرهای طبیعی و آب زیاد است، اما همچنین انجام یک پاکسازی کامل برای از بین بردن هر گونه باقی مانده زائد نیز ایده خوبی است.

 

نشانه های نیاز بدن به سم زدایی, سم زدایی طبیعی

سموم قادر هستند کارکرد مغز شما را سخت‌تر می‌کنند

 

5. مشکل در تمرکز

اگرچه این شاید به علت سایر مسائل جسمی و روحی نیز باشد، اما عدم توانایی در تمرکز با سموم موجود در الکل، سیگار و محیط زیست مرتبط بوده است. این مواد بر سلامت مغز شما تأثیر می گذارند. آنها کارکرد مغز شما را سخت‌تر می‌کنند و بر توانایی شما در تمرکز و دقت تأثیر می‌گذارند. اگر ناگهان در حین کار یا تحصیل دچار این مشکل شدید، شاید نشانه ای از نیاز بدن شما به پاکسازی باشد.

 

6. بوی بد دهان و بدن 

بوی بد دهان یا هالیتوزیس، علامتی است که قادر هست از مشکلات مختلفی از جمله دیابت و مشکلات کبدی ناشی شود. این بدان معنی است که اندام های دفع کننده شما در حذف سموم با مشکل مواجه هستند. همانطور که می دانید، دهانشویه برای مقابله با آن کافی نیست. اگر به نظر می رسد هیچ چیز این مشکل آزاردهنده را از بین نمی برد، خوبترین گزینه این است که یک رژیم غذایی پاک کننده مملو از میوه و سبزیجات را اتخاذ نمایید.

یکی دیگر از نشانه های نیاز بدن شما به پاکسازی، بوی بد بدن است. در حالی که این بو از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما هر گونه افزایش شدت نشان دهنده نیاز به پاکسازی است.

 

7. یرقان

ویژگی اصلی یرقان، زرد شدن پوست و بافت مخاطی است. این زمانی رخ می دهد که سطح بیلی روبین در خون شما افزایش می یابد. این قادر هست به علت بیماری کبد یا عدم توانایی بدن شما برای حذف کامل سموم باشد. همچنین شاید بعد از استفاده بیش از حد بعضی داروها که عملکرد طبیعی کبد شما را تغییر می دهند، رخ دهد.

 

8. اضافه وزن

آیا اضافه وزن دارید و به نظر نمی رسد وزن کم نمایید؟ آن تجمع چربی شاید نتیجه وجود سموم بیش از حد در بدن شما باشد. مواد باقی مانده در خون و بافت های شما قادر هست بر توانایی شما برای جذب مواد مقوی تأثیر بگذارد. این امر سبب تغییر عملکردهای متابولیکی می گردد که به تبدیل چربی به انرژی کمک می نماید. پاکسازی شاید به شما کمک نماید تا بدن خود را دوباره به درستی کار نماید. این سموم را از بین می برد و التهاب را کم شدن می دهد.

 

9. غمگینی یا افسردگی

در حالی که افسردگی امروزه یکی از شایع ترین اختلالات روانی است، طبق مطالعات متعدد، شاید با نیاز بدن به پاکسازی خود مرتبط باشد. این نظریه زمانی ارزش پیدا می نماید که هیچ عامل خارجی برای توضیح احساس غم وجود نداشته باشد. کارشناسان بر این باورند که تجمع سموم بر عملکرد صحیح بدن تأثیر می گذارد و سبب عدم تعادل هورمونی می گردد. بر این اساس، بر خلق و خوی شما تأثیر می گذارد. در صورت بروز چنین مواردی، شاید بخواهید با یک روانشناس مشورت نمایید.

 

نشانه های نیاز بدن به سم زدایی, سم زدایی طبیعی

رژیم غذایی ویژه به سم زدایی بدن شما کمک می نماید

 

سوالات متداول در خصوص سم زدایی بدن

1. خوبترین راه برای سم زدایی بدن چیست؟

راه های مختلفی برای سم زدایی بدن وجود دارد، از جمله:

• رژیم غذایی پاکسازی : این شامل خوردن غذاهای ویژه یا نوشیدنی هایی است که گفته می گردد به سم زدایی کبد، کلیه ها و سایر اندام های شما کمک می نماید. نمونه هایی از غذاهای پاک کننده عبارتند از میوه ها، سبزیجات، آب میوه ها و اسموتی ها.

• پاکسازی با گیاهان: این شامل استفاده گیاهان یا مکمل های گیاهی است که گفته می گردد به سم زدایی بدن شما کمک می نماید. نمونه هایی از گیاهان پاک کننده عبارتند از قاصدک، خار مریم و بادرنجبویه.

• پاکسازی با حمام: این شامل خیساندن بدن شما در وان آب با نمک، سرکه یا سایر مواد افزودنی است که گفته می گردد به سم زدایی پوست شما کمک می نماید.

 پاکسازی با سونا: این شامل نشستن در سونا است که به دفع سموم از راه عرق کمک می نماید.

خوبترین راه برای سم زدایی بدن به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. قبل از آغاز هر برنامه سم زدایی، مهم است که با پزشک خود صحبت نمایید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

 

2. آیا سم زدایی بی خطر است؟

در حالی که سم زدایی به طور کلی بی خطر تلقی می گردد، بعضی از خطرات احتمالی وجود دارد که می بایست از آنها آگاه باشید. این خطرات عبارتند از: عکس العمل های آلرژیک ، تداخلات دارویی ، بعضی عوارض جانبی مثل خستگی، اسهال و سردرد. اگر باردار یا شیرده هستید، یا اگر هر گونه شرایط تندرستی دارید، قبل از آغاز هر برنامه سم زدایی، مهم است که با پزشک خود صحبت نمایید.

 

3. آیا سم زدایی واقعا کار می نماید؟

هیچ مدرک علمی قطعی برای حمایت از ادعاهایی که سم زدایی قادر هست سموم را از بدن شما دفع نماید و تندرستی شما را بهبود بخشد وجود ندارد. با این حال، بعضی از اشخاص معتقدند که سم زدایی به آنها کمک می نماید تا احساس بهتری داشته باشند و سطح انرژی خود را افزایش دهند.

 

سخن پایانی 

همانطور که می بینید، سیگنال های متعددی وجود دارد که بدن در زمان نیاز به پاکسازی برای شما ارسال می نماید. متأسفانه، همه آنها کلی هستند و معمولاً به جای تجمع سموم، به شرایط دیگری مربوط می شوند. آیا به هیچ یک از این سیگنال ها توجه نموده اید؟ در صورت جواب مثبت، رژیم غذایی خود را بهبود بخشید و یک برنامه پاکسازی مبتنی بر مواد ارگانیک را در پیش بگیرید. همچنین، حتماً با پزشک مشورت نمایید تا ابهاماتی که شاید داشته باشید برطرف شود. 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها