لوگو چشم انداز cheshmandaz.ir

آموزش مرحله به مرحله اوریگامی هویج


آموزش مرحله به مرحله اورگامی هویج

اوریگامی هویج

 

آموزش ساخت اوریگامی هویج

آموزش هنر جذاب اوریگامی با ساخت یک هویج زیبا، موضوع این نوشته است. در این نوشته، به آموزش اوریگامی هویج پرداخته می‌شود. در این نوشته از بیتوته، شما به‌راحتی یاد می‌گیرید که چطور یک هویج کاغذی بسازید. این آموزش به شما کمک می‌نماید تا مهارت‌های خود را در اوریگامی افزایش دهید.

بیشتر اوقات، هنگامی به ساخت کاردستی فکر می‌کنیم، داشتن لوازم مناسب نخستین دلواپسی ماست. آیا لوله پاک‌کن، دکمه، پوم‌پوم یا سایر اقلام مختلف را داریم؟ بعضی وقت ها نداشتن وسایل مناسب می‌تواند روحیه شما را تضعیف نماید!

 

با این حال، یک کاردستی وجود دارد که به چیزی جز کاغذ نیاز ندارد – چیزی که همه در خانه دارند. بله، ما در مورد هنر ژاپنی اوریگامی صحبت می‌کنیم!

 

برای اوریگامی، تنها چیزی که نیاز دارید کاغذ است – هر رنگ یا طرحی جواب می‌دهد. و اگر از عکس ها خلاقیت‌های پیچیده اوریگامی در اینترنت می‌ترسید، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که هر کسی می‌تواند اوریگامی بسازد – حتی یک مبتدی!

 

اگر می‌خواهید بدانید چطور آغاز نمایید، ما امروز یک کاردستی ساده و بامزه هویج اوریگامی را برای شما آماده نموده‌ایم – تنها چیزی که نیاز دارید کاغذ کاردستی نارنجی و سبز برای ایجاد شکل اولیه است. دستورالعمل‌های دقیق با عکس ها گام به گام وجود دارد، بر این اساس اصلاً نیازی به نگرانی نیست!

 

کاردستی ساده هویج اوریگامی برای مبتدیان

 

لوازم مورد نیاز:

– کاغذهای رنگی کاردستی

– چسب کاردستی

– دکمه 

– یک جفت قیچی

 

روش آماده کردن کاردستی هویج اوریگامی:

با انتخاب کاغذ برای کاردستی هویج اوریگامی خود آغاز نمایید. از رنگ‌های نارنجی و سبز استفاده نمایید. یک مربع 15 سانتی‌متری از کاغذ نارنجی و دو مربع 7.5 سانتی‌متری از کاغذ سبز برش دهید.

 

مربع نارنجی را به صورت مورب در هر دو جهت تا نمایید. با باز کردن، خطوط مورب متقاطع خواهید داشت.

 

مربع را در امتداد هر چین مورب از وسط تا نمایید تا یک مثلث به دست آورید. یک سر مثلث را به سمت بالا به سمت پایه تا نمایید.

 

لبه دیگر را به سمت بالا تا نمایید تا به چین قبلی برسد. حالا یک شکل الماس دراز دارید که شکل پایه هویج اوریگامی است.

 

آموزش اورگامی هویج

آموزش مرحله به مرحله اوریگامی هویج

 

لبه مورب کوتاه را به سمت چین وسط تا نمایید. مرحله 6 را روی لبه دیگر تکرار نمایید. کل کاغذ را برگردانید تا پشت آن جلو باشد. قسمت هویج کامل شد! 

 

آموزش ساخت اوریگامی هویج

آموزش اورگامی هویج

 

یکی از مربع‌های سبز را بردارید و آن را از وسط تا نمایید. باز نمایید تا یک چین مورب به سمت وسط داشته باشید. هر دو گوشه را به سمت مرکز تا نمایید، به طوری که شکل بادبادکی ایجاد شود. الگو را برگردانید تا پشت به جلو بیاید. یک لبه 1 سانتی‌متری از اضلاع بلند به سمت مرکز تا بزنید. یک برگ آماده شد.

 

آموزش گام به گام طرز تهیه اوریگامی هویج

آموزش ساخت اوریگامی هویج

 

مراحل 9-12 را با کاغذ مربع سبز دیگر تکرار نمایید. حالا یک هویج و دو برگ دارید.

 

کاردستی هویج به روش اوریگامی

آموزش گام به گام روش آماده کردن اوریگامی هویج

 

در انتهای هویج یک جیب کوچک وجود دارد. مقداری چسب به این قسمت بزنید و برگ‌های سبز را در این جیب فرو نمایید. چند چشم و گونه صورتی از کاغذهای کاردستی رنگی جدا نمایید.

 

آموزش مرحله به مرحله اورگامی هویج

کاردستی هویج به روش اوریگامی

 

برای چسباندن چشم‌ها و گونه‌ها از چسب استفاده نمایید و با ماژیک دهان را بکشید. می‌توانید جزئیات زیادتری نیز بیافزایید.

 

آموزش ساخت اوریگامی هویج

آموزش ساخت اوریگامی هویج

 

تمام شد، کاردستی هویج اوریگامی شما کامل شده است! می‌توانید آن را با سایه‌های مختلف نارنجی و سبز آزمون نمایید و تنوعی از هویج‌ها به دست آورید. اگر دوست دارید، می‌توانید چشم‌ها و گونه‌ها را با نشانگر بکشید یا هویج اوریگامی خود را ساده بگذارید.

 

آموزش گام به گام طرز تهیه اوریگامی هویج

اوریگامی هویج

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید :

آخرین دیدگاه‌ها